2020.gada 25. oktobris

Beāte, Beatrise

Jēkabpilieši piedalās Latvijas Jaunatnes Olimpiādē (FOTO)

Jēkabpilieši piedalās Latvijas Jaunatnes Olimpiādē (FOTO)

No 3.-5.jūlijam Valmierā un Cēsīs noritēja Latvijas Jaunatnes olimpiāde (LJO), kurp devās arī Jēkabpils delegācija, pārstāvot savu pilsētu volejbolā, handbolā, vieglatlētikā, peldēšanā un galda tenisā.

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes olimpiādes vēsturē Jēkabpils delegācija sasniegusi četrus desmitus. Jēkabpils pilsētas karogu bija uzticēts nest Edvīnam Skrūderam - Latvijas Jauniešu volejbola izlases kapteinim un saspēles vadītājam, SK Jēkabpils Lūši sastāvā uzvarējis 2014./2015.g.sezonā Nacionālajā līgā, kurā arī atzīts par labāko spēlētāju. Ne tikai atklāšanas parādē, bet arī volejbola un handbola komandu svarīgo spēļu atbalstā, emocijās – vienotā sportiskā garā ar mums bija Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa un Jēkabpils pilsētas pašvaldības deputāts un pārstāvis Kaspars Skruzmans. Parādes gājiens notika līdz Valmieras estrādei. Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes atklāšanas ceremonijā klātesošos uzrunāja jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Klātesošos ar muzikālu sveicienu priecēja grupa „Astro’n’out”.

Ikviens no jaunajiem sportistiem ar savu neatlaidību, centību un cīņassparu treniņos ir sasniedzis zināmu meistarības līmeni, lai Latvijas Jaunatnes olimpiādē cīnītos par godalgotajām vietām.

Pārgaujas sākumskolā savas cīņas aizvadīja volejbolisti. Demonstrējot lielisku spēli, viņi ar 3:0 pārspēj Cēsu novada un Daugavpils komandas. Ar 3:1 uzvar Kuldīgas novadu. Savukārt, Jēkabpils jaunieši negaidīti sagādā adrenalīna tiesu spēlē ar Jelgavas novadu. Pirmais sets pārliecinoši par labu jēkabpiliešiem – 25:18. Liekas, ka viss jau skaidrs. Bet jau nākamā seta galotnē tiek piedzīvots zaudējums – 24:26. Satraukums un pārdzīvojums ne tikai spēlētājiem, bet arī līdzjutējiem un trenerim. Nākamo divu setu cīņas - nemainīgas. Scenārijs atkārtojas – uzvara mijas ar zaudējumu – 25:22 un 24:26. Un nu priekšā 5.sets. Spēle rit punkts, punktā. Spriedze liela. Jēkabpilieši mobilizējas, un ar 15:13 izcīna svarīgo uzvaru 5.setā, bet visā spēlē ar 3:2. Kopvērtējumā Jēkabpils talantīgie jaunieši kļūst par Latvijas Jaunatnes olimpiādes 2015 čempioniem. Komandā spēlēja Zigurds Adamovičs, Edvīns Skrūders, Artjoms Soboļevs, Dāvis Emīls Melnis, Dāvis Kristers Midzenis, Igors Ščerbakovs, Vladislavs Blumbergs un Rinalds Kļavinskis. Nenogurstoši audzēkņus uz medaļām ir vedis treneris Mārcis Obrumans.

Vidzemes olimpiskajā centrā 2 riņķus izspēlēja handbolistes. Neskatoties uz to, ka Latvijas jaunatnes čempionātā ar savām pretiniecēm Dobeles un Ludzas novadiem, tiek aizvadītas sīvas cīņas, tad olimpiādē jēkabpilietes savā spēlē demonstrēja pārliecinošu sniegumu, izcīnīja 4 uzvaras - attiecīgi 22:16 / 24:21 un 32:22 / 23:11 un kļuva par LJO uzvarētājām. Jāatzīmē arī, ka Latvijas jaunatnes olimpiādes rezultatīvākā spēlētāja ar 38 gūtiem vārtiem četrās spēlēs bija jēkabpiliete - Simona Ārmane. Komandas sastāvā vēl spēlēja Unigunde Cirša, Jūlija Damenauska, Kristīne Iļjasova, Madara Jugāne, Gita Kaulakane, Krista Krūmiņa, Ieva Lapsa, Agnija Malceniece un Kristiāna Skudra. Zelta medaļas kaldināt palīdzēja trenere Vita Brikmane.

