2020.gada 24. septembris

Agris, Agrita

"Lūšu" prezidents Trušelis: Lai komanda spēlētu Eirokausos, ir nepieciešama arī federācijas pretimnākšana

"Lūšu" prezidents Trušelis: Lai komanda spēlētu Eirokausos, ir nepieciešama arī federācijas pretimnākšana

Lai Latvijas čempione volejbolā Jēkabpils "Lūši" tuvākajā laikā varētu piedalīties klubu turnīros Eiropā, ir jāpiepildās vairākiem priekšnosacījumiem, tajā skaitā ir nepieciešama arī Latvijas Volejbola federācijas (LVF) pretimnākšana, aģentūrai LETA atklāja vienības prezidents Māris Trušelis.


Kā vēstīts, "Lūši" svētdien savā laukumā tika kronēti par Latvijas čempioniem, titulu izcīnot pirmo reizi vēsturē. Finālsērijā līdz trim uzvarām Jēkabpils komanda ar 3-0 pārspēja iepriekšējo četru gadu čempioni RTU/"Robežsardze".


Trušelis uzskata, ka sezona viennozīmīgi ir izdevusies un tās veiksmju pamatā bija ne tikai spēlētāji, bet arī atbalstītāji un Jēkabpils volejbola sabiedrība.
"Klusībā nospraustie mērķi tika izpildīti. Gribētu uzsvērt apkārtējo cilvēku ieguldījumu, fanātismu un ticību. Jēkabpils volejbolā un klubā valdīja īsts ģimeniskums. Lielai daļai komandas arī vecāki spēlē volejbolu, piemēram, tajā pašā dienā, kad tika izcīnīts tituls, daudziem tēti spēlēja veterānu čempionātā. Tas nav projekts, tas ir dzīvesveids," atzīmēja Trušelis.


Finālsērijā "Lūši" visās trīs spēlēs svinēja uzvaras četros setos. Jēkabpils komandai šosezon pret RTU/"Robežsardzi", ņemot vērā arī mačus "Credit24 Meistarlīgā" un Latvijas kausā, uzvarēto un zaudēto setu attiecība bija 18-3.


"Finālsērijā izmantojām mājas spēļu priekšrocību, ko ieguvām, pateicoties uzvarām Baltijas līgā. Šosezon mājās uzvarējām "Saaremaa", kas vēlāk kļuva par Baltijas līgas čempioni, tika pārspēta arī Tartu "BigBank", kas tuvojās Igaunijas čempionāta finālam, pieveicām arī Tallinas "Selver". Vienīgā Igaunijas komanda, kuru nepārspējām, bija "Parnu". Esam progresējuši. Mājās esam zaudējuši tikai divas spēles, ja ņem vērā visus turnīrus, turklāt mači bija sezonas sākumā, kad komanda vēl nebija saspēlējusies. Treneris Mārcis Obrumans pirms sezonas teica, ka komandu veidosim tādu, kas apspēlētu ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas vienības," stāstīja Trušelis.


"Lūšu" vadītājam grūti izcelt kādu spēlētāju, jo katrā mačā bija pa volejbolistam, kurš guva desmit un vairāk punktus.


"Ja paskatāmies statistikā, rezultatīvākais bija Armands Āboliņš, bet labākais blokos - Zigurds Adamovičs. Nepārprotami Edvīns Skrūders ir Latvijas izlases līmeņa cēlājs. Dāvis Melnis Baltijas līgā tika pie labākā libero spēlētāja statusa. Vladislavam Blumbergam ir tikai 18 gadi, bet viņš jau nonācis Latvijas izlases trenera redzeslokā. Rihards Puķītis bija Latvijas kausa fināla MVP, Ēriks Vorņko bija pēdējās spēles rezultatīvākais spēlētājs. Varu nosaukt visus, jo grūti kādu izcelt. Katrs kādā spēlē ielika tik daudz, lai mēs būtu tur, kur esam šobrīd," atzīmēja Trušelis.


Lielāko daļu sezonas nācās izlaist vienam no "Lūšu" vadošajiem spēlētājiem Pāvelam Jemeļjanovam, kuram tika veikta pleca operācija.


"No sezonas sākuma spēlējām ar tādu kā rezerves sastāvu. Tas ir lauciņš, kurā varam pilnveidoties - lai viena cilvēka trauma neizsit komandu no līdzsvara, no trenera un spēlētāju sadarbības modeļa. Treneris šosezon bija apgādāts ar tādiem spēlētājiem un visu pārējo, ka nebija iemesla sūdzēties. Viss tika pasniegts, un bija jāizdara savs darbs. Tas ir profesionālisms, uz kuru ejam. "Lūši" negrib apstāties pie sasniegtā," pauda Trušelis.


Lai gan liela daļa no spēlētājiem ir studenti, komandai izdodas aizvadīt pietiekami kvalitatīvu treniņu procesu.


"Augstskolas ir ļoti pretimnākošas, jo īpaši "Turība", kurā mācās trīs spēlētāji, kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija. Augstskolas nodrošina visus apstākļus, lai viņi būtu izglītoti un maksimāli daudz piedalītos treniņu procesā. Treniņi nav gluži divas reizes dienā, bet ir maksimālais skaits. Treniņu process ir diezgan augstā līmenī," uzsvēra Trušelis.


Paralēli volejbolam daudziem spēlētājiem ir citi pienākumi, tomēr netraucē kvalitatīvi sagatavoties spēlē. Ne visiem spēlēšana "Lūšos" ir maizes darbs, piemēram, Āboliņš jau nākamajā dienā pēc finālsērijas trešā mača strādāja savā ģimenes saimniecībā.


