Mums raksta: Kad tiks aizvākta vecā skeitparka rampa? Vai tiešām Mežaparks ir miskaste, kur visu atvest un uzglabāt?" (FOTO)
- Sandra Mikanovska --
- 23 maijs 2025 --
- 1Komentāri
Radio1.lv redakcija saņēma jēkabpilieša Jāņa A. vēstuli, kurā viņš jautā: "Gribētos uzzināt, kāpēc jau vairākus gadus netiek aizvākta no Radžu ūdenskratuves vecā skeitparka rampa? Skrienot apkārt ūdenskrātuvei bieži ir gadījies aizrādīt jauniešiem, ka tur atrasties ir nedroši, kā arī ir redzēts, ka namiņa inspektori aizrāda. Vai tiešām ūdenskrātuve ir miskaste, kur visu atvest un uzglabāt?"
Patlaban skeitparks Mežaparkā ir norobežots un to aizliegts izmantot. Iemesls – konstrukciju bīstamais stāvoklis. Skeitparks ir remontēts jau vairākkārt. Pirms vairāk kā diviem gadiem tika atjaunotas bojātās saplākšņa detaļas un citas konstrukcijas,
kopumā iztērēti vairāk nekā 29 tūkstošus eiro, kas ir tikpat kā vējā izmesta nauda, jo skeitparks joprojām nav izmantojams, tas stāv ierobežots un zem klajas debess, uz tā krājas lietus peļķes, kas turpina bojāt tā virsmu.
Lai uzzinātu, kas tiek darīts, lai beidzot skeitparku vai nu atjaunotu, vai aizvāktu no Mežaparka, sazinājāmies ar Jēkabpils novada pašvaldības Attīstības pārvaldi. Īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns sacīja, ka skeitparks nav atstāts novārtā, patlaban esot
trīs scenāriji, ko darīt ar skeitparku. Viens no tiem – atjaunot, otrs – demontēt un ievietot noliktavā, trešais – pārdot izsolē.
“Lai skeitparku pārdotu izsolē, jāzina tā vērtība, nepieciešams novērtējums. Bijām sazinājušies ar speciālistu, kurš solīja veikt novērtēšanu, ilgi gaidījām, kad tas tiks darīts, līdz beidzot speciālists mums atteica. Tagad meklējam no jauna, kas varētu veikt novērtēšanu,” stāsta Ainārs Skromāns.
Viņš piebilst, ka Jēkabpilī nav speciālistu, kas var veikt novērtējumu, kā arī nav uzņēmumu, kas varētu uzņemties skeitparka atjaunošanu.
“Esam uzrunājuši uzņēmumus, kas varētu skeitparku demontēt, lai varam to ievietot noliktavā. Sākotnēji, apskatot objektu, tiek teikts, ka izmaksas nebūs lielas, bet kad iesniedz iespējamo tāmi, summa ir liela ap 11 000 eiro. Šādu cenu par tā demontāžu neesam gatavi maksāt,” skaidro Ainārs Skromāns.
Savukārt runājot par iespējamo skeitparka atjaunošanu, esot noskaidrots, ka izmaksas ir apmēram līdzvērtīgas, kā jauna iegāde.
Ainārs Skromāns izteica pieņēmumu, ka pārdodot izsolē skeitparku varētu iegādāties tā izmantošanai nelielam jauniešu skaitam, piemēram, pie kādas skolas. Tad, veicot zināmus uzlabojumus, tas būtu ekspluatējams. Bet publiskajā vidē, kur ir daudz lietotāju maz ticams, ka skeitparks vēl būtu noderīgs, lai gan kopumā tas esot samērā labi saglabājies. Šo iespēju Ainārs Skromāns salīdzināja, kā ar lietota auto iegādi, ja to nopērk privātīpašnieks, kas to lieto savām vajadzībām, vai, ja to nopērk taksometra šoferis, kur auto lietošana būs intensīva. Tad pirmajā gadījumā lietotais auto kalpos vēl ilgi, otrajā tā izturība nebūs tik ilgstoša. Tāpat arī ar iespējamo skeitparka turpmāko izmantošanu, viss atkarīgs kādā intensitātē tas tikšot darīts.
Viņš sacīja, ka skeitparka rampai apakšējā daļa ir no metāla un arī daudzi savienojumi esot metāla-koka. Tajā pašā laikā viņš atzina, ka ir vairāki skeitparka posmi, kas ir satrupējuši, jānomaina. Tajā skaitā arī vairākās vietās finiera klātne, jo ir satrupējusi. Iepriekš, kad skeitparks ticis atjaunots, tas veikts tikai tām daļām, kas nolietojušās. Patlaban, ilgstoši stāvot pie ūdens un zem klajas debess, sākušas bojāties tās skeitparka daļas, kas iepriekš bija labā stāvoklī un tika atstātas nenomainītas.
Taču pagaidām process ir apstājis, objekta novērtēšanas dēļ. Ainārs Skromāns zināja teikt, ka skeitparka vērtība grāmatvedībā ir samērā augsta, precīzu summu nenosaucot. Kad būšot novērtējums, tad domes vadības un deputātu izlemšanai tikšot piedāvāti trīs scenāriji – atjaunot skeitparku, demontēt un uzglabāt noliktavā vai pārdot izsolē.
Skeitparka atjaunošanas iespējas patlaban ir visskeptiskākās, savukārt iecere pārdot izsolē - visoptimistiskākā.
Ainārs Skromāns arī piebilda, ka skeitparka uzturēšanas izmaksas neesot lielas, pašvaldība uzņēmumam maksājot ap 70-80 eiro mēnesī par nožogojuma īri. Lielākas izmaksas rodoties tad, kad vandāļi salauž kādu žoga posmu un tas ir jāatjauno. Neraugoties uz izvietoto brīdinājuma zīmi, neiet aiz žoga un neizmantot skeitparka rampu, daudzi un samērā regulāri pārkāpjot šo aizliegumu, gan noraujot brīdinājuma zīmi, gan demolējot žogu.
Komentāri (0-1/1)
Jekabpilietis
23.05.2025 13:13Jāatskaita no Ragaiņa lielās algas.