2021.gada 18. aprīlis

Jadviga, Laura

 LFF noraidījusi JēkabpilsJSC kluba un četru personu iesniegtās apelācijas

LFF noraidījusi JēkabpilsJSC kluba un četru personu iesniegtās apelācijas

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Apelāciju komisija noraidījusi "Jēkabpils"/JSC vienības, tās spēlētāju Alekseja Kuplova-Oginska, Oļega Peņkovska un Sergeja Ļebedeva, kā arī "Ogres" kluba trenera Igora Troicka iesniegtās apelācijas par diskvalifikāciju atcelšanu.

Radio1.lv jau vēstīja, ka jūlija vidū LFF Disciplinārlietu komisija (DK) par spēļu rezultātu ietekmēšanu no sacensībām izslēdza un uz nenoteiktu laiku diskvalificēja "komanda.lv" pirmās līgas komandas "Jēkabpils"/JSC un "Ogre", kā arī otrās līgas vienību "Raita". Tāpat uz trim gadiem tika diskvalificētas piecas personas, kuru vidū bija arī Latvijas izlasē 41 spēli aizvadījušais Troickis un kādreizējais telpu futbola valstsvienības spēlētājs Kuplovs-Oginskis.
Tagad četras personas, kā arī "Jēkabpils"/JSC klubs, ievērojot noteikto kārtību, bija iesnieguši apelāciju sūdzības, apstrīdot LFF Disciplinārlietu komisijas pieņemtos lēmumus. LFF Apelāciju komisija savos atzinumos konstatējusi, ka visi saistītie LFF Disciplinārlietu komisijas lēmumi bijuši tiesiski, vēsta LFF.
Visas apelācijas pēc to iesniedzēju un viņu pārstāvju uzklausīšanas komisijas sēdē, kā arī pēc lietas materiālu izvērtēšanas noraidītas pilnībā.

LFF Apelāciju komisijas pieņemtie lēmumi, kas atstāj spēkā visus LFF Disciplinārlietu komisijas piemērotos soda mērus, ir stājušies spēkā nekavējoties. Iesaistītajām personām un klubam ir juridiskas tiesības piemērotās diskvalifikācijas apstrīdēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) Lozannā.

Kā vēstīts, vēl pirms tam pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem no "SynotTip" Latvijas virslīgas futbola čempionāta tika izslēgta "Babīte"/"Dinamo" komanda.

Spēļu rezultātu sarunāšana arī iepriekš bijusi liela problēma Latvijas futbolā. Janvāra vidū Valsts policija (VP) spēļu rezultātu sarunāšanas lietā lūdza sākt kriminālvajāšanu pret divām personām, tostarp bijušo Daugavpils kluba "Dinaburg" prezidentu Oļegu Gavrilovu. Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, otra persona, pret kuru lūgts sākt vajāšanu, ir kluba tehniskais direktors Jevgēņijs Klopovs.

Lai cīnītos pret rezultātu sarunāšanu sportā, Latvijā tika mainīta likumdošana, ieviešot kriminālatbildību par šādiem pārkāpumiem.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru