Lāsma Irša

Lāsma Irša

Sestdien, 24. februārī Jēkabpils sporta namā „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra mačā BK „Jēkabpils” piekāpās BK „Jūrmala” komandai ar rezultātu 68:79. Rezultatīvākais „lūsis” ar 16 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Kanbergs.

Cīņa visas spēles garumā izvērtās spraiga un emocionāla, abas komandas demonstrēja ātru un agresīvu basketbolu, un spēles gaita nelika līdzjutējiem vilties.

Cīņā iezīmējās vairāki būtiski spēles pagriezieni – jūrmalnieku deviņu punktu izrāviens pirmajā ceturtdaļā, kas deva viesiem deviņu punktu pārsvaru (10:19), ko „lūšiem” līdz ceturtdaļas beigām izdevās sadeldēt līdz četriem punktiem - 17:22.

Nākamais nozīmīgas moments bija brīdis, kad otrās ceturtdaļas izskaņā jēkabpiliešiem pēc atspēlēšanās no 11 punktu iztrūkuma izdevās panākt neizšķirtu rezultātu – 35:35. Abas komandas vēl apmainījās ar precīziem tālmetieniem un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 38:38.

Trešajā ceturtdaļā pēc sešu minūšu līdzvērtīgas cīņas punkts punktā par nākamo spēles pagriezienu parūpējas viesi, sametot astoņus punktus pēc kārtas un atjaunojot desmit punktu pārsvaru (48:58).

Pēdējās desmit minūtēs viesi palielināja savu pārsvaru līdz pat 16 punktiem, bet nepilnas divas minūtes līdz spēles izskaņai intrigu cīņā atjaunoja jēkabpilieši, ar Edgara Štelmahera trejaci samazinot punktu deficītu līdz astoņiem punktiem. Tomēr tuvāk „lūšiem” vairs neizdevās piekļūt un nācās piekāpties BK „Jūrmala” komandai ar rezultātu 68:79.

BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics pēc spēles norāda gan uz labajām, gan ne tik labajām lietām savas komandas sniegumā: „Mēs neiemetām savus brīvos metienus, brīžiem netrāpījām no groza apakšas, pārāk daudz kļūdījāmies, un tas arī izšķīra spēles rezultātu. Pietrūka Renāra [Magones], kurš šobrīd ārstē traumu. Pozitīvi, ka pēc spēles pret Liepājas komandu izdarījām pareizos secinājumus un šodien atkal redzēju komandu, kas cīnās līdz galam! Paldies līdzjutējiem, kuri cīnījās kopā ar mums!”

„OlyBet” LBL, 10. janvāris, Jēkabpils sporta nams

BK „Jēkabpils” – BK „Jūrmala” 68:79 (17:22, 21:16, 15:26, 15:15)

„Jēkabpils”: Kanbergs 16 (5rp), Domarks 13 (8rp), Štelmahers 10, Aleksejevs 10 (7ab), Virsis 9, Vītiņš 5, Stumbris 3 (4rp), Vikentsjevs 2, Koļesinskis

Nākamo spēli BK „Jēkabpils” aizvadīs trešdien, 28. februārī viesos pie BK „Ventspils”.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, "AJSK".

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša
BK „Jēkabpils”
sabiedriskās attiecības

Piektdiena, 23 Februāris 2018 13:39

Cirka izrāde “Ar transformeru”

Nākotne jau ir iestājusies. Tikko kļuva zināms, ka Jēkabpili apmeklēs robots-transformers. Tas notiks 2018. gada 18. martā plkst. 12.00 un ieradīsies viņš Krustpils kultūras namā. No kurienes viņš atnāca, un kas viņš ir, šie jautājumi paliek atklāti. Bet robots ir draudzīgs, viņš ieradās, lai atrastu jaunus draugus.

Transformers ir 2,5 metrus augsts. Liels šāvējs, LED apgaismojums, skaņas un gaismas speciālie efekti. Tas neatstās nevienu bērnu vienaldzīgu. Ļoti aizraujoši. Ikviens, kas atnāks, var iepazīties ar transformeru un uztaisīt piemiņas foto pilnīgi bez maksas.

Turklāt jaunajā programmā jūs redzēsiet gan klasiskus cirka mākslas numurus, gan jaunus trikus. Vingrošanas un akrobātu veiklību, temperamentīgu un aizraujošu hula-hup deju, kas patīks gan pieaugušajiem, gan bērniem. Un, protams, neviens cirks nevar iztikt bez smieklīgiem jokiem. Klauni no Santktpeterburgas izklaidēs jebkuru, pat visnopietnāko skatītāju!

Laipni lūdzam fantastiskajā pasakā! Mēs gaidām Jūs!

• Izrādes ilgums ir 1,5 stunda, ar vienu pārtraukumu.
• Izrāde notiek “cirka” valodā – saprotama un skaidri uztverama gan latviešu, gan krievu publikai.
• Bērniem līdz 3 gadu vecumam bezmaksas, bez atsevišķas sēdvietas. No 3 gadu vecuma – pilna biļetes maksa.

Biļešu cenas 5 €, 6 €, 7 €, 8 €, 10 €

Sestdien, 24. februārī plkst. 19.30 Jēkabpils sporta namā basketbola līdzjutēji tiek aicināti uz kārtējo “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra maču. Šoreiz BK “Jēkabpils” savā laukumā uzņems trešajā pozīcijā esošo BK “Jūrmala” komandu. Spēli varēs vērot televīzijā “Lattelecom” kanālā “Best4sport”.

