2021.gada 9. marts

Ēvalds

Krustpils pamatskolā šonedēļ 11 darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19 (PAPILDINĀTS)

Krustpils pamatskolā šonedēļ 11 darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19 (PAPILDINĀTS)

(Pievienota pirmā rindkopa ar Krustpils novada sabiedrisko attiecību speciālistes Justīnes Iie sniegto jaunāko informāciju saistībā ar pedagogu un darbinieku saslimšanu ar Covid-19 Krustpils pamatskolā)

Krustpils novada sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Iie informē, ka "Vairākiem Krustpils pamatskolas pedagogiem un darbiniekiem konstatēts COVID – 19 vīruss. Šonedēļ skolā notika pedagogu un darbinieku testēšana. Saņemot rezultātus konstatēts, ka inficēti 11 pedagogi un darbinieki. Visi inficētie šobrīd devušies pašizolācijā, savukārt skolas telpas, tuvākajās dienās tiks dezinficētas. Vairāk informācijas par skolas darbību un mācībām tiks paziņota pirmdien."

Jau ziņots, ka piektdien, 15.janvārī,  topošā jaunā Jēkabpils novada Apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas sēdē, kurā piedalījās Jēkabpils pilsētas un novada, Krustpils, Aknīstes un Salas novadu pašvaldību pārstāvji, Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs (Vienotība) informēja, ka Krustpils pamatskolā pedagogiem un darbiniekiem konstatēta saslimšana ar Covid-19. 

Radio1.lv sazinājās ar Krustpils pamatskolas direktori Viju Stiebriņu, kas pastāstīja, ka šonedēļ skolā apstiprināta saslimšana ar Covid-19 11 pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem, tajā skaitā arī viņai, skolas direktorei. 

Vija Stiebriņa sacīja, ka šonedēļ viens no darbinieks, kas bija atnācis uz mācību iestādi un esot skolā viņam pasliktinājās pašsajūta un parādījās temperatūra, tika nekavējoties aizsūtīts mājās un veicot testu apstiprinājās saslimšana ar Covid-19. Pēc šī gadījuma Vija Stiebriņa, sadarbojoties ar Centrālo laboratoriju, operatīvi organizēja siekalu testu visiem skolas darbiniekiem, arī tiem, kas strādā attālināti un šajās dienās mācību iestādē nav bijuši, lai noskaidrotu, cik plaši vīruss skāris darbiniekus un nodrošinātu saslimušo un kontaktpersonu karantīnu. Veicot testu 30 personām, desmit gadījumos konstatēta saslimšana ar Covid-19, divos gadījumos tiks veikts atkārtots tests, jo analīzes neesot skaidras. Tāpēc iespējams, ka dienas gaitā  saslimušo skaits pieaugs. Divi no pedagogiem strādā arī citās Krustpils novada skolās – Atašienē un Antūžos, bet viens skolas personāla darbinieks strādā arī Salas novadā.

Kopumā skolā ar Covid-19 saslimuši 14 darbinieki, jo četriem koronavīruss tika konstatēts pirms vairākām nedēļām, tā kā viņi saslima, strādājot attālināti, toreiz netika veikta testēšana visam kolektīvam, kā šajā gadījumā. Šie četri darbinieki drīzumā atgriezīsies darbā jau izveseļojušies. 

Vija Stiebriņa uzsvēra, ka saistībā ar pedagogu un tehnisko darbinieku saslimšanu mācību process Krustpils pamatskolā nav traucēts, jo jaunāko klašu skolēniem līdz 25.janvārim turpinās brīvlaiks, bet 5.-9.klašu skolēni mācās attālināti. Arī pedagogi strādā no mājām attālināti, nodrošinot mācību procesu.

Jāpiebilst, ka šajā saspringtajālaikā norit Krustpils pamatskolas akreditācija, pirmais tās posms iziets veiksmīgi, otrā kārta paredzēta 20.janvārī.