2020.gada 12. augusts

Klāra, Vizma

Latvijas Baltkrievu savienība dāvā rušniku valsts prezidentam Raimondam Vējonim

Latvijas Baltkrievu savienība dāvā rušniku valsts prezidentam Raimondam Vējonim

Augsti godātajam prezidenta kungam Raimondam Vējonim no Latvijas Baltkrievu savienības baltkrievu rušnika, kā tradicionālu baltkrievu kultūras elementu, kā simbolisku miera un labklājības novēlējumu pasniegšana.

Latvijā dzīvo aptuveni 70 tūkstoši baltkrievu, tā ir skaitliski otra lielākā mazākumtautību kopiena un vislielākā Baltijā.

Latvijas baltkrievu savienība dibināta 2003.gadā un šodien apvieno 15 kultūras biedrības dažādās Latvijas pilsētās: VIDZEMĒ : Rīgas baltkrievu biedrība “Prameņ” ZEMGALĒ : Jēkabpils baltkrievu biedrība “Saptkanne” ; Jelgavas baltkrievu biedrība “Ļanok”; Jelgavas baltkrievu biedrība “Zlata” KURZEMĒ: Liepājas baltkrievu kopiena “Маrа”; Ventspils baltkrievu biedrība “Spadčina” LATGALĒ: Daugavpils baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim”; Rēzeknes baltkrievu biedrība “Suzorje”; Dagdas baltkrievu biedrība “Verbica” ; Krāslavas baltkrievu biedrība “Vjasjolka”; Ludzas baltkrievu biedrība “Krinica”; Viļānu baltkrievu biedrība “Sjabri”; Preiļu novada slāvu kultūras biedrība “Raduga”; Līvānu slāvu biedrība “Uzori”; Zilupes baltkrievu biedrība “Praleski”. Unikālā projekta "Ručniks – tradicionālais baltkrievu kultūras elements” atklāšana notika 2016.gada 28. maijā, Rīgā.

Šī projekta iniciātore un vadītāja Latvijas baltkrievu savienības valdes locekle Jeļena Lazareva. Latvijas baltkrievu savienības biedrības, gatavojoties Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai un Latvijas baltkrievu savienības 15 gadu jubilejai, izšuva ar sarkano pavedienu 7 metru garu ručniku ar savu nosaukumu un pilsētu, nododot to no rokas rokā, kā vienotības un draudzības simbolu, kā simbolisku miera un labklājības novēlējumu visai Latvijas tautai.

Svinīgais projekta slēgšanas brīdis notika 2018.gada 27.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Baltkrievu kultūras dienu laikā, kuras šajā gadā veltītas Latvijas Republikas 100 gadu jubilejai un Latvijas baltkrievu savienības 15 gadu jubilejai. Ručniks baltkrievu ģimenē ir veselības un labklājības sargs, kas vienmēr ir klāt svarīgākajos notikumos baltkrievu dzīvē un tiek nodots no paaudzes paaudzē, tas ir tas tautas mākslas priekšmetiem, kas pieder gan pagātnei, gan tagadnei, gan nākotnei. Tas ir ļoti vērtīgs mantojums baltkrievu kultūrā, ornamentos dažādos veidos ir šifrēti stāsti par cilvēku dzīvi un raksturu.

Prezidenta pils, Pils laukums3, Rīga, 2018.gada 23.novembrī

Atstājiet komentāru