2020.gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Kā ātri sakrāt naudu pirmajai iemaksai?

Kā ātri sakrāt naudu pirmajai iemaksai?

Daudzu cilvēku sapnis ir iegādāties savu personīgo mājokli – māju vai dzīvokli, tomēr vairākumā gadījumu, lai to varētu izdarīt, ir nepieciešams hipotekārais kredīts. Hipotekārais kredīts nav nekāds ātrais kredīts – tam ir nepieciešama pirmā iemaksa, kas ir 10% līdz 30% no kopējās kredīta summas. Pirmās iemaksas apmērs ir tieši atkarīgs no noskatītā mājokļa cenas, tāpēc katram tā ir citāda. Lai vai kā, kamēr cilvēkam nav naudas pirmās iemaksas apmērā, sapnis par savu mājokli paliek tikai sapnis. Ja arī jūs esat to cilvēku starpā, kas vēlas pēc iespējas ātrāk iegādāties personīgo mājokli, bet naudas pirmajai iemaksai vēl nav, šis raksts ir domāts tieši jums. Iepazīstieties ar padomiem, kas ļaus jums ātri sakrāt nepieciešamo naudas summu un jau pavisam drīz vērt sava jaunā mājokļa durvis.

1. Izmantojiet ģimenes palīdzību

Ja vien jūsu ģimenes finansiālā situācija to atļauj, aizņemieties naudu pirmajai iemaksai no vecākiem, māsām vai brāļiem. Tai nav jābūt pilnai summai – pietiek ar kādu daļu no tās. Kad kredīts tiek noformēts, pamazām atgrieziet aizņemto naudu. Turklāt, ģimene, atšķirībā no kreditoriem, diez vai prasīs jums procentus par aizdoto naudu.

2. Meklējiet mājokli, kam nav nepieciešams tūlītējs remonts

Skaidrs, ka mājoklis, kurā bez tūlītēja remonta nav iespējams dzīvot, būs lētāks, tomēr padomājiet par summu, kāda tajā būs jāiegulda, turklāt, paralēli hipotekārajam kredītam, lai tajā varētu civilizēti dzīvot. Tāpat nav ieteicams izvēlēties mājokli, kurš ir perfekts, jo tā cena, loģiski, būs ievērojami augstāka. Arī perfektā mājoklī var būt kaut kas tāds, ko jūs vēlēsities pārtaisīt un kas vēl vairāk palielinās jūsu izdevumus. Meklējiet mājokli, kuram ir nepieciešams remonts, bet kurā kādu laiku var dzīvot arī bez remonta. Šādu mājokļu cena ir zemāka un tie var tikt remontēti nesteidzoties, tādējādi izlīdzinot izdevumu plūsmu uz ilgāku laika posmu.

3. Pārdodiet nevajadzīgās lietas

Pārdodot nevajadzīgās lietas, vai tās būtu, piemēram, mēbeles, sadzīves tehnika vai drēbes, jūs ne vien iegūstat papildus līdzekļus, bet arī atbrīvojat vietu mājoklī. Arī uz jauno mājokli vairs nevajadzēs pārvēst tik daudz mantu. Ienākumi no lieko mantu pārdošanas nereti ir tik lieli, ka nav nepieciešami atrie krediti ar negativu kreditvesturi, jo savas vēlmes un vajadzības var apmierināt par personīgajiem līdzekļiem.

4. Izmantojiet iekrājumus

Kādēļ gan mēs veidojam iekrājumus? Tieši šādu mērķu dēļ. Proti, mēs pacietīgi un ilgstoši krājam naudu, lai kādu dienu varētu iegādāties kaut ko, ko vēlamies jau sen. Šis, šķiet, ir piemērotākais brīdis, lai izmantotu savus iekrājumus, jo tie taču tiek izlietoti cēlam mērķim, nevis kaut kādām muļķīgām iegribām. Iespējams, jūsu iekrājumi nav lieli, taču tas viennozīmīgi ir labāk nekā nekas, jo, krājot naudu pirmajai iemaksai, katrs cents ir no svara.

5. Pārdodiet savu ķermeni zinātnei un medicīnai

Tas skan šausmīgāk nekā tas patiesībā ir. Piedalīšanās dažādos medicīniskajos testos var palīdzēt ne vien iegūt kādus līdzekļus, bet arī iegūt kādus bezmaksas medicīnas pakalpojumus. Vai nav lieliski? Nav jāpārdod savi orgāni, lai iegūtu naudu, jo pietiek arī ar noteiktu šūnu pārdošanu. Mūsdienās teju jebkurš var nodot, piemēram, asinis, olšūnas vai spermu, par ko indivīdam tiek samaksāta nauda.

6. Izmantojiet sava priekšnieka palīdzību

Ja jūsu priekšnieks jūs novērtē, jūs varat mēģināt lūgt algas paaugstinājumu vai kādas citas priekšrocības, ko darba vieta var piedāvāt. Vairākums darbinieku baidās ko tādu jautāt savai priekšniecībai, jo baidās no atraidījuma un attiecību sabojāšanas, bet, ja attiecības ir stabilas un draudzīgas, kādēļ gan nepamēģināt? Protams, jums vajadzētu sagatavot pārliecinošus argumentus, nevis tikai paust savu vēlēšanos. Jūs varat informēt priekšnieku, ka plānojat iegādāties jaunu mājokli vai plānojat ģimenes pieaugumu. Ja priekšniecība ir saprotoša un iejūtīga, jūs varat cerēt uz pretimnākšanu.

7. Izmantojiet valsts palīdzību

Mūsdienās valsts un bankas ir izstrādājušas dažādas atbalsta programmas, kas atvieglo hipotekārā kredīta piešķiršanas noteikumus jaunajām ģimenēm ar bērniem. Tāpat laiku pa laikam tiek ieviesti dažādi jauninājumi, kas hipotekārā kredīta iegūšanu padara reālāku arī tiem, kuru ienākumu līmenis ir zems vai vidējs. Painteresējieties, vai jūs neatbilstat kādiem no šiem nosacījumiem un vai jums nepienākas kādas privilēģijas, kas sapni par personīgo mājokli padara sasniedzamāku.

Atstājiet komentāru