2020.gada 27. maijs

Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Sēlijas novada izveidi varētu aizstāvēt Saeimas frakcijās

Sēlijas novada izveidi varētu aizstāvēt Saeimas frakcijās

Lai aizstāvētu vienota Sēlijas novada izveidi, pašvaldības varētu tikties ar Saeimas frakcijām, aģentūrai LETA pauda Sēlijas novadu apvienības pārstāvis un Neretas novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kviesis (V). Viņš klāstīja, ka nākamajā nedēļā apvienība varētu sanākt, lai apspriestu rīcību saistībā ar Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas lēmumu tomēr neveidot Sēlijas novadu.

Pēc viņa teiktā, iespējamā rīcība būtu vēršanās pie Saeimas frakcijām, aizstāvot novada ideju, parlamentam skatot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu.

Arī Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (VL-TB/LNNK) pauda, ka pašvaldības varētu aizstāvēt Sēlijas novadu, vēršoties Saeimā.
Taču par turpmākajiem soļiem vēl tiks lemts.

Viņš pauda nožēlu, ka Saeimas deputātu liriskās atkāpes sēdes laikā nesaskanēja ar balsojumu.

Savukārt Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe “Vienoti mūsu novadam” secināja, ka Sēlijas novada nākotni izšķīra viena balss, jo trīs deputāti bijuši par, trīs pret, bet viens atturējies. Viņasprāt, likuma izstrāde sāk līdzināties afērai, jo valsts amatpersonas nespējot atbildēt uz pašvaldību jautājumiem, turklāt mainījusies atbildīgās ministrijas un Saeimas nostāja attiecībā uz Daugavpili, Rēzekni un Liepāji un tuvējiem novadiem.

Viņa arī pauda neizpratni, kāpēc atbalstu nav guvusi iniciatīva par novada izveidi, par ko pašvaldības pašas spējušas vienoties.
Sēlijas pašvaldību vadītāji joprojām uzskata, ka ne Jēkabpils, ne Aizkraukle nevar būt Sēlijas novada attīstības centrs.

Jau ziņots, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti otrdien tomēr nav spējuši vienoties par Sēlijas novada izveidi.

Komentāri (0-2/2)

  • Sala
    27.02.2020 15:20
    Pilnībā piekrītu Aaa viedoklim. Esmu no Salas un man šis viss Sēlijas novada stāsts šķiet nekas vairāk kā esošo pagastveču vēlme saglabāt savas darba vietas un ietekmi. Vajag Jēkabpils novadu ar centru Jēkabpilī un miers - tāpat lielākā daļa kā Salas, tā arī Viesītes iedzīvotāju pēc svarīgākajiem pakalpojumiem dodas uz Jēkabpili. Salas gadījumā vispār ideāli - Jēkabpils 5km attālumā - kur nu vēl labāk, 10min un esi sava novada centrā. Nesaprotu tos saliešus kuri ir pret Jēkabpili, jo Salai kā nevienam citam ir svarīgi lai Jēkabpils būtu pēc iespējas attīstītāka - visi galvenie pakalpojumi (valsts, privātie - bankas utml), medicīna (slimīca, poliklīnika, zobārti utml), izklaide - viss ir Jēkabpilī. Priekš kam Salai no Sēlijas novadu? - kādu attīstību tas veicinās - pēkšu Viesītē sabūvēs slimnīcas, bankas, lielveikalus utt. - nu murgi. Sproģei un visiem pārējiem Salas deputātiem - visiem, neatkarīgi no partijas - ir pienācis laiks iet prom no politikas - jo viņu murgiem tikai, atvainojos, sūdi var sanākt...
  • Aaa
    27.02.2020 13:03
    Tāda Sēlijas novada Latvijas valsts vēsturē nekad nav bijis. Vispirms vajag palasīt vēstures grāmatas, kas Sēlija bija un tad runāt. Man ir kauns par visu šo mazo, nolaisto novadu deputātu izglītības līmeni, nemaz nerunājot, ka viss tas deputātu bars vizuāli izskatās kā no 1995.gada lauku zaļumballes ieradies. Un vēl Žuka iepriekš sarunās piesauktais patruļkuģis "Viesīte"- kāds kuģim sakars ar novada teritoriju? Deputāti paši nespēj nosaukt argumentus, kāpēc šis novads būtu vajadzīgs cilvēkiem, izņemot viņus pašus. Kāpēc šajos mazajos novados nav veikta iedzīvotāju aptauja par visu šo balagānu? Viesīte 10 gadu laikā ir degradējusies, nevis augusi, kā, piemēram, Līvāni- nav, ceļu, darbavietu, infrastruktūras, ir bezjēdzīgi projekti par Eiropas naudu, ir milzu parādi valsts kasē, kuriem ikmēneša maksājumiem pašvaldība pārdod savus nek.īpašumus. Viesītē iedzīvotāju skaits strauji sarūk, ielas ir tukšas, mājas arī. Ja pieskaita kapos mītošos, tad varbūt 2 tūkstoši iedzīvotāju sanāktu kopā tajā bedrē. Attīstības centram ir jābūt pilsētai, kas spēj apkalpot savus iedzīvotājus, nevis sūnu ciemam, kur pārvaldes aparāts ir, bet pakalpojumu nav.

Atstājiet komentāru