Jēkabpiliešiem pēc jaudīgi iesāktā gada, kad tika izcīnītas piecas uzvaras sešās spēlēs, sekojuši divi zaudējumi tabulas kaimiņiem – “Betsafe/Liepāja”. Vairāki spēlētāji cīnījušies ar traumām un citām veselības problēmām, nav regulāra spēļu ritma, tāpat savu ietekmi atstājis arī tas, ka vairāki spēlētāji īsā laika posmā gan pievienojušies, gan pametuši klubu. Bet kā saka BK “Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics: “Attaisnojumu meklēšana nav pašmērķis, tomēr reālā situācija ir jāņem vērā un neatliek nekas cits, kā turpināt strādāt ar to, kas mums ir.” Nedaudz paviesojušies LBL tabulas piektajā vietā, jēkabpilieši pēc zaudējumiem liepājniekiem šobrīd ieņem sesto pozīciju.

Tikmēr jūrmalnieki šajā gadā aizvadījuši trīs LBL spēles, kurās ne bez grūtībām izcīnījuši trīs uzvaras. Jāatzīmē, ka uzvaras gūtas ar mazu pārsvaru – 82:81 un 76:71 pret “Latvijas Universitāti” un 86:83 pret “Valmiera/ORDO”. Tomēr “Jūrmalas” kopējā bilance ar 13 uzvarām un četriem zaudējumiem ir gana laba un ļauj komandai atrasties uz LBL rezultātu tabulas trešā pakāpiena.

Sestdien aci pret aci satiksies abu komandu rezultatīvākie spēlētāji – “lūšiem” tie ir Dominiks Domarks ar vidēji 13,3, Renārs Magone ar 12 un Jurijs Aleksejevs ar 11,9 gūtiem punktiem katrā mačā, savukārt jūrmalniekiem – Haralds Kārlis ar 13, Edgars Jeromanovs ar 12,6 un Uģis Pinete ar 10,8 punktiem vidēji katrā cīņā. Zem groziem cīnīsies “lūšu” labākais atlēkušo bumbu savācējs Aleksejevs (7,1) un “Jūrmalas” spēlētājs Deniss Krestiņins (7,4). Par rezultatīvām piespēlēm mājiniekiem rūpēsies līdz šim veiksmīgākais piespēlētājs Dominiks Domarks (4,1), bet viesiem – Edgars Jeromanovs (4,5).

Jūrmalnieku pēdējās spēles liecina, ka, iespējams, komandā nedaudz pietrūkst enerģijas aizvadīt pārliecinošu spēli no pirmās līdz pēdējai minūtei, tomēr izšķirošos mirkļos “Jūrmala” ir spējusi saņemties. Savukārt jēkabpilieši ir apliecinājuši, ka spēj uzvarēt arī “uz papīra” spēcīgākas komandas, bet tagad nepieciešams pierādīt, ka gada sākuma uzvaru sērija nebija tikai īslaicīga iedvesma kopā ar jauno treneru korpusu “gāzt kalnus”. Par spīti grūtībām un neparedzētiem apstākļiem “lūšiem” jāiet un jācīnās par uzvaru!

Uz tikšanos sestdien Jēkabpils sporta namā!

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, “AJSK”.

Lāsma Irša

Trešdiena, 21 Februāris 2018 22:10

BK „Jēkabpils” piekāpjas liepājniekiem

Trešdien, 21. februārī BK „Jēkabpils” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēles pēdējā ceturtdaļā nespēja apturēt BK „Betsafe/Liepāja” ofensīvu un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 73:89. Sekmīgākais ar 17 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām jēkabpiliešu vidū bija Renārs Magone.

Lielāko daļu pirmā puslaika abas komandas cīnījās līdzvērtīgi. Pirmajā ceturtdaļā jēkabpilieši vairāk uzbruka no tuvās, bet liepājnieki – no tālās distances. Rezultāts sešas reizes bija neizšķirts, bet lielākā punktu starpība tika panākta pašā puslaika izskaņā. Mājinieki būdami iedzinējos (37:35) veica 12 bezatbildes punktu izrāvienu un atstāja „lūšus” desmit punktus aiz muguras (37:47). Divus punktus pēdējās sekundēs jēkabpiliešiem atspēlēja Edgars Štelmahers, bet tāpat lielajā pārtraukumā viesiem bijā jādodas ar mīnus astoņiem punktiem (39:47).

Trešais spēles nogrieznis iesākās ar pārliecinošu jēkabpiliešu atbildes gājienu deviņu punktu vērtībā (48:47). Atlikušo ceturtdaļu „lūši” ar „lauvām” atkal cīnījās punkts punktā, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm, mājinieki tomēr pamanījās iekrāt četru punktu pārsvaru (57:61).

Turpinājumā liepājnieku uzbrukuma vilnis kļuva jēkabpiliešiem neapstādināms, un BK „Jēkabpils” piekāpās BK „Betsafe/Liepāja” komandai ar rezultātu 73:89.  Ar bilanci – septiņas uzvaras pret 14 zaudējumiem – „lūši” turpina ieņemt LBL rezultātu tabulas sesto vietu.

Notikumus laukumā pēc spēles skaidro BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics: „„Liepāja” spēlēja brīvi, sameta savus metienus un parādīja raksturu. Tie spēlētāji, kas iepriekš dabūja spēlēt mazāk, šodien sevi pierādīja un lieliski nospēlēja. Piemēram, Arnis Ate ar 100% precizitāti sameta 23 punktus. Savukārt mums tie spēlētāji