2021.gada 24. janvāris

Eglons, Krišs, Ksenija

Krustpils novadā pagājušajā diennaktī reģistrēti 22 saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Krustpils novadā pagājušajā diennaktī reģistrēti 22 saslimšanas gadījumi ar Covid-19

Pagājušajā diennaktī salīdzinoši straujš saslimstības kāpums fiksēts Krustpils novadā, kur iepriekšējās diennakts laikā reģistrēti 22 jauni saslimušie, bet pēdējo divu nedēļu saslimušo kopskaits ir sasniedzis 28 cilvēkus. Straujš Covid-19 gadījumu pieaugums pagājušajā diennaktī Krustpils novadā saistīts ar pansionātu, aģentūrai LETA apliecināja pašvaldības aģentūras "Jaunāmuiža" direktore Solvita Geduša. Viņa klāstīja, ka pansionātā šonedēļ notiek masveida skrīnigs, un pašlaik zināms par aptuveni diviem desmitiem saslimušo. Taču testēšana vēl notiek, un precīzāki saslimšanas apmēri pansionātā varētu būt zināmi nedēļas nogalē. Pašlaik testi veikti aptuveni pusei no 250 iemītniekiem un lielai daļai darbinieku.

Geduša atzina, ka siekalu testu veikšana daļai klientu ir apgrūtināta, tāpēc paredzēta arī analīžu veikšana ar uztriepēm.

Lai arī lielai daļai klientu ir hroniskas slimības, Covid-19 lielākoties tiek slimots viegli, arī bez simptomiem.

Pansionāta direktore apgalvoja, ka iestādē tiek ievēroti visi epidemioloģiskās drošības noteikumi, taču arī klienti mēdz patvaļīgi pamest pansionāta teritoriju. Jau vairākas nedēļas pansionāts neuzņem jaunus klientus, un šāds nosacījums spēkā būs arī decembrī.

Savukārt Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs (V) atzina, ka Covid-19 iekļūšana pansionātā varētu būt saistīta ar to, ka daudzi darbinieki dzīvo Jēkabpilī, kur līdz šim konstatēts lielāks Covid-19 inficēto skaits.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru