2020.gada 6. jūlijs

Anrijs, Arkādijs

“Rodacy” svinēs 25 gadu jubileju

“Rodacy” svinēs 25 gadu jubileju

Jēkabpils poļu biedrība “Rodacy” ir viena no tām mazākumtautību biedrībām, kuru darbības sākums saistīts ar Atmodas laiku Latvijā. Tāpat kā nupat atzīmējām Baltijas ceļa 25. un nākamgad janvārī atcerēsimies Barikāžu 25. gadskārtu, arī Jēkabpils poļu biedrībai aprit 25 gadi.

 

Jubilejas svinību pasākumi norisināsies 10. oktobrī. Tie sāksies ar Dievkalpojumu poļu valodā Jēkabpils Sv. Jaunavas Marijas dzimšanas Romas katoļu baznīcā pulksten 12.00 un turpināsies ar svinīgu sarīkojumu Jēkabpils Tautas namā pulksten 15.00.

 

Jēkabpils poļu biedrības “Rodacy” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Raščevskis informē, ka uz jubilejas svinībām tiek gaidīti viesi no Polijas Vēstniecības Latvijā un Latvijas Poļu savienības, kā arī Rēzeknes, Rīgas, Daugavpils, Krāslavas, Jelgavas poļu biedrībām. Pasākumam dots nosaukums “Poļu kultūras diena” un tās ietvaros būs skatāms koncerts gan ar viesu, gan Jēkabpils amatierkolektīvu uzstāšanos.

 

Klātesošos priecēs biedrības “Rodacy” vokālais ansamblis un deju kolektīvs, kā arī viesu amatierkolektīvi. Pasākumā skanēs ne tikai poļu valoda, tiks dziedāts arī latviešu, ukraiņu, krievu un baltkrievu valodās – koncertā piedalīsies arī latviešu tradīciju dziesmu kopa no Variešu pagasta, Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “Javir”, krievu biedrības “Rodņik” vokālie kolektīvi, baltkrievu biedrības “Spatkanne” ansamblis “Zaviruha”, kā arī Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansamblis “Bariņa”. Pēc koncerta paredzēta saviesīgā daļa, kurā varēs ne tikai klausīties dažādu laiku poļu populāro mūziku, bet arī jautrāku ritmu pavadībā iemēģināt dejas soli.

 

Uz Jēkabpils poļu biedrības “Rodacy” 25 gadu jubilejas koncertu laipni gaidīts ikviens interesents – koncerts ir bez maksas.

 

Avots: jekabpilsnvo.lv

Atstājiet komentāru