Jāņa Daliņa stadionā Latvijas jaunatnes olimpiādes ietvaros 40 disciplīnās tika noskaidroti uzvarētāji un medaļu laureāti. Jēkabpils jaunie vieglatlēti sasniedza neizmērojamus augstumus. Aleksandrs Kucs uz goda pjedestāla kāpa trīsreiz. 110m/b ar rezultātu 15,34 izcīna 3.vietu. U16 vecuma grupā, uzrādot sezonas labāko rezultātu kārtslēkšanā – 3,70, Aleksandrs savā īpašumā iegūst sudrabu. Savukārt, par čempionu viņš kļūst 400m/b, kur veicot distanci 56,72 sek, ne tikai uzstādīja jaunu Latvijas zēnu rekordu, bet arī izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kas notiks Tbilisi, Gruzijā no 26. jūlija līdz 1. augustam. Olimpiskā sešinieka 5.vietā lodes grūšanā ar rezultātu 11,84m ierindojās Viktorija Daļecka, bet viņas 30,71m tālumā aizmestais disks nodrošināja jaunietei 4.vietu. Augstlēkšanas sektorā ar 1,78m augstumā pārvarēto latiņu, Edvīns Voitiņš izcīnīja 7.vietu. Jānis Puriņš lodes grūšanā iekļuva labāko astotniekā, kur ar rezultātu 12,40m ierindojās 7.vietā, bet diska 28,09m lidojums nodrošināja viņam 11.vietu. Savukārt, Melisa Ostrovska trīssoļlēkšanā, aizlecot 10,25m bija septītā labākā, bet tāllēkšanā ar 4,74m tālo lēcienu izcīnīja 11.vietu. Jauniešus startiem sagatavoja treneri Aivars Noris un Ingus Zolbergs.

Jaunie un talantīgie galda tenisisti savas cīņas aizvadīja Cēsu sporta namā. Lai arī bija jāsacenšas ar labākajiem pēc reitinga un divus gadus vecākiem, jēkabpilieši sevi apliecināja, ka ar viņiem turpmākajās sacensībās būs jārēķinās. Komandu cīņās, izcīnot 2 uzvaras un piedzīvojot 2 zaudējumus, spēlē par 3.vietu 5 setu garumā ar 2:3 bija jāatzīst Rīgas pārsvars, tādejādi kopvērtējumā iegūta 4.vieta. Komandā spēlēja Valērija Naumova, Elizabete Vaidere, Anna Jaunzema un Jūlija Zarkeviča. Savukārt, vienspēlēs olimpiskā sešinieka 6.vietā ierindojās Valērija Naumova, bet 8.vietā – Elizabete Vaidere. Savukārt, starp zēniem Kirils Marjonovs izcīnīja 12.vietu. Iegūt nepieciešamos reitinga punktus, lai nokļūtu līdz Latvijas jaunatnes olimpiādei, ar savu padomu, treniņiem un pieredzi galda tenisā viņiem palīdzēja treneris Jurijs Glotovs.

Valmieras bērnu sporta skolas peldbaseinā savus startus aizvadīja Jēkabpils jaunie peldētāji, kuru meistarība ir augusi acīmredzami. Bronzas medaļu izcīnīja Kate Šķipare 100m peldējumā tauriņstilā, bet 200m brīvajā stilā ierindojās olimpiskā sešinieka 6.vietā. Elza Bojāre līdz goda pjedestālam bija vien soļa attālumā, izcīnot divas 4.vietas - 100m un 200m brasā, vienu 5.vietu 200m kompleksā un vienu 6.vietu 100m brīvajā stilā. Savukārt, Kristapam Kalniņam divas 8.vietas - 100m un 200m brīvajā stilā. Audzēkņus startiem sagatavoja Jolanta Grugule.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde no 3. līdz 5. jūlijam Valmierā un Cēsīs pulcējā vairāk nekā 3000 sportistu no 86 pašvaldībām. Jēkabpils, Olimpiādes laikā, izcīnot 3 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas medaļas, ierindojās 18.vietā starp 56 pašvaldībām, kas izcīnījušas godalgotās vietas. Jāpiezīmē, ka LJO dalībnieki tiek apbalvoti no 1.- 6.vietai, tādejādi jēkabpiliešu kontā vēl četras 4.vietas, divas 5.vietas un trīs 6.vietas.

Jēkabpils delegācijas vadītājs Edgars Lamba,

vieniece Baiba Grasa

Atstājiet komentāru