2020.gada 4. aprīlis

Ārvalda, Ārvalds, Herta, Valda

SK “Jēkabpils Lūši” - Artjoms  Soboļevs un Edvīns Skrūders Austrumeiropā izcīna zeltu!

SK “Jēkabpils Lūši” - Artjoms Soboļevs un Edvīns Skrūders Austrumeiropā izcīna zeltu!

Šajā nedēļas nogalē, 9. un 10. augustā Lietuvā, Viļņā notika Austrumeiropas zonas U-18 (jauniešu) čempionāts pludmales volejbolā, kurā piedalījās sešpadsmit pāri no Austrumeiropas valstīm. Tika pārstāvēti labākie Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Armēnijas jaunie pludmales volejbolisti. Latviju pārstāvēja SK “Jēkabpils Lūši” sportisti - Edvīns Skūders un Artjoms Soboļevs, kā arī vēl viens pāris ar jēkabpilieti Pāvelu Jemeļjanovu sastāvā.

Sestdien notika apakšgrupu spēles, kurās Edvīns ar Artjomu zaudēja savu vienīgo spēli turnīrā un zaudēja to cienīgi (1-2). Zaudējums tika piedzīvots pret Jauniešu Pasaules čempionāta dalībniekiem no Lietuvas, bet viegli tika uzvarēts gan Armēnijas pāris (2-0), gan arī Igaunijas otrais pāris (2-0). Sacensības apakšgrupā mūsu jaunieši noslēdza kā otrie, kas izslēgšanas spēlēs pretiniekos deva Krievijas otro pāri, un tie tika pārspēti negaidīti viegli (2-0).

Pāvels Jemeļjanovs ar savu pārinieku apakšgrupā izcīnīja visas uzvaras, un pirmajā izslēgšanas kārtā viņiem pretī stājās salīdzinoši viegls pretinieks, ko viņi arī apspēlēja. Izspēles sistēma saveda abus Latvijas pārus vienu pret otru jau ceturtdaļfinālā. Abi pāri pēdējā laikā bija spēlējuši pietiekami daudz viens pret otru un, kā ierasts – visās spēlēs trilleri! Arī šī spēle nebija izņēmums, un dramatiskā cīņā par pusfinālu Artjoms ar Edvīnu apspēlēja pazīstamos pretiniekus, izšķirošajā setā uzvarot ar 15-13.

Pusfinālā pretī stājās Krievijas trešais pāris, un arī šie pretinieki nebija šķērslis jēkabpiliešu ceļā uz medaļām! Uzvara pusfinālā ir jēkabpiliešiem nebijis notikums pludmales volejbola vēsturē – pirmo reizi izcīnītas medaļas tik augsta mēroga turnīrā, un priekšā vēl fināls.

Finālā atkal cīņa ar Krievijas volejbolistiem, bet šie sacensībās startējuši ar pirmo numuru un pa ceļam līdz finālam bija zaudējuši tikai vienu setu un to pašu pusfinālā. Fināls, kā šāda mēroga sacensībās pienākas, trillera cienīgs - ar izšķirošo setu, kurā ar 15-13 pārāki izrādījās jēkabpilieši – Edvīns Skrūders un Artjoms Soboļevs (21-16, 17-21, 15-13). Kaklā puišiem tika kārtas zelta medaļas - visas vasaras ieguldītā darba auglis.

Artjoms neslēpj uzvaras prieku: “Tas bija tā vērts - visu šo vasaru pilnībā nodoties tikai pludmales volejbolam, lai varētu sasniegt šādus rezultātus, izbaudīt triumfa brīdi un noticēt sev, ka mēs to varam!” Treneris Mārcis Obrumans piebilst, ka finālspēle bija kā saldais ēdiens visiem skatītājiem un arī viņam pašam personīgi, jo abas komandas rādīja tik augstvērtīgu spēli, ka bija prieks par puišu fizisko kondīciju un vēlmi spēlēt šo spēli tā, kā pienākas profesionālam sportistam!

Pēc finālspēles, kura pušiem bija jau septītā divās dienās, puiši vēl pasmējās un noteica, ka gribam vēl! Savu artavu puišu panākumos noteikti ir devusi arī sadarbība ar sporta uztura firmu “DION SPORTLAB”, kura nodrošina puišiem ikdienai nepieciešamos sporta vitamīnus - “MultiVit 125”.

Par finansiālo atbalstu visas vasaras garumā SK "Jēkabpils Lūši" paldies saka Jēkabpils Sporta skolai un Jēkabpils pilsētas pašvaldībai. Kopā mēs varam! Par lielām uzvarām kopā ar atbalstītājiem!

Foto: eevza.eu

Informāciju sagatavoja
SK “Jēkabpils Lūši”

Atstājiet komentāru