2020.gada 21. septembris

Mariss, Matīss, Modris

Ugunsdzēsēji glābēji Saukā iznes no meža apmaldījušos cilvēku

Ugunsdzēsēji glābēji Saukā iznes no meža apmaldījušos cilvēku

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus, no tiem vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbie, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus, no tiem vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbie, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Plkst. 15.42 Viesītes un Neretas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Viesītes novada Saukas pagastu, kur mežā bija apmaldījies cilvēks, kuru jau meklēja iedzīvotāji un radinieki. Kad ugunsdzēsēji glābēji ieradās notikuma vietā, iedzīvotājs apmaldījušos cilvēku jau bija atradis, bet viņš saviem spēkiem nespēja izkļūt no meža. Ugunsdzēsēji glābēji, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (turpmāk NMPD) darbinieks un iedzīvotājs kopīgiem spēkiem uz nestuvēm iznesa cilvēku apmēram trīs līdz četrus kilometrus no meža līdz NMPD automašīnai. 

Savukārt, pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Zentenes pagastā meža ir apmaldījies cilvēks. Izmantojot autocisternas skaņas signālu un sazinoties ar mobilā telefona palīdzību, cilvēks iznāca ārā no meža. 

Iemesli, kādēļ cilvēki apmaldas ir dažādi – kāds aizraujas ar sēņošanu un ogošanu un nepamana, kur aizgājis, bet cits uzticas ierīcēm, kuras izlādējas vai staigā nepazīstamās vietās. Lai došanās un atrašanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus rūpēties par savu drošību pirms došanās mežā – uzlādēt mobilo telefonu un paziņot tuviniekiem, kur un cik ilgi plānojat sēņot! Ja saprotat, ka pašu spēkiem nespēsiet izkļūt no meža, zvaniet glābējiem pa tālruni 112 un nosauciet pēc iespējas konkrētākus orientierus!

Plkst. 21.04 Aizkraukles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Samēnu ielu Aizkrauklē, kur dega dārza mājiņa 6 m2 platībā. 

Pusdienlaikā Neretas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Neretas novada Zalves pagastu, kur akā apmēram četru metru dziļumā bija iekritusi stirna. Ugunsdzēsēji glābēji akā ievietoja kāpnes, tad nokļuva līdz dzīvniekam un izcēla viņu ārā.

Atstājiet komentāru