2020.gada 7. jūlijs

Alda, Maruta

Amatniecības centrs “Māzers” aicina apgūt jaunas prasmes

Amatniecības centrs “Māzers” aicina apgūt jaunas prasmes


Vīpes amatniecības centrs “Māzers” uzsāk jaunu nodarbību semestri un šajā pusgadā piedāvā apgūt aušanas pamatus, keramiku, mašīnadīšanu un kokapstrādi. Apmācībās iespējams pieteikties visiem interesentiem bez vecuma ierobežojuma.
Turpinot īstenot mūžizglītības aktivitātes, arī šajā gadā amatniecības centrs “Māzers” piedāvā apgūt dažādas nemateriālā kultūras mantojuma prasmes. Nodarbībās aicināti piedalīties gan līdzšinējie centra dalībnieki, kas vēlas pilnveidot iegūtās prasmes, gan arī jauni iesācēji, kas līdz šim ar amatniecību nav nodarbojušies. 

Rokdarbu pasniedzēja Maija Kulakova piedāvā apgūt aušanas pamatus. Dalībniekiem būs iespējams praktiski apgūt steļļu sagatavošanu darbam – diegu izvēli un daudzuma aprēķināšanu, nītīšanu, velku ievilkšanu stellēs un citus pamatjautājumus. Tāpat nodarbību laikā būs iespējams saņemt konsultācijas Krustpils etnogrāfiskā tērpa darināšanā un valkāšanā. Nodarbības plānotas ceturtdienās no 15.30 līdz 18.30.

Sestdienās aicinām piepildīt sapņus, iejūtoties keramiķa lomā. No 10.00 līdz 15.00 kopā ar Daigu Reiņikovu piedāvājam apgūt trauku virpošanas mākslu, izgatavojot praktiskas lietas pašu rokām. Māla nodarbībās gaidīti jebkura līmeņa interesenti. Nodarbību tālākajā posmā būs iespējams izgatavotos traukus dekorēt un glazēt mākslinieces Eleonoras Pastares vadībā, kas jau iepriekš vadījusi keramikas nodarbības amatniecības centrā “Māzers”.

Sestdienās no 1. februāra darbu uzsāks jauna mašīnadīšanas grupa. Nodarbību laikā pasniedzēja Inita Bramane iepazīstinās ar materiālu izvēli, produkta dizaina izveidi un izmaksu aprēķināšanu. Praktiski darbojoties, audzēkņi apgūs adījumu izstrādi, kas nākotnē paver iespējas attīstīt savu uzņēmējdarbību. Vairāki rudens semestra absolventi jau apliecinājuši savas prasmes, piedāvājot savus rokdarbus klientiem. Mašīnadīšana notiks sestdienās no 10.00 līdz 14.00, pieteikšanās obligāta! 

Šajā pusgadā amatniecības centrs “Māzers” plāno atsākt apmācības kokapstrādē. Nodarbības tiks organizētas atkarībā no pieprasījuma, tāpēc gaidām pieteikumus no interesentiem jebkurā prasmju līmenī, kuri vēlētos apgūt kokapstrādes pamatus. Plašāku informāciju par nodarbībām un to maksu iespējams saņemt, sazinoties ar amatniecības centru “Māzers” – pa tālruni 26611297, e-pastā mazers@krustpils.lv vai sociālajos tīklos.


Sagatavoja Jānis Dzimtais
Vīpes amatniecības centrs ,,Māzers”

Atstājiet komentāru