2020.gada 4. augusts

Romāns, Romualda, Romualds

Lūdz “Latvijas valsts ceļiem” pārapbedīt Pirmajā Pasaules karā kritušos

Lūdz “Latvijas valsts ceļiem” pārapbedīt Pirmajā Pasaules karā kritušos

Biedrība „Vides un tūrisma attīstības klubs „SĒLIJA”” ir vērsusies Valsts akciju sabiedrībā "Latvijas Valsts ceļi" ar lūgumu Latgales reģiona vadībai no jauna projektējamā ceļa Jaunjelgava - Jēkabpils posma Daugavas stacija – Salas ciemats projektā iekļaut virkni papilddarbu sakarā ar I Pasaules kara krievu karavīru masu kapu atrašanos ceļam paredzētajā teritorijā, informē biedrības valdes priekšsēdētāja Rasma Draška.


„Mēs lūdzam projektā paredzēt līdzekļus masu kapu pārnešanai un rezervēt papildus laiku šo darbu veikšanai, kā arī brīdinām, ka pastāv bīstamība visā ceļa garumā atrast nesprāgušus lielgabala lādiņus, jo tieši darbu veikšanas vietās pirms 100 gadiem bija frontes līnija ar intensīvu karadarbību. Vēstulei ar iesniegumu pievienojām arī I Pasaules kara masu kapu kartoshēmu. Pēc aculiecinieku stāstītā, iespējams - kapi daļēji atrodas arī zem jau esošās šosejas,” stāsta R. Draška.


Biedrības vadītāja papildina, ka I Pasaules karā kritušo mirstīgo atlieku ekshumācijai atļauju dod Latvijas Brāļu kapu komiteja un to pieprasīs arī kritušo ka­ravīru meklēšanas organizācijas «Patriots» vadītājs Aleksandrs Borisovs.


Biedrības „Vides un tūrisma attīstības klubs „SĒLIJA”” interešu lokā ir I Pasaules kara vēsture un tā ietekme uz Latviju, īpaši uz Jēkabpilij tuvajiem novadiem. Ir apzināti kara laika objekti - ierakumi, bunkuri, kapi. Biedrībā var pieteikties grupu ekskursijām pa I Pasaules kara kauju vietām pieredzējušu un zinošu gidu pavadībā.

Foto: Biedrībā var pieteikt ekskursijas pa I Pasaules kara kauju vietām

Atstājiet komentāru