2020.gada 11. jūlijs

Leonora, Svens

Noslēdzies radošais projekts „Atklāj sevi!” (FOTO)

Noslēdzies biedrības “In&Ga” radošais projekts  "Atklāj sevi!", kas pagājušajā nedēļā 20.un 22.augustā norisinājās Viesītē. Projektu finansiāli atbalstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldība, jo pasākumā piedalījās jēkabpilieši, kā sadarbības partneri to atbalstīja -  Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība. Projekta vadītāja Ina Gelecka informē, ka projekta prioritāte bija sociālās atstumtības riska mazināšana konkrētām sabiedrības grupām. 

Viņa norāda, ka projekta mērķis bija organizēt radošus pasākumus sociālās atstumtības riska mazināšanai bērniem un jauniešiem vecumā no 7-14 gadiem, atklājot viņu individuālās spējas un talantus, kā arī sniegt iespēju Jēkabpils bērniem un jauniešiem darboties dažādos vizuālās mākslas veidos ārpus dzīves vietas, iepazīstoties ar dažādām tehnikām un materiāliem.

Ina Gelecka piebilst, ka viens no mērķiem bija arī iedvesmot bērnus un jauniešus būt radošiem, aktīviem un nozīmīgiem sabiedrībā, atrodoties citā vidē atklājot un pilnveidojot sevi.

Projekta aktivitātes norisinājās Viesītē, kur Jēkabpils bērnus uzņēma, projekta īstenotāju sadarbības partneri Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība. Aktivitātes norisinājās šīs biedrības telpās. Jēkabpiliešiem tika nodrošināts transports nokļūšanai uz aktivitāšu norises vietu  un atgriešanos mājās pēc tās. 

Ina Gelecka stāsta, ka projekta dalībnieki ieguva: prasmes un iemaņas atjaunot neizteiksmīgas lietas, priekšmetus par skaistiem mākslinieciski noformētiem darbiem. Guva pieredzi izgatavot dāvanas un suvenīrus dekupāžas tehnikā. Notika dažādu dabas materiālu vākšana un praktisko iemaņu apgūšana floristikā. Norisinājās vainagu un virteņu darināšana no Viesītes centra līdz Mazajam ezeriņam ar izveidotu  atpūtas un piknika vietu. Izmantojot dažādas nospiedumu tehnikas un dabas motīvu zīmējumus, dalībnieki  izgatavoja saviem tuviniekiem, draugiem un paziņām mākslinieciski noformētu atklātnīti, kas atklāj iespēju bērniem un jauniešiem izrādīt savu jūtu pasauli un citu komunikācijas veidu. Ina Gelecka piebilst, lai veicinātu novērošanas spējas un radošo fantāziju, vienkāršajās dabas formās saskatīt kaut ko interesantu un neparastu, projekta dalībniekiem tika pasniegta akmens apgleznošanas tehnikas prasmes;
Divu dienu garumā bēwrni un jaunieši ne tikai darbojās mākslas un radošajās nodarbībās, bet arī iesaistījās komandu darbos ar sporta un spēļu palīdzību, lai sekmētu grupā sociālo vienlīdzību un sadraudzību. 

“Paldies Latvijas Cistiskās fibrozes biedrībai un Jēkabpils pilsētas pašvaldībai par iespēju īstenot projektu,” saka projekta vadītāja  Ina Gelecka.

Projekta noslēgumā bērni demonstrēja savu fantāzijas tēlu ar ķermeņa apgleznošanas un apģērba izgatavošanas palīdzību, pēc kura sekoja kopīga svētku galda  klāšana un maltītes baudīšana.

Foto: Ina Gelecka

Atstājiet komentāru