2020.gada 6. jūlijs

Anrijs, Arkādijs

Projekts “Aicināts dzīvē” uzsāk otrā rudens sezonu

Projekts “Aicināts dzīvē” uzsāk otrā rudens sezonu

Biedrība Jēkabpils NVO resursu centrs, īstenojot projektu “Aicināts dzīvē!”, aktīvi pavadījusi vasaras periodu un nu rudens sezonā atsāks “Aicināts dzīvē!” pēcpusdienas pašattīstības skoliņu nodarbības Jēkabpils, Krustpils, Salas novados un Jēkabpils pilsētā.

Nodarbības mākslā, mūsdienu dejā, peldēšanā un radošās informāciju tehnoloģijās, kā arī ikdienas prasmju apgūšanā atsāksies jau novembrī. Šobrīd ir apkopots vasarā paveiktais un atskaites veidā iesniegts projektu administrējošajā iestādē – Sabiedrības integrācijas fondā. Atskaite apstiprināta bez aizrādījumiem.

Vasaras projekta pasākumi veicinājuši jauniešu informētību par arodskolās iegūstamo izglītību – izbraukuma praktikumos, savukārt ģimeņu saliedētību veicinājušas vasaras ģimeņu nometnes daudzbērnu un viena vecāka ģimenēm. Sadarbībā ar vienu no projekta partneriem – nodibinājumu „Valdardze” – izveidots arī metodiskais materiāls sociālajiem darbiniekiem, kas izglīto par nevalstisko sektoru kā sociālā darba resursu pašvaldībās un veicina preventīvus pasākumus vardarbīgas bērnu audzināšanas atpazīšanai un mazināšanai ģimenēs.

Izbraukuma praktikumi. Tika noorganizēti divi izbraukumi. Pirmajā praktikumā jaunieši iepazinās ar Aizkraukles un Ērgļu profesionālajām vidusskolām, kā arī Ogres meža tehnikumu. Savukārt otrais praktikums jauniešiem sniedza ieskatu Valsts robežsardzes koledžā (Rēzekne), Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma struktūrvienība (Preiļi). Izbraukuma praktikuma jaunieši iepazinās arī ar Višķu profesionālo vidusskolu un Daugavpils tehnikumu.

Vasaras nometnes ģimenēm ar bērniem “Aicināts dzīvē!”. Šovasar ģimenes baudīja brīvdienas no ikdienas rutīnas, mācījās labāk saprast sevi un attiecības ģimenē, apguva jaunas prasmes un ieguva jaunus draugus, esot kopā divās nometnēs – pie Jēkabpils, Ābeļu pagastā un pie Liepājas, Nīcas novadā. Katru no nometnēm Jēkabpils NVO resursu centrs veidoja kopā ar vienu no projekta partneriem – Jēkabpils sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centru un biedrību „Liepājas Jaunie Vanagi”.

Pēcpusdienu pašattīstības skoliņas, tāpat kā pērn, atsāks savu darbību novembrī un norisināsies piecu mēnešu garumā. Lai gan dažas lietas šogad mainīsies, nodarbību veidi paliks līdzšinējie – sports, dejošana, māksla, ikdienas prasmju attīstīšana un radošo IT prasmju pilnveidošana. Bet līdz rudens – ziemas sezonas darbiem biedrības pārstāvji vēl dosies otrajā pieredzes apmaiņas braucienā, šoreiz uz Liepāju.

Projekta “Aicināts dzīvē!”sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Klūga-Grode 

Atstājiet komentāru