2020.gada 23. februāris

Almants, Haralds

“Cerību salas” sporta spēles norisinās jau septīto reizi (FOTO)

“Cerību salas” sporta spēles norisinās jau septīto reizi (FOTO)

Lai gan šī vasara mūs nelutina ar siltumu, tieši 30.jūlijs, kad biedrība „Cerību sala” rīkoja septītās bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām sporta spēles, bija īsti vasarīga – silta un saulaina. Arī šogad sporta spēles jau tradicionāli notika Jēkabpils pilsētas stadionā.

Šogad “Cerību salas” sporta spēlēs piedalījās 60 bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī viņu pavadoņi un tuvinieki. Uz spēlēm bija atvesti bērni no Jēkabpils pilsētas, Salas un Krustpils novadiem. Sporta spēļu atklāšanā visus dalībniekus sveica Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko.

Sporta spēles norisinājās 15 disciplīnās, tajā skaitā šogad bija izveidotas divas jaunas – svaru bumbas celšanā un vesera mešanā. Sporta spēlēs dalībnieki sacentās zābaka mešanā, šautriņās, bumbas raidīšanā futbola vārtos, cirka bumbas nešanā, rāpošanā caur tuneli, iešanā pa laipiņām un citās. Vienas no jautrākajām un aizraujošākajām sacensībām bija iepirkumu grozu stumšana. Vienā no tiem atradās liels rotaļu Lācis, otrā Mikipele. Sacensību dalībniekus ratiņkrēslos stūma viņu pavadoņi, savukārt iepirkuma grozus ratiņkrēslos sēdošie. Tāpat arī aizraujošas sacensības bija “tačkas” jeb ķerras stumšanā, kur “tačkā” sēdēja bērns un mamma vai pavadonis to stūma sacenšoties uz ātrumu.

Kā katru gadu, arī šogad sporta spēlēs dalībniekus iepriecināja sporta un izglītības biedrība “Ķepasspiediens” no Saldus, kas piedāvā kanisterapiju - iespēju caur saviem suņiem palīdzēt tiem, kam vajadzīga palīdzība veselības un dzīvesprieka atgūšanai. “Cerību salas” sporta spēļu dalībniekiem bija iespēja gan glaudīt, gan samīļot suņus, gan to garajā spalvā pīt bizītes un piedalīties ar dzīvniekiem atrakcijās.

Sporta spēlēs to dalībnieki gaisā palaida 100 baltus balousi pildītus ar hēliju. Bet īpašu pārsteigumu bērniem sagādāja paraplāna lidotāji, kas virs stadiona demonstrēja savas prasmes un noslēgumā nometa bērniem divus lielus maisus ar konfektēm. Šo pārsteigumu biedrības “Cerību sala” sporta spēļu dalībniekiem noorganizēja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis.

Spēļu noslēgumā katrs to dalībnieks saņēm dāvanu un medaļu par piedalīšanos, dāvanas “Cerību sala” bija sarūpējusi arī sponsoriem. Sporta spēles finansiāli atbalstīja Jēkabpils pilsētas dome, Salas novada dome un Krustpils novada dome, kā arī vietējie uzņēmēji.

Saņemot sacensību dalībnieku atsauksmes un izprotot viņu vēlēšanos sportot, “Cerību sala” apņēmusies darīt visu, lai arī turpmāk ik gadu šīs sporta spēles nestu svētku sajūtu un prieku. Arī šogad balviņas tika piešķirtas visiem dalībniekiem par to, ka viņi var, grib un spēj kaut mazliet paveikt savas veselības labā. “Sportiskas aktivitātes, kas darītas ar prieku, ir viens no veselības saglabāšanas svarīgākajiem faktoriem,“ uzsver biedrības ilggadējā vadītāja Aija Kvēpiņa. “Mēs priecājamies, ja kopā ar īpašo jaunieti ir visa ģimene - ja jaunietis kaut ko nevar paveikt pats, palīgā iet mīlošie vecāki, brāļi, māsas un asistenti.”

Kā ik gadu, biedrība “Cerību sala” saka mīļu paldies saviem atbalstītājiem un jo īpaši Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, kas jau vairākus gadus šo sporta spēļu finansējumu paredz pilsētas budžetā.

Biedrība „Cerību sala”

Foto: Alda Vulāne

Atstājiet komentāru