2021.gada 20. jūnijs

Maira, Rasa, Rasma

Pļaviņu novada Vietalvā dega dzīvojamā māja, evakuējās divi cilvēki

Pļaviņu novada Vietalvā dega dzīvojamā māja, evakuējās divi cilvēki

Aizvadītajās trīs diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Piektdien plkst. 20.40 tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Irlavas pagastu, kur dega atkritumi 300m2 platībā. Plkst. 22.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien tika saņemts izsaukums uz Loka maģistrāli Jelgavā, kur daudzdzīvokļu ēkā kādā dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors un jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz plīts bez uzraudzības bija atstāts ēdiens, kurš bija piededzis. 

Līdzīgs izsaukums tika saņemts arī uz Krišjāņa Barona ielu Jelgavā, kur arī daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Atšķirībā no iepriekšējā izsaukuma, šajā mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt piedūmotās telpas. 

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīve priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu!

Naktī uz svētdienu plkst. 23.54 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Jelgavas novada Līvbērzes pagastu, kur dega vienstāva koka pirts ar izbūvētu mansardu 80m2 platībā. Plkst. 2.38 ugunsgrēks tika likvidēts. 

Svētdien plkst. 16.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pļaviņu novada Vietalvas pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 140m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Plkst. 20.10 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors. 

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Tērvetes novada Augstkalnes pagastā, kur dega koks (likvidēts pirms VUGD ierašanās),  Mēmeles ielā Bauskā, kur dega atkritumi 0,5m2 platībā, kā arī Ķieģeļu ielā Jēkabpilī, kur arī dega atkritumi 2m2 platībā. 

Nedēļas nogalē Zemgalē dzēsts ugunsgrēks Dobelē, kurā dega sausā zāle 50m2 platībā, kā arī divi meža ugunsgrēki:
•    Dobeles novada Annenieku pagastā, kur dega meža zemsedze un atkritumi 1 hektāra lielā platībā;
•    Tukuma novada Zentenes pagastā, kur dega celms un meža zemsedze 20m2 platībā. 

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 161 izsaukumu – 69 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem deviņu meža ugunsgrēku dzēšanu, 58 uz glābšanas darbiem, bet 34 izsaukumi  bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru