2019.gada 22. septembris

Maigurs, Mārica, Māris

Ugunsdzēsēji turpina dzēst mežu Salas novada Sēlpilī astoņu hektāru platībā

Ugunsdzēsēji turpina dzēst mežu Salas novada Sēlpilī astoņu hektāru platībā

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.maija plkst. 6.30 līdz 19.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 36 izsaukumus, 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl septiņi izsaukumi bija maldinājums.

Svētdien, plkst. 14:59, VUGD saņēma informāciju no Valsts meža dienesta, ka Kandavas novada Kandavas pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg mežs apmēram trīs hektāru platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka līdz degšanas vietai nebija piebraucamo ceļu un ūdens ņemšanas vieta atradās četru kilometru attālumā. Tāpēc dzēšanas darbos tika iesaistīti Kandavas, Tukuma, Sabiles un Talsu ugunsdzēsēji glābēji. Drošības apsvērumu dēļ līdz ar tumsas iestāšanos dzēšanas darbi tika pārtraukti. Šorīt Valsts meža dienests pieņems lēmumu par tālāko rīcību un VUGD ugunsdzēsēju glābēji iesaistīšanu turpmākajos dzēšanas darbos. 

    Svētdien, plkst. 19:17, Jēkabpils, Viesītes un Aizkraukles ugunsdzēsēji glābēji devās uz Salas novada  Sēlpils pagastu, kur astoņu hektāru platībā dega mežs un jaunaudze. Jau tuvojoties notikuma vietai, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka no meža nāk dūmi. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja lielā ugunsgrēka platība, ūdens trūkums un problēmas atrast piebraucamos ceļus. VUGD ugunsdzēsējiem glābējiem kopā ar Valsts meža dienesta darbiniekiem izdevās ierobežot ugunsgrēka izplatīšanos. Degšana turpinājās perimetra iekšienē. Naktī notikuma vietā dežurēja Latvijas valsts mežu darbinieki. Šodien Valsts meža dienests turpina dzēšanas darbus un, ja būs nepieciešams, tajos iesaistīs arī VUGD. 

    Svētdienas vakarā, plkst. 20:26, Tukuma, Ķemeru un Slokas ugunsdzēsēji glābēji devās uz M.Gravas ielu Tukumā, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva logiem nāk dūmi, ko izraisīja otrajā stāvā degošās istabas un sadzīves mantas 40m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 22:12. 

Naktī no piektdienas uz sestdienu, plkst. 03:25, Vecumnieku ugunsdzēsēji glābēji devās uz Vecumnieku novada Vecumnieku pagastu, kur dega vienstāvu koka ēka ar izbūvētu pagrabu pilnā 50m2 platībā. Notikuma vietā strādāja seši Vecumnieku un Baldones ugunsdzēsēji glābēji ar divām autocisternām. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 03:25.

    Svētdien, plkst. 13:08, VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā, upē Lielupe, redzams iespējams noslīcis cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz noslīkušajam, nogādāja viņu krastā un nodeva Valsts policijas pārstāvjiem.

    VUGD atgādina, ka Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība, tāpēc aicina cilvēkus būt ļoti uzmanīgiem un nepieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas. Neapdomīga rīcība šādos apstākļos var izraisīt plašu un postošu ugunsnelaimi. 


Plašākai informācijai:
Viktorija Gribuste
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru