2021.gada 14. maijs

Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis

Krustpils novadā no dīķa izceļ noslīkušu cilvēku

Krustpils novadā no dīķa izceļ noslīkušu cilvēku

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Vakar Krustpils novadā no dīķa ugunsdzēsēji glābēji izcēla bojāgājušo un nodeva viņu Valsts policijas darbiniekiem. 

Šorīt plkst. 05.29 VUGD saņēma informāciju, ka Tērvetes novadā divstāvu dzīvojamā mājā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no divstāvu ēkas dzīvokļiem deg sadzīves mantas 1 m2 platībā. Dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji atrada cilvēku, kurš gulēja. Ugunsdzēsēji glābēji viņu pamodināja un izveda no dzīvokļa. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors un tikai pateicoties iedzīvotāju vērīgumam un pareizai rīcībai, kuri, pamanot dūmus, zvanīja uz tālruņa numuru 112, iespējams izglāba cilvēka dzīvību. 

Traģiskākie ugunsgrēki nereti notiek tieši naktī, kad cilvēki guļ un nepamana ugunsgrēka izcelšanos. Iespēju izglābties sniedz dūmu detektors, kas, izveidojoties sadūmojumam, skaļi signalizē, pamodinot mājokļa iemītniekus. Uzstādiet savā mājoklī dūmu detektoru un izglābiet dzīvības!

Vakar plkst. 12.17 VUGD saņēma informāciju, ka Bērzu ielā Aizkrauklē piecstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem skan dūmu detektors un jūtama viegla dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens. Mājoklī cilvēki neatradās. 

Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, radot spēcīgu sadūmojumu. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību un pieskatīšanu!

Vakarā Zvārtes ielā Tukumā atklātā teritorijā dega koka kūpinātava 2 m2 platībā. 

Ap septiņiem vakarā Bauskas ugunsdzēsēji glābēji Zaļajā ielā Bauskā pēc ceļu satiksmes negadījuma ar absorbenta palīdzību savāca uz ceļa braucamās daļas izlijušos šķidrumus. 

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa četrus kūlas ugunsgrēkus:
•    3000 m2 platībā – Ķeguma novada Birzgales pagastā;
•    800 m2 platība – Tukuma novada Irlavas pagastā;
•    305 m2 platībā – Bērzes iela Dobelē;
•    20 m2 platībā – Madonas ielā Jēkabpilī.

Vakarpusē Engures novada Smārdes pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 87 izsaukumus –  51 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 28 kūlas un trīs meža ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru