2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Piedalies konkursā par Vispasaules NVO dienu! Un laimē!

Piedalies konkursā par Vispasaules NVO dienu! Un laimē!

Katru gadu 27.februārī atzīmējam Vispasaules NVO dienu (World NGO day). Jēkabpils biedrības ik gadu šai dienā cenšas organizēt aktivitātes, kas piesaista sabiedrības uzmanību nevalstiskajam sektoram. Līdzīgi rīkojas arī citas nevalstiskās organizācijas Latvijā un pasaulē, informē  Jēkabpils NVO resursu centrs.

Vairāk vari lasīt šeit: https://worldngoday.org/

Šogad biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” aicina ikvienu piedalīties nelielā interaktīvā aptaujā ar 4 jautājumiem par NVO sektoru un pamēģināt laimēt balvas – trīs apmaksātas pusdienas Jēkabpils kafejnīcā “Ķēķis” (pasūtīt varēs pa tālruni, piesakot darba dienās līdz plkst.11-iem).

Aptaujā mēs uzzināsim – cik sabiedrība ir informēta par to, kas ir nevalstiskais sektors, bet PIRMAIS, PIEKTAIS UN PIECPADSMITAIS DALĪBIEKS, kas atbildēs, tiks pie vienas no balvām! Ar laimētājiem sazināsies līdz 3.martam.

Jēkabpils biedrības ik gadu šai dienā cenšas organizēt aktivitātes, kas piesaista sabiedrības uzmanību nevalstiskajam sektoram. Līdzīgi rīkojas arī citas nevalstiskās organizācijas Latvijā un pasaulē. Vairāk vari lasīt šeit: https://worldngoday.org/ 

Piemēram, Preiļu nevalstisko organizāciju centrs šogad 27.februārī aicina uz sarunu ar Madaru Ūlandi, vairāk lasi šeit: https://saite.lv/zwfkH 

Izziņai: nevalstiskā sektora oficiāla atzīšana notika pirms sešdesmit astoņiem gadiem, kad Apvienoto Nāciju Organizācijas rezolūcijā tika ieviesta definīcija – "starptautiskā nevalstiskā organizācija". Taču Vispasaules NVO dienas tradīcija tika aizsākta 2009. gadā, kad to iniciēja tobrīd 24 gadus vecais sociālais uzņēmējs Mārcis Liors Skadmanis un biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse". Šobrīd iniciatīva izaugusi par pasaules mēroga svinībām: skat https://worldngoday.org/ .

Atstājiet komentāru