2020.gada 28. septembris

Lana, Sergejs, Svetlana

Maijā jēkabpiliešus jau devīto reizi pulcinās Ģimenes svētki

Maijā jēkabpiliešus jau devīto reizi pulcinās Ģimenes svētki

Jēkabpilī šogad Ģimenes svētki norisināsies 23. maijā Kena parkā, jau devīto gadu pēc kārtas.  Biedrības «JK nams jauniešu klubs» pārstāve Tatjana Vlasova norāda, svētki ir kļuvuši par tradīciju un tiek rīkoti, lai izceltu, godinātu un popularizētu ģimeni un pateiktos cilvēkiem, kuri veicina klasiskās laulības vērtību nostiprināšanos sabiedrībā.


Svētku organizatoru – biedrība “JK nams jauniešu klubs” - ideja ir atgādināt jēkabpiliešiem tradicionālo pamatvērtību nozīmi un apliecināt, ka stipra ģimene ir mūsu tautas spēka un laimīgas nākotnes pamats. Arī šogad, tāpat kā citus gadus, paredzēts sumināt labākās ģimenes, piešķirot dažādas goda nominācijas.

Jēkabpilieši šos svētkus ir novērtējuši atzinīgi un par to liecina allaž plašais apmeklējums un daudzās pozitīvās atsauksmes. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, svētkos suminās ģimenes, piešķirot tām dažādas nominācijas. Šogad jaunumus, ka godinās ne tikai Zelta pārus, bet arī tos laulātos, kas kopā nodzīvojuši daudz ilgāk līdz Dimanta kāzām, kā arī tos, kuri svin arī Koraļļu un Sudraba kāzas.

Lūk, nominācijas, kurās godinās ģimenes:

1. ZELTA PĀRIS – laulāts pāris, kas kopā nodzīvojuši 50 gadus.
2. DIMANTA PĀRIS – laulāts pāris, kas kopā nodzīvojuši 60 gadus.
3. SUDRABA PĀRIS – laulāts pāris, kas kopā nodzīvojuši 25 gadus.
4. LIELĀ ĢIMENE - ģimene, kur aug visvairāk pašu laulībā dzimuši bērni.
5. LIELISKĀ MAMMA/TĒTIS – mamma, kuru izvirzītājs raksturu kā lielisku mammu.
6. DROSMĪGĀ ĢIMENE - ģimene, kas uzņēmusies gādību par bērniem, kuri nav dzimuši pašu laulībā (adoptējusi, ņēmusi aizbildnībā vai ir audžuģimene).
7. JAUNĀ ĢIMENE - ģimene, kas Ģimenes svētku pasākuma dienā slēdz laulību kādā no Latvijas baznīcām vai dzimtsarakstu nodaļā.
8. IZPALĪDZĪGĀ ĢIMENE – ģimene (vecāki, bērni, vecvecāki), kas ar savu brīvprātīgo darbību ir sniegusi lielu palīdzību un atbalstu citām ģimenēm.
9. TALANTĪGĀ ĢIMENE – ģimene (vecāki, bērni, vecvecāki), kas ir zināma ar sasniegumiem kultūrā, mākslā, sportā, zinātnē vai kādā citā jomā.
10. PRIEKŠZĪMĪGĀ ĢIMENE, kas priekšzīmīgi audzina avus bērnus.


Lai svētki tiešām sagādātu prieku tiem, kuri to ir pelnījuši, pasākuma organizatori lūdz iedzīvotājus atsaukties un informēt par zināmiem cilvēkiem un ģimenēm, kuras atbilst minētajām nominācijām. Ierosinājumus nominācijām jāsūta uz e-pastu – tanjajc2@inbox.lv, informēt var arī zvanot - 22191667 (Tatjana) un 29223708 (Baiba).

Atstājiet komentāru