2020.gada 28. septembris

Lana, Sergejs, Svetlana

Jēkabpilietis Guntis Jankovskis – viens no «RTU Open 2019» līderiem

Jēkabpilietis Guntis Jankovskis – viens no «RTU Open 2019» līderiem

9. augustā – Jēkabpilietis Guntis Jankovskis pēc sešām kārtām ar 5,5 punktiem izvirzījies Ziemeļvalstīs lielākā šaha festivāla «RTU Open 2019» B turnīra vadībā. Festivāls no 3. līdz 11. augustam norisinās starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Ar izcīnītiem 5 punktiem G. Jankovskim seko Nikolajs Katišonoks un Arvīds Andrejevs. Pavisam B turnīrā spēkiem mērojas 73 dalībnieki. 

Pēc aizvadītajām sešām kārtām galvenajā jeb A turnīrā ar pieciem punktiem vadībā izvirzījušies astoņi līderi –Igors Kovaļenko, Ņikita Meškovs (abi no Latvija), trīs Indijas lielmeistari – Depans Čakravartijs J. (Deepan Chakkravarthy J.), Gopals G. N. (Gopal G.N.), Puraniks Abhimanijs (Puranik Abhimanyu), Lietuvas pārstāvji Šarūns Šuļskis (Šarūnas Šuļskis) un Pauļus Pultinevičs (Paulius Pultinevicius), kā arī Rumānijas lielmeistars Vladislavs Nevedničijs (Vladislav Nevednichy). 12 gadus jaunais Indijas šahists Gukešs D. (Gukesh D), kurš ir pasaulē jaunākais lielmeistars, ir starp 29 šahistiem, kuri seko līderiem ar 4,5 punktiem. No Latvijas spēlētājiem nākamie labākie ir Oļegs Krivonosovs un Iļja Semjonovs ar 4 punktiem. Pavisam A turnīrā sacenšas 275 dalībnieki. 

Jauniešu turnīrā, kurā piedalās 43 dalībnieki, līderis ar 5,5 punktiem ir Emīls Jānis Mieriņš, ar 5 punktiem seko Miķelis Vingris un Krievijas pārstāvis Jaroslavs Smirnovs.

Tikmēr C un D turnīros aizvadīta pirmā kārta. C turnīrā piedalās 40 dalībnieki, D turnīrā – 61 dalībnieks. E turnīrs sākas 9. augustā, un tajā spēlēs 120 dalībnieku. Festivāls noslēgsies ar ātrspēles turnīru 11. augusta vakarā, un paredzams, ka tajā piedalīsies ap 250 šahistu.

«RTU Open 2019» rīko RTU un Latvijas Šaha federācija (LŠF). Festivāla norisi atbalsta RTU, LŠF, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā, Latvijas Sporta federāciju padome un «Baltic Law offices».

Festivāla turnīru video tiešraide: rtuopen.lv/tiesraide 
Festivāla mājaslapa: rtuopen.lv. 
Fotogalerija: ej.uz/RTU_Open2019 

Gundega Preisa, RTU Ārējās komunikācijas nodaļas projektu vadītāja

Atstājiet komentāru