2022.gada 27. jūnijs

Malvīne, Malvis

Līvānu dome labos VARAM apturēto plānojumu un turpinās ierobežot azartspēles

Līvānu dome labos VARAM apturēto plānojumu un turpinās ierobežot azartspēles

Līvānu novada dome vēlas pilsētas centrā aizliegt azartspēļu un izložu organizēšanas vietu darbību, tāpēc grozīts Līvānu novada teritorijas plānojums, Līvānu pilsētas sabiedriskajā centrā aizliedzot šādu vietu darbību. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šo procesu gan ir apturējusi, norādot, ka teritorijas plānojuma izstrādē nav ievēroti vairāki normatīvi. Dome tomēr ir apņēmības pilna arī turpmāk ierobežot azartspēles pilsētā.

Līvānos jautājums par azartspēļu nepieciešamību tika aktualizēts jau 2018. gadā. Tolaik Līvānos jau darbojās divas šādas vietas un pašvaldībā tika saņemti vēl divi iesniegumi par divu jaunu spēļu zāļu atvēršanu. Lai noskaidrotu iedzīvotāju domas par to, vai nepieciešamas jaunas šādas vietas, tika rīkota aptauja, kurā no vairāk nekā 1220 iedzīvotājiem 96% bija pret.

Pēc jaunu azartspēļu atļauju neizsniegšanas uzņēmējs vērsās tiesā.  

Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods no partijas "Latvijas attīstībai" stāstīja, ka pašvaldība “ļoti ātri tika galā ar vienu adresi, tur bija jauniešu centrs blakus, un mēs ātri attiesājāmies. Un par otru jautājumu mums divus gadus notiek tiesvedība, tuvākajā laikā Administratīvās lietas kasācijas instancē tiks izskatīts Augstākās tiesas Senātā, mēs esam aizgājuši tik tālu!”

Ņemot vērā tiesvedību un iedzīvotāju aptaujas rezultātus, lai ierobežotu un pilsētas centrā neatļautu atrasties šādām vietām, Līvānu novada domē 2020. gada sākumā tika uzsākts process, lai mainītu Līvānu novada teritorijas lokālplānojumu, kas pilsētas attiecīgajā teritorijā aizliegtu darboties azartspēlēm.

Tas aizliedz atvērt jaunas spēļu zāles šajā teritorijā, kas “ir tikai trešā daļa pilsētas, pārējā var to darīt”, norādīja Vaivods.

Savukārt divām jau esošajām zālēm atbilstoši likumam piecus gadus pēc teritorijas plānojuma maiņas ļaus turpināt darbu, pēc pieciem gadiem tās varētu mainīt atrašanos vietu vai pamest Līvānus. “Tas nav tā, ka Līvānos nevar būt, tas ir tikai ierobežojums,” skaidroja Vaivods.

Taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija apturēja domes saistošos noteikumus, jo konstatēja, ka teritorijas plānojuma izstrādes dokumentā ir vairāki pārkāpumi. Un tas nav saistīts vien ar azartspēļu aizliegumu.

“Tās būtiskākās lietas, ko mēs redzējām, bija procesa pārkāpumi – pašvaldības labojumu un izmaiņu apjoms dokumentā pēc tam, kad tas bija publiski apspriests, tā bija viena lieta, un tas bija būtisks procesuāls pārkāpums,” skaidroja valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša.

Pēc publiskās apspriešanas dokuments mainīts vairāk nekā 20 punktos. Neatbilda arī grafiskā daļa ar aprakstošo, dokumenta nepilnības uzskaitīja Ilze Oša.

“Un visbeidzot, ja mēs runājam par azartspēlēm, tad šeit tas iebildums bija, ka plānojumā ir aizliegtas, no tāda vērtējuma viedokļa pašvaldībai ir tiesības atļaut noteiktās vietās, bet ne paredzēt vispārīgu aizliegumu – visaptverošu; šeit mums bija aicinājums vērtēt, kur drīkst, nevis pateikt, ka nedrīkst nekur,” skaidroja Oša.

Pašvaldība var strādāt pie jauna dokumenta, novēršot neatbilstībās.

Līvānu novada pašvaldība, ņemot vērā ministrijas aizrādījumus, tuvāko mēnešu laikā veiks precizējumus, un lokālplānojums atkārtoti tiks nodots publiskajai apspriešanai, apliecināja Līvānu novada domes vadītājs. Līvānos turpinās iesākto procesu ierobežot azartspēļu darbību pilsētā.

Avots: livani.lv

Atstājiet komentāru