2020.gada 8. augusts

Mudīte, Vladislava, Vladislavs

Valsts prezidents Egils Levits sazinājies ar Krustpils novada domes priekšsēdētāju Kārli Pabērzu

Valsts prezidents Egils Levits sazinājies ar Krustpils novada domes priekšsēdētāju Kārli Pabērzu

Valsts prezidenta kanceleja informē, ka ceturtdien valsts prezidents Egils Levits sazinājies ar vairāku pašvaldību vadītājiem - Krustpils novada domes priekšsēdētāju Kārli Pabērzu, Bauskas novada domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku un Ķekavas novada domes priekšsēdētāju Viktoriju Bairi. Valsts pirmā amatpersona pauda gandarījumu, ka šīs pašvaldības rūpējas par cilvēku vajadzībām ārkārtējās situācijas apstākļos un cenšas risināt dažādus sociālās palīdzības jautājumus, tai skaitā sniedzot atbalstu maznodrošinātajiem un ģimenēm.

Amatpersonu sarunās īpaša uzmanība tika pievērsta nepieciešamībai pēc ātras un efektīvas komunikācijas ar valsts iestādēm, lai pašvaldības varētu operatīvi organizēt savu rīcību un īstenot komunikāciju ar pašvaldības iedzīvotājiem. 

Tāpat puses pārrunāja arī problemātiku, kas saistās ar aizliegumu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ organizēt bērnu nodarbinātības iespējas vasaras brīvlaikā, kā arī ar brīvpusdienām skolēniem.

Covid-19 pandēmijas laikā vispārējs aizliegums bērnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā daudzos gadījumos, īpaši reģionos, nav nepieciešams, jo var organizēt nodarbinātību tā, ka tiek ievērota nepieciešamā distance, norādījis Valsts prezidents Egils Levits. Pašvaldībām vajadzētu arī būt izvēles iespējai, kā tās piegādā brīvpusdienas - kā pārtikas paciņas vai kuponu veidā.

Tāpat pašvaldību priekšsēdētāji izteica viedokli, ka ir nepieciešams valsts atbalsts svarīgiem investīciju projektiem, piemēram, bērnudārzu celtniecībai arī tajās pašvaldībās, kas nav lielie novadu centri.

Jau ziņots, ka saistībā ar jaunā koronavīrusa pandēmiju no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija. Tās laikā pārtrauktas mācības kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmās. Pārtrauktas arī sporta norises slēgtās vietās, proti, telpās, un bērnu nometņu darbība.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru