2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Aizkrauklē Daugavā uz ledus pastaigājas bērni, kas ieraugot glābējus aizbēg

Aizkrauklē Daugavā uz ledus pastaigājas bērni, kas ieraugot glābējus aizbēg

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakiju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Aizkrauklē upē Daugava uz ledus atrodas bērni. Ieraugot ugunsdzēsējus glābēju, bērni paši saviem spēkiem devās prom no ledus uz otru krastu. 

VUGD aicina pārrunāt ar bērniem to, ka šobrīd ledus, ja tas vēl ir saglabājies uz ūdenstilpēm, ir ārkārtīgi plāns un nedrošs. Atrasties uz tā, ir dzīvībai bīstami!

Vakar Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa piecus kūlas ugunsgrēkus:
•    Tukuma novada Irlavas pagastā – 500 m2 platībā;
•    Dobeles novada Auru pagastā – 200 m2 un 100 m2 platībā..

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, sodāma un bīstama! Kūlas dedzināšanas rezultātā iet bojā kukaiņi, putni un dzīvnieki, sadeg ēkas un automašīnas, kā arī cieš un dzīvību zaudē cilvēki!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 43 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

Atstājiet komentāru