2021.gada 19. janvāris

Alnis, Andulis

Aknīstes novadā balvu "Gada uzņēmējs 2019" saņem SIA “Slaides” īpašnieks Ainis Čāmāns (FOTO)

29. novembrī Rundāles pils Baltajā zālē jau ceturto reizi Zemgales Plānošanas reģions un Uzņēmējdarbības centrs godināja labākos uzņēmējus, viņu vidū arī SIA "Slaides" īpašnieku Aini Čāmānu no Aknīstes novada. Tika piešķirts tituls «Gada uzņēmējs Zemgalē 2019» un pasniegta stiklā darināta piemiņas zīme, atzinības raksts un naudas balva 500 eiro apmērā. No katras Zemgales Plānošanas reģiona pašvaldības tika izraudzīts viens nominācijas «Gada uzņēmējs Zemgalē 2019» pretendents - veiksmīgs vidējais vai mazais uzņēmums.Turklāt pretendentam nedrīkstēja būt nodokļu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Iesniedzot pieteikumu, bija jāmin uzņēmuma sadarbība ar pašvaldību, sabiedriskā aktivitāte, kā arī tika vērtēts uzņēmuma radošums.

No Aknīstes novada nomināciju “Gada uzņēmējs Zemgalē 2019” saņēma SIA “Slaides” īpašnieks Ainis Čāmāns. Ainis Čāmāns ir Latvijas, novada un savas dzimtās Ancenes patriots. Par to liecina Latvijas karogs, kas vienmēr plīvo Ancenes augstākajā vietā- SIA “Slaides” jaunās kaltes torņa galā. Ainis skolas laikā bijis jaunsargs, bet pēc tam visus gadus aktīvs zemessargs. Kārtības uzturēšana novadā viņam ir goda pienākums.

Ainis ir brīvprātīgais ugunsdzēsējs. Viņa pārziņā ir ugunsdzēsēju mašīnas uzturēšana darba kārībā. Pa šiem gadiem viņš ar palīgiem glābis gan pavasara kūlas ugunsgrēkus, gan citas ugunsnelaimes.

SIA ”Slaides” īpašnieks A.Čamāns par savu darbu labprāt stāstījis solēniem karjeras dienās, Latvijas pašvaldību izpilddirektoriem semināra laikā, kā arī Aknīstes novada sadraudzības pilsētas Bialogardas (Polija) viesiem. Izrādījis remontdarbnīcas un jauno, moderno graudu pirmapstrādes kompleksu, kur viss process tiek uzraudzīts ar datora palīdzību.

Ainis iesaistījies LAT-LIT projektā “Drošība pierobežā”. Tā rezultātā tika apmeklēti ugunsdzēsības depo Latvijā un Lietuvā, lai gūtu pieredzi no kolēģiem. Ainis Čāmāns, apgūstot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, izveidojis servisu. Tas bija nepieciešams, jo gan paša saimniecībā, gan vecāku ir daudz tehnikas, kas jāremontē, tāpat šādi pakalpojumi nepieciešami arī citiem.

Apgūstot ES finansējumu nesen uzcelta graudu kalte, kuras izmaksas ir viens miljons eiro. Iepriekšējā graudu kalte atrodas kaimiņu novada Rubenes pagastā. Taču blakus jāunā netika celta ,jo kā saka Ainis: “Tad mūsu torņi būtu augstāki nekā baznīca.” Uzceļot šo kompleksu Ancenē, tika sakārtota teritorija.

Ainis Čamāns 2004. gadā ar vecāku un valsts atbalstu nodibināja SIA “Slaides”, kas patlaban izaugusi par nopietnu graudu audzēšanas saimniecību Sēlijā. Ainis audzē rudzus, kviešus, miežus, auzas, rapsi. Graudi tiek kaltēti un uzglabāti uzceltajās kaltēs. SIA “Slaides” servisā sniedz tehnikas remonta, riepu montāžas pakalpojumus. To iecienījuši apkārtējie zemnieki un uzņēmēji.

Uzņēmums nodrošina 6 darba vietas. Ainis rūpējas par savu darbinieku labklājību, nodrošinot viņus ar darba apģērbu, katru dienu darbiniekiem tiek pasniegtas pusdienas, bet kolektīva saliedēšanai tiek organizētas ekskursijas.

Ainis ir aktīvs mednieks. Daudzus gadus viņš ir Asares amatierkolektīva satāvā. Aiņa kolorīts ļauj izspēlēt dažādas lomas. Šogad seprembrī “Sēlijas Salu” projekta ietvaros, Ainis atveidoja hercogu Jēkabu, kurš Asares pagastā savā laikā bija uzsācis kanāla rakšanu.

Atstājiet komentāru