2020.gada 25. janvāris

Sigurds, Zigurds

Aizdomās par nelikumīgu traktortehnikas iegūšanu savā īpašumā amatu pamet Līvānu komunālās saimniecības vadītājs

Aizdomās par nelikumīgu traktortehnikas iegūšanu savā īpašumā amatu pamet Līvānu komunālās saimniecības vadītājs

Pašvaldībai veicot pārbaudi kapitālsabiedrībā, aizdomās par nelikumīgu uzņēmuma traktortehnikas iegūšanu savā īpašumā amatu pametis SIA "Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība" valdes priekšsēdētājs Artūrs Vilcāns, aģentūra LETA uzzināja Līvānu novada pašvaldībā. Pašvaldībai radušās aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem saimniecības 1989. un 1986.gada izlaiduma traktortehnikas atsavināšanas procesā. Tāpēc novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (ZZS) uzdevis pašvaldības izpilddirektoram Uldim Skeiveram sākt pārbaudi par atsavināšanas likumību un atbilstību likumam. Izpilddirektors pieprasījis "Līvānu dzīvokļu un komunālās saimniecības" valdes priekšsēdētājam Vilcānam iesniegt domei visu ar attiecīgo atsavināšanu saistīto dokumentu kopijas un sniegt paskaidrojumu par atsavināšanas veida izvēli, mantas novērtējumu un atsavināšanas procesa tiesiskajiem apsvērumiem.
Jau nākamajā dienā pēc izpilddirektora pieprasījuma domē reģistrēts Vilcāna iesniegums ar lūgumu atbrīvot viņu no amata, kā arī atsavināšanas procesa dokumentu kopijas.

Turpinot pārbaudi uzņēmumā, Skreivers secinājis, ka uzņēmumam piederošā traktortehnika ir pārdota, neievērojot Publikas personas mantas atsavināšanas likumu. Piemēram, nebija iesniegti pierādošie dokumenti, kas apliecinātu, ka traktortehnikas pārdošanas sludinājums ticis publicēts komunālā uzņēmuma mājaslapā un pašvaldības teritorijā izdotā laikrakstā. Tāpat mantas pārdošanas vērtības noteikšanai par pamatu esot ņemts tehniskā eksperta 2016.gada 1 aprīļa transportlīdzekļa apskates protokols, kura derīguma termiņš jau bijis beidzies. Manta tikusi pārdota, balstoties uz valdes priekšsēdētāja vienpersonisku rīkojumu. 
Tāpat neesot konstatējams, kādā kārtībā izvēlēti pircēji, kas ir bijušas divas dažādas sabiedrības ar ierobežotu atbildību.

Turklāt, pamatojoties uz transportlīdzekļu reģistra datiem, pašlaik pārdotā traktortehnika atrodoties tieši bijušā valdes priekšsēdētāja Vilcāna īpašumā, ko savā iesniegumā esot apliecinājis arī pats Vilcāns. 

Lai konstatētu, vai saimniecībai nav nodarīts mantisks zaudējums un vai valdes priekšsēdētāja rīcībā nav saskatāmas koruptīvas darbības, uzņēmumā nolemts veikt ārējo auditu, bet par uzņēmuma valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Andrejs Patmalnieks, kurš pēdējos gadus pildīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja palīga pienākumus, bet iepriekš bija uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Viņam arī uzdots organizēt ārējo auditu, lai veiktu saimnieciskās un finansiālās darbības pārbaudi un iegūtu objektīvu informāciju par pašvaldības komercsabiedrības finansiālo un saimniecisko situāciju uz audita veikšanas brīdi. 
Par iepriekšējā valdes priekšsēdētāja Vilcāna atbildību tiks lemts pēc ārējā audita rezultātu saņemšanas un izvērtēšanas, norādīja pašvaldībā.

"Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība" turpina savu darbu un nedz uzņēmuma darbiniekiem, nedz arī iedzīvotājiem satraukumam nav pamata, uzsvēra Vaivods.

