2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Attālināto mācību laikā Aknīstes novadā jaunākajiem skolēniem piegādās siltas brīvpusdienas

Attālināto mācību laikā Aknīstes novadā jaunākajiem skolēniem piegādās siltas brīvpusdienas

Attālināto mācību laikā Aknīstes novadā 1.-.4klašu skolēniem tiks piegādātas siltas brīvpusdienas, paredz pašvaldības saistošie noteikumi.

Novada dome grozījusi pērn izdotos saistošos noteikumus "Aknīstes novada pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību", nosakot, ka saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju līdz attālināto mācību atcelšanai 1.-4.klašu skolēniem, kuri deklarēti Aknīstes novada teritorijā, uz mājām tiks piegādātas siltas brīvpusdienas. Brīvpusdienu izmaksas ir 1,65 eiro dienā vienam izglītojamam.

Pavasarī, kad Latvijā pirmo reizi izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 izplatību, pašvaldība brīvpusdienas nodrošināja 1.-12.klašu trūcīgiem, maznodrošinātiem vai daudzbērnu ģimeņu izglītojamiem, kuri deklarēti Aknīstes novada teritorijā.

Saistošajos noteikumos paredzēts arī pabalsts krīzes situācijā ārkārtējā situācijā 64 eiro apmērā. Ģimenēm ar bērniem līdz 18 gadiem pabalsts tiek palielināts par 50 eiro katram bērnam.

Janvārī, ņemot vērā Covid-19 uzliesmojumu Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, novadā ilgāku laikā bija Latvijā augstākais 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju. Pašlaik 14 dienu kumulatīvais sasirgušo skaits novadā ir 24 iedzīvotāji, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Foto: Ilustratīvs attēls

Komentāri (0-10/15)

 • Arita
  15.02.2021 18:35
  Es saprotu , ka te ir pārāk dziļi jau aiziets. Katrai ģimenei ir savi apsvērumi, kāpēc ņemt vai neņemt siltas pusdienas . Es arī tiku sazvanījusies ar skolas direktori, pašvaldības priekšnieci un beigās man atzvanīja sociālā darbiniece. Es tiešām neko sliktu nesaku par barošanu, par kafejnīcu, prieks ka tāda iespēja ir dot siltas pusdienas bērniem un par šo tēmu mēs nerunāsim Man bija jautājums par 1-4kl. bērniem, kuriem ir valsts atmaksātas brīvpusdienas.Ja bērns need siltās pudienas, kur paliek tā naudiņa, jo tai jāiet līdzi bērnam. Man atbildēja, ka to naudu skaita atpakaļ valstij. Pajautāju, kāpēc nevar dot talonu vai pakas bērnam, atbildēja, ka mēs vienam bērnam neiesim paku taisīt. Pēc sociālās darbinieces teiktā, baro 145 bērnus, tad apmēram pāri sešdemti bērni paliek bez kaut kā.Vecāki dzīvo un strāda Aknīstē, nodokļi arī paliek Aknīstē. Tagad pagarina attālināto mācīšanos vēl un vēl. Es domāju, ka citiem vecākiem arī netraucētu taloni, kurus varētu atprečot kādā no 4 pārtikas veikaliem Aknīstē. Izlasot jauno novada avīzi, saprotu, ka tā ir kaut kāda reakcija uz manu zvanu 01.02.2021 . Vai tiešām ir tik sarežģīti sataisīt talonus vai pakas, kā dara citos novados.
 • Parīzietis
  15.02.2021 09:30
  Ļaļai! Ha,ha...Tu domā, ja kāds "biezais" atteiksies no pusdienām,tad kādam "bomzītim" tiks kas vairāk? Bērni nav jāšķiro. Tie super turīgie (kā nosauci) vaairāk maksā nodokļus,kā mazturīgie...kāpēc,lai viņu bērni nevarētu ēst?
 • Krabis
  14.02.2021 23:21
  Manam bērnam arī piegādā skolas pusdienas,bet nu atvainojos pavārītēm,brīžiem ēdiens tiešām ir neēdams.
  Saprotu,ka jāatbalsta ir vietējie uzņēmēji,bet varbūt labāk būtu pārtikas pakas?
 • Andrejs
  11.02.2021 18:21
  Jurijs:
  Šoreiz piekritīšu Zeltītes teiktajam. Jo laikam būs jāiegādājas cūka, lai varetu no barot un nokaut. Jo bērni neēd!
  Tavi bērni neēd, jo pieraduši pie rol samazgām. Ko tad tu, lašus sagribējiun colu?
 • Ļaļa
  05.02.2021 18:55
  Nesaprotu kapēc super turīgās ğimenes jāapgādā ar bezmaksas ēdienu. Domātu labāk par trūcīgajām tiem vairāk ietu pie sirds. Bet te superturīgo ğimenes baro. Izlepuši pa parīzes restorāniem dzīvodamies vot i klaigā. Nezko mājās gatavojiet saviem bĒbjiem? Batonu ceptu sardeli un kolu ikdienā štampājiet. Un par šo sūdzās čīkst un ņaud.
 • Jurijs
  05.02.2021 15:20
  Ir teiciens, dāvinātam zirgam zobos neskatas. BET, par šīm brīvpusdienām tomēr kads maksā, un tie paši strādajošie vecāki, nodokļu maksātāji ari to pelna. Tad jautājums, vai tiešām nav iespējas nodrošināt kvalitatīvāku ēdienu, jo viss izskatas pec kadu personigu intrešu lobēšanas. Cilvekiem ir tiesibas izteikt savu viedokli un nevaig likt gandrīz vai lāstus virsū tagad. Lieki piebilst, raksta foto tiešām tikai un vienīgi ilustratīva nozīme.
 • Paši vainīgi
  02.02.2021 20:17
  ..ka jūsu ražojumi neēd. Negribi ēst atdod kādam citam. Pagāni nožēlojamie spļauj ēdienam virsū!!!
 • Neesiet pelnījuši
  02.02.2021 20:15
  Ka jums visiem kāds kautko dotu!!! Priecājies, ka vispār ir ko ēst!!! Nepateicīgie mordas!!! Badu jums novēlu...profilaksei...lai saprastu kāda šobrīd ir laime, ka ir ko ēst!!!
 • Inita
  02.02.2021 17:23
  Ņirgāšanās par ēdienu šajos komentāros ir nepieņemama, un tas vēl maigi teikts. Iespējams, ka ēdiens ir atdzisis. Vai grūti uzsildīt, pielikt garšvielas vai krējumu? Ja tā jāķengājas par bezmaksas pusdienām, atsakieties! Vāriet pelmeņus un mieriniet sevi ar domu, ka bērnu esat garšīgi paēdinājuši!
 • A
  02.02.2021 00:50
  Nepateicīgie lopi! Kā tas ir, pusdienas nav ēdamas? Salas novads neko nedod. Un te pieved un vēl slikti! Varbūt jums naudu vodkai izmaksāt?
12

Atstājiet komentāru