2020.gada 19. februāris

Zane, Zuzanna

Fotoreportāža: Burvīgā atmosfērā aizvadīti tradicionālie Dārza svētki

Šogad Dārza svētkos Jēkabpilī viesojās grupa “Sub Scriptum” un komiķis Edgars Bāliņš. Kad saule būs norietējusi, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja noskatīties komēdiju “Laupīšanas 101”. Alternatīvās mūzikas grupa “Sub Scriptum” par sevi raksta tā: “Čaļi no Madonas, kas izkāpuši no orķestra bedres, izdomāja spēlēt Roku.” Grupas sastāvā ir četri puiši no Madonas, kuri savu dalību uz lielās skatuves pieteica jau no bērnu kājas. Četrotne grupas sastāvā apvienojās pirms 3 gadiem zem nosaukuma “Melns uz Balta”.  Gadu gaidā grupa ir guvusi lielisku pieredzi, iesildot tādas latviešu grupas, kā “Dzelzs vilks”, “Jumprava” un “Musiqq”. Šobrīd grupa ir zināma ar nosaukumu “Sub Scriptum”, piedāvājot klausītājiem modernāku un mūsdienīgāku skanējumu. Dziesma ‘’Uzmanības Deficīts’’ ir grupas pāreja uz jauno stilu.

Kā saka grupas puiši: “Uz skatuves nebaidāmies iztrakoties, izārdīties, jo tas taču ir roks!”

Runā, ka Edgaram Bāliņam piederot viens no populārākajiem Latvijas Twitter kontiem. Vai tas būtu iemesls, lai ar viņu tiktos šajā vakarā? Ne tikai. Viņš ir viens no Latvijas populārākajiem komiķiem, kurš apgalvo, ka, ja jau jēkabpiliešiem paticis Rūdolfs Kugrēns ( viesojās 2018. gada pilsētas svētkos), tad arī Edgars viņiem ātri vien iepatiksies. Iespējams, pat ļoti ātri. Edgars Bāliņš ir arī pazīstams kā grupas “Singapūras Satīns” radošais direktors. Viņš ir Comedy Latvia līdzdibinātājs un viens no zināmākajiem komiķiem. Edgars savā kontā var lepoties ar divām izpārdotām solo izrādēm “Bez maz vai” un “Tādā ziņā viss chill”. Viņš ir ieguvis plašākas publikas atpazīstamību, piedaloties un veidojot Sarunu festivāla “Lampa” politiķu cepienu.

Šajos “Dārza svētkos” bija iespēja noskatīties jaunā režisora Kaspara Marhleviča filmu “Laupīšanas 101”. Šīs filmas veidošanā ir piedalījies arī jēkabpilietis – operators Krišjānis Pleiko.

Kad pēc kārtējās veiksmīgās zādzības divi samērā pieredzējuši afēristi – Ričards un Harijs – nonāk pie slēdziena, ka viņiem šis ir palicis pārāk vienkārši un pat garlaicīgi, viņi nolemj paplašināt savus horizontus. Izmantojot kā ieganstu to, ka Hariju tikko ir atlaidis viņa nejaukais boss Daniels Braiss, abi nolemj viņu aplaupīt, sasaucot palīgā savus ne visai pieredzējušos draugus Albertu, Ēriku, Ralfu un Rūdolfu un padarot šo visu procesu par “Laupīšanas 101”. Lomās – Kaspars Marhlevičs, Edgars Sondors, Kristers Toms Losāns, Mārtiņš Emīls Voļskis, Sebastians Plaudis, Krišjānis Rapa, Mariss Kaminskis.


Foto: Jēkabpils kultūras pārvalde/ Facebook
Jānis Lācis un Ieva Druveniece

Atstājiet komentāru