Viņš arī informēja, ka ir pieņemts lēmums paplašināt uzņēmumu valdi līdz diviem valdes locekļiem, un jau ir izsludināta pieteikšanās uz attiecīgajiem amatiem. "Šo pārmaiņu rezultātā tiks izdarīts viss iespējamais, lai izraudzītos vislabāko pretendentu uzņēmuma vadītāja amatam, kas spētu uzņēmumu pacelt jaunā, mūsdienīgā līmenī," pauda Vaivods.

Saskaņā ar pašvaldības publiskoto informāciju valdes priekšsēdētājam noteiktā alga ir 1500 eiro, valdes loceklim - 1200 eiro. Abiem amatiem var pieteikties līdz 20.septembrim.

"Firmas.lv" dati liecina, ka Vilcāns uzņēmumu vadījis kopš 2013.gada oktobra. Aizvadītajā gadā saimniecības apgrozījums bijis 1,564 miljoni eiro, bet zaudējumi sasnieguši 16 901 eiro.

Ar Vilcānu aģentūrai LETA pašlaik sazināties nav izdevies.

Komentāri (0-9/9)

 • Hoho
  29.08.2019 00:09
  Kad lielai zivij min uz papēžiem, mazo jāpamet kā kaulu. Bet te jau daudz jautājumu paliek neatklātu. No kurienes mistiskie rēķini, zem piebildes uzkrājums remontdarbiem, ja tu esi īrnieks, tādam murgam nebūtu jābūt. Kā arī, nauda tika savākta un vēl turpina iekasēt, bet reāli nekādi plāni par gaidāmajiem remontdarbiem esošajā daudz dzīvokļu mājā nav izaludināti. Te ir acīm redzams, ka mūs muļķo, nauda ir izkrāpta daudz lielākos apmēros, cietēji esam mēs līvānieši. Un kas tas par populistu A. Vaivoda personā, kurš jau padamietiem gadu deldē bikses. Vai nav jābūt tā, ka rotācija notiek, kā minimums ik pēc 8 gadiem. Citādi, radu radiem garantētas siltas vietas.
 • Tekla
  28.08.2019 16:30
  Līvānieši,maize Jums dupsi ēd!Pameklējiet vēl tādu domes veci kā Vaivods!!
 • Lauris
  27.08.2019 23:26
  Parādi kaut kā ir jāatdod šie te div un vēl skreivers un būvvalde tos ar padrupinat vajadzetu.
 • Haaa1
  27.08.2019 22:31
  Pats labākais ir tas ka Andris Vaivods ir Vilcāna kunga brālēns... abi kopā zog.. ne tik traktorus apzaguši. Pārāko murgu Vaivods tagad nes, lai stāsta taisnību kā ir. Nejau A. Vaivods uzsāka pārbaudes, viņu piespieda citas instances... lai beidz vienu reizi melot tautai....
 • A
  27.08.2019 13:04
  HA:
  Var padomāt, ka vilcāns bez vadības ziņas būtu rīkojies? Neesit taču naivi!
  Viņš jau ir vadītājs. Kāda vēl vadība?
 • Jons
  26.08.2019 17:37
  Katra dzivokla rekiniem mistiski paradijas kkadi remonti pa 3e men. Reali pus gada laikā tikai ieliktas spuldzites kāpņutelpā
 • Sanita
  26.08.2019 15:33
  Nu tac beidziet, tikai interesanti kam tā pakaļā dega pirms Vilcāna,, Vilcāns tas ir mazākais.
 • Aija
  26.08.2019 13:23
  Vai Vilcans vispar atbildis ienemamajam amatam? Un ka vins turir ticis.
 • HA
  26.08.2019 12:49
  Var padomāt, ka vilcāns bez vadības ziņas būtu rīkojies? Neesit taču naivi!

Atstājiet komentāru