2020.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

Ābeļu pagastā glābēji izceļ no dzelzsbeton siles tajā iekritušu govi, Dobelē likvidē sadūmojumu, bet Jegavā notīra ceļa brauktuvi

Ābeļu pagastā glābēji izceļ no dzelzsbeton siles tajā iekritušu govi, Dobelē likvidē sadūmojumu, bet Jegavā notīra ceļa brauktuvi

Pagājušajās trijās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Piektdien no rīta Dobeles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zaļo ielu Dobelē, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā un apsekojot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dūmi nāk no otrā stāva dzīvokļa loga, kurš bija pavērts. Ar kāpņu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji nokļuva līdz dzīvokļa logam, kur konstatēja, ka sadūmojumu radīja piededzis ēdiens. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas. 

Piektdien pēcpusdienā Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums, kura rezultātā vieglajā automašīnā atradās cilvēks, kuru bija nepieciešams nogādāt līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkam uzlika kakla šinu, nostabilizēja viņu ar sēdkrēsla palīdzību un saudzīgi nogādāja viņu līdz mediķiem. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika savākti uz ceļa izlijušie šķidrumi. 

Piektdien pēcpusdienā Dobeles novada Naudītes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nolūzušu koku. 

Piektdien vakarā Jēkabpils ugunsdzēsēji glābēji Jēkabpils novada Ābeļu pagastā no dzelzbetona siles izcēla tajā iekritušu govi.

Savukārt, sestdien pēcpusdienā Satiksmes ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji no automašīnas motortelpas izcēla kaķi. 

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 113 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet 28 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru