2020.gada 21. janvāris

Agne, Agnese, Agnija

Poļu biedrība aicina uz pasākumu

Poļu biedrība aicina uz pasākumu

13.oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolas zālē plkst.15.30 notiks mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programmā īstenotā Jēkabpils poļu biedrības “Rodacy” projekta noslēguma pasākums. Uz to laipni aicināti visi interesenti, bet jo īpaši – jaunieši, viņu ģimenes locekļi, skolotāji.

Vasaras sākumā uzsāktā projekta “Piederības iedvesma Latvijas valstij. Ita Kozakeviča” laikā dažādu tautību jaunieši septiņās darba grupās strādāja, pētot ar poļiem Latvijā saistītas tēmas. Šobrīd jaunieši kopā ar savu grupu vadītājiem ir sagatavojuši tēmu prezentācijas un tieši tās būs galvenais 13.oktobra pasākuma saturs. Jauniešu izveidotos prezentācijas materiālus pēc pasākuma varēs aplūkot Brīvības ielā 45, 2.stāvā, kur atrodas poļu biedrības “Rodacy” telpas. Šeit jau pašlaik ir apskatāma biedrības kopā ar jauniešiem veidotā izstāde par Itu Kozakēviču. Jauniešu izveidotie materiāli jau visdrīzākajā laikā izstādi papildinās.

Jauniešu grupās sadarbojās latviešu un poļu, krievu, romu, baltkrievu tautību pārstāvji. Pētītas interesantas tēmas, piemēram, poļu izglītības iespējas Latvijā, atsevišķu poļu dzimtu saknes, ar Itas Kozakēvičas personību saistīti aspekti, poļu nozīme Latvijas valsts dibināšanā, poļu dalība brīvības cīņās Latgalē 1919.-1920.gados un citas.

Projekta ietvaros pašlaik tiek pabeigta neliela filma, kurā atspoguļots gan jauniešu darbs projektā, gan ievietoti vairāki 90-tajos gados uzņemti kadri ar Itu Kozakēviču.

Projekta noslēgumā 23.oktobrī visi dalībnieki dosies ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēs ar Itu Kozakēviču saistītas vietas, viņas vārdā nosaukto vidusskolu, bet kā balva jauniešiem sniegta iespēja apmeklēt batutu parku Jump Space. Jau 25.oktobrī jauniešu grupa dosies uz projekta administrētāja Sabiedrības integrācijas fonda rīkoto noslēguma pasākumu Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, lai stāstītu par savu pieredzi.

Projekta nosacījumi paredzēja mazākumtautību biedrību un nodibinājumu īstenotas  aktivitātes, kurās vienlaikus piedalīsies vienāds skaits mazākumtautību un latviešu jauniešu (50% / 50%) no pēc iespējas vairāk skolām. Biedrības “Rodacy” projektā piedalījās jaunieši no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 2.vidusskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas un Ābeļu pamatskolas.

Konkursa mērķis ir veicināt mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbību, kopīgi īstenojot dažādus projektus, piemēram, vērstus uz vienotu vēstures, kultūras un politisko norišu izpratni. Finansējums programmai piešķirts no Sabiedrības integrācijas fonda administrētajiem valsts budžeta dotāciju līdzekļiem. Aktivitātes papildus līdzfinansēja Jēkabpils pilsētas pašvaldība.

Agita Pleiko, projekta vadītāja

Atstājiet komentāru