2020.gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Krustpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks

Krustpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks

Brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 42 izsaukumus, no tiem 30 uz ugunsgrēka dzēšanu un 12 uz glābšanas darbiem, portālu Radio1.lv informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Svētdien ap plkst.16 ugunsdzēsēji devās uz izsaukumu Krustpils novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Notikuma vietā ar atklātu liesmu dega vienstāva koka dzīvojamā māja pilnā 90 kvadrātmetru platībā, turklāt ēkas jumta konstrukcijas bija jau sagāzušās.

Ugunsgrēkā cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, savukārt, veicot dzēšanas darbus, notikuma vietā tika atrasts cilvēks, kurš bija gājis bojā.

Šonakt plkst. 00.14 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz dzīvojamo ēku Jelgavā, kur bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka daudzdzīvokļu ēkā deg pirmā stāva dzīvoklis 20 m2 platībā, visā ēkā radot spēcīgu sadūmojumu. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija izkļuvuši seši cilvēki, savukārt vēl divus cilvēkus ugunsdzēsēji glābēji izglāba, izceļot pa pirmā stāva logu. Darbi notikuma vietā noslēdzās plkst. 02.39. Diemžēl nevienā no dzīvokļiem neskanēja dūmu detektors. 

Sestdien plkst. 15.18 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Engures novadu, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva dzīvokļa virtuvē deg sadzīves priekšmeti 3 m2 platībā, izveidojot spēcīgu sadūmojumu. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotām telpām iznesa cilvēku, kurš gulēja uz grīdas, un nodeva viņu NMPD darbiniekiem. Dzēšanas darbos piedalījās arī Engures brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Tie noslēdzās plkst. 16.16. Diemžēl dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. 

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās indīgi dūmi. Cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Ja šādus nelielus ugunsgrēkus savlaicīgi nepamana, cilvēks zaudē samaņu un pēc brīža iet bojā. Tieši dūmu detektors ir tas, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Piektdien plkst. 08.15 Aizkraukles un Pļaviņu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Pļaviņu novada Klintaines pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamā ēka pilnā 80 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 11.14.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Zemītes ielu Kandavā, kur dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens, Jelgavas novada Platones pagastu, kur atklātā teritorijā dega lopbarība un siens 150 m2 platībā, Dobeles novada Auru pagastu, kur kāpņu telpā dega atkritumi 0,5 m2 platībā un Meiju ceļu Jelgavā, kur dega vieglā automašīna 4 m2 platībā. Sestdien Iecavas novadā divstāvu dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā, Jāņa ielā Tukumā vienstāva divdzīvokļu ēkā dega sadzīves mantas 30 m2 platībā, Krustpils novada Variešu pagastā dega vieglā automašīna 6 m2 platībā un Iecavā dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts 15 m2 platībā. Savukārt, svētdien Līvānu ielā Aknīstē dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un dūmvads 6 m2 platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 17 kūlas ugunsgrēkus:

Jelgavas novada Valgundes pagastā – kūla dega 100 m2 platībā;
Jēkabpilī Slimnīcas ielā kūla dega 200 m2 platībā, Kārklu ielā dega kūla un zaru kaudze 904 m2 platībā;
Jaunjelgavas novada Jaunjelgavā kūla dega 150 m2 platībā, Seces pagastā – 800 m2 un 1000 m2 platībā, kā arī kūla un atkritumi 53 m2 platībā;
Iecavā kūla dega 400 m2 un 500m2 platībā;
Ozolnieku novada Cenu pagastā dega kūla un mednieku tornis 207 m2 platībā, kā arī kūla 500 m2 platībā un Salgales pagastā – 50 m2 platībā;
Tukuma novada Lestenes pagastā dega kūla 1000 m2 platībā, Tumes pagastā – 300 m2 platībā, Birztalas ielā Tukumā – 3000 m2 platībā;
Dobeles novada Bikstu pagastā dega kūla 100 m2 platībā;
Krustpils novada Variešu pagastā dega kūla 500 m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Atstājiet komentāru