2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Sūdzas par sabrukušu nesen klāto asfaltu autoceļā Mežāre-Vīpe-Stūrnieki (VIDEO)

 • 01 marts 2021 --

Radio1.lv saņēma Krustpils novada iedzīvotāja sūtītu video, kurā redzams vietām sabrucis asfalts autoceļā Mežāre-Vīpe-Stūrnieki (V795), kur dubulto asfalta segumu 2018.gadā uzklāja SIA “OŠUKALNS”.  Iedzīvotājs bija neizpratnē, kāpēc asfaltsegumam ir bijis tik īss mužš un, vai tas tiks salabots?

Radio1.lv sazinājās ar Krustpils novadu, lai noskaidrotu vai šis ceļš tika labots par pašvaldības līdzekļiem? 

Sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Iie informēja, ka minētā autoceļa uzturēšana nav pašvaldības kompetence, autoceļš ir valsts bilancē. 

Radio1.lv sazinājās ar SIA “Ošukalns”, lai noskaidrotu autoceļa bojājumu iemeslus un vai bojājumu vietas tiks labotas? Atbildi sniedza SIA “OŠUKALNS” ceļu būves nozares vadītāja vietnieks Andris Kusiņš.

“Autoceļa V795 seguma atjaunošanas darbus SIA “OŠUKALNS”, pēc A/S Latvijas valsts ceļi būvdarbu līgumā dotā darba uzdevuma, veica 2018. gada vasarā. Līguma ietvaros tika veikta ceļa iesēdumu labošana ar minerālmateriālu maisījumu, izbūvēta minerālmateriālu maisījuma nesošā virskārta 15 cm biezumā un veikta ceļa brauktuves divkārtu virsmas apstrāde.

Garantijas laiks veiktajiem darbiem ir trīs gadi no darbu nodošanas brīža  un garantija ir spēkā līdz 2021.gada augustam.

2021. gada 26.februārī tika veikta ceļa apsekošana, kurā tika konstatēts, ka atsevišķās vietās ceļa segumā veidojas būtiski defekti, kas saistīti ar ceļa apakšējo konstruktīvo kārtu nestspējas zudumu, kuru izraisa ceļa sasaluma kušana un ūdens iekļūšana ceļa konstrukcijā.

2021. gada 1.martā SIA “OŠUKALNS” veic pasākumus, lai samazinātu defektu turpmāku veidošanos, bet ceļa seguma atjaunošanas darbi garantijas laikā tiks veikti tiklīdz laika apstākļi būs atbilstošai veicamo darbu specifikācijām.

Lai palielinātu ceļa seguma ilgmūžību, lūdzam ceļa lietotājus ņemt vērā, ka no brīža, kad iestājas atkusnis līdz pilnīgai ceļa konstrukcijas izžūšanai pa ceļu nav pieļaujama smagās tehnikas kustība un ir noteikts pieļaujamās transporta līdzekļu masas ierobežojums.”

Komentāri (0-5/5)

 • Janka
  02.03.2021 11:41
  Kopš kura laika tad Kusiņu Andris ir ceļu speciālists? Vislaik strādāja BJC par priekšnieku.
 • Kvalitāte klibo!!!
  02.03.2021 08:01
  Dubultās virsmas apstrādes ceļus var sabojāt vai nu atkušņa laikā braucot ar smagām kravām vai driftējot. Par kādu izsalumu te iet runa??? Aļo!!!
  Kad pārbaudīs Bebru mikrorajona asfalta kvalitāti un biezumu?
 • Šofers
  01.03.2021 21:57
  Òšukalns neprot kvalitatīvi veikt šāda veida darbu. Nav saprotams, kāpēc ar šādu firmu slēdz līgumus?
 • Es no vīpes
  01.03.2021 21:42
  He he šodien tajās vietās sabēra smilti. Kautko tādu redzu pirmo reizi, ka uz asfalta ber smilti.
 • Viesis
  01.03.2021 21:22
  Laikam jau nebija 15 cm? Tāpat kā pie mums Bebros. Ošukalna kvalitāte!

Atstājiet komentāru