"Lielākā daļa jauniešu saņem stipendijas - ne ļoti mazas, ne lielas, bet konkurētspējīgas. Neticu, ka mums vajadzētu uztraukties par to, ka kāda igauņu komanda viņus pārvilinās. Mēs darām visu iespējamo, lai spēlētāji būtu nodrošināti. Viņi brauc uz augstskolām studēt, viņiem ir nodrošināta nakšņošana un ēdināšana. Ir daudz dažādu citu ekstru. Strādājam, ja ne profesionāli, tad ļoti tuvu tam," atklāja Trušelis.


Tāpat Trušelis pauda, ka izdosies saglabāt vai pat palielināt komandas budžetu.


"Neslēpšu, ka atbalstītāju loks aug. Strādājam līdzīgi kā Igaunijas komandas, kurām ir ļoti daudz atbalstītāju, kas dod maziņu summiņu, no kuras veidojas jau lielāka summa. Ar savu azartiskumu un degsmi esam sevi pierādījuši. Vairāki atbalstītāji ir pat dubultojuši piešķirtos līdzekļus. Esmu pārliecināts, ka budžetu noturēsim šīs sezonas līmenī, ceru, ka pat palielināsim. Daudz kas ir atkarīgs arī no pilsētas pašvaldības," stāstīja Trušelis.


Komandas jaunie spēlētāji ir vietējie Jēkabpils audzēkņi, bet pilsētas iedzīvotāju atbalsts nav palicis nepamanīts arī citu volejbolistu vidū, jo, piemēram, Āboliņš un Voroņko pagājušajā vasarā paši izrādīja iniciatīvu pievienoties "Lūšiem".


"Ļoti daudzi novērtē to, ka varam sasniegt kaut ko nevis nopērkot vai pārvilinot. Tas ir ļoti patīkami, ka spēlētāji novērtē un grib spēlēt tur, kur kaut kas veidojas," uzsvēra Trušelis.


Komanda uzstādījusi augstus mērķus un tiecas uz profesionālismu, neizslēdzot iespēju kādreiz spēlēt arī kādā Eiropas klubu turnīrā.


"Kādu dienu tas īstenosies, nezinu, vai nākamgad, bet būs. Ļoti daudz saka, ka "Lūši" beigs pastāvēt, tāpēc ka daudzus spēlētājus pārpirks. Mēs strādājam pavisam citādāk, nebalstāmies tikai uz naudu, mums ir arī tradīcijas. Protams, ka jau nākamgad gribētu spēlēt Eirokausos, taču mums vēl ir kur tiekties Baltijas līgā, jātiek finālā. Lai komanda spēlētu Eirokausos, ir jāsakrīt ļoti daudziem apstākļiem. Arī volejbola federācijai ir jānāk pretī. Tā nedrīkst būt, kā ir šobrīd, ka federācija ir tikpat kā neiesaistīta," atzīmēja Trušelis.


Svētdien Jēkabpilī, kur "Lūši" tika kronēti par Latvijas čempioniem, nebija ieradies neviens no LVF vadības.


"Tas būtu pagodinājums, ja ierastos federācijas prezidents vai viceprezidenti. Tas būtu labs žests no viņu puses, ja neko citu nevar piedāvāt. Viņiem bija iemesls braukt uz Jēkabpili, jo bija pamats ticēt tam, ka mēs uzvarēsim trešo spēli. Pilsētas vadība ir ļoti ieinteresēta kluba attīstībā un mēs kā klubs viesus uzņemam ļoti augstā līmenī. Pats īsti nepārdzīvoju, bet zinu, ka daži citi pārdzīvoja. Palika divejādas sajūtas," skaidroja Trušelis.


Pagājušajā ceturtdienā bija jānorisinās LVF kopsapulcei, kurā federācijas prezidentam Atim Sausnītim bija jāiepazīstina ar valdes locekļa kandidātu Trušeli, lūdzot biedrus to atbalstīt. Tiesa, pasākums izgāzās, jo nebija ieradušies pietiekami daudz organizācijas biedru, lai savāktu kvorumu.


"Piedāvājums iekļaut mani bija pablāvs. Ja grib līdzās sev spēcīgas personības un nevar atrast laiku, lai atbrauktu uz Jēkabpili un vēlreiz pārliecinātos, cik spēcīgs te ir volejbols un kādi cilvēki to vada... Tādā brīdī šķiet, ka tas tiek darīts citu motīvu, ne volejbola dēļ. Kādam noteikti bija šeit jābūt," secināja Trušelis.


Pēc sezonas daži volejbolisti sāks gatavoties mačiem pieaugušo un junioru izlasēs, kamēr citi dziedēs traumās.


"Pēc kāda laika nāksim kopā un veidosim komandu. Daudzi teiks, ka ir laiks atpūsties, bet ne jau trenerim un menedžerim. Mums tas būs tieši pats karstākais laiks, lai izveidotu vēl spēcīgāku komandu," teica Trušelis.


"Lūši" aizvadīja savu sekmīgāko sezonu komandas vēsturē, Latvijas čempionu titulam pievienojot arī valsts kausa trofeju un "Credit24 Meistarlīgas" jeb Baltijas līgas bronzas medaļas.


"Lūšu" pieteikumā šajā sezonā bija Edgars Kalnozols, Edvīns Skrūders, Matīss Petjukevičs, Armands Āboliņš, Kristers Dardzāns, Pāvels Jemeļjanovs, Rihards Puķītis, Reinis Prīdāns, Zigurds Adamovičs, Vadims Koreņiks, Dāvis Melnis, Vladislavs Blumbergs, Kristers Sils un Ēriks Voroņko. Komandas galvenajam trenerim Mārcim Obrumanam palīdzēja asistents Aivis Kokins un fizioterapeite Ilva Jurgeviča.

Foto; sportazinas.com

Atstājiet komentāru