2020.gada 13. jūlijs

Margarita, Margrieta

Ugunsgrēkā Salas novadā izglābts cilvēks, četri evakuējušies saviem spēkiem

Ugunsgrēkā Salas novadā izglābts cilvēks, četri evakuējušies saviem spēkiem

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.novembra plkst. 6.30 līdz 21.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums. Plkst. 19:49 Jēkabpils un Viesītes ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salas novadu, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem deg siena un grīda 3m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no sadūmotajām telpām izglāba cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās četri cilvēki. Plkst. 20:58 ugunsgrēks tika likvidēts un tā dzēšanas darbos iesaistījās arī Salas novada brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. 

Šogad ugunsnelaimēs cietuši jau 238 cilvēki, bet bojā gājuši 65! Diemžēl reti kurā ugunsgrēkā ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji dzird spalgo dūmu detektora skaņu, jo tas daudzos mājokļos joprojām nav uzstādīts! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju savlaicīgi parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un mājokļos uzstādīt dūmu detektorus, kas, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi. 

Pēcpusdienā Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz autoceļu Rīga – Bauska, Bauskas novadā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma bija nepieciešams sakārtot ceļa braucamo daļu. Ar absorbenta palīdzību tika savākta izlijusī degviela un ar roku rīku palīdzību sakārtota ceļa braucamā daļa. 

Vakar vakarā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Džūksti, kur zirgs bija iekritis grāvī. Ar saimniecības traktortehnikas palīdzību ugunsdzēsēji glābēji zirgu no grāvja izcēla. 


Plašākai informācijai: 
Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Atstājiet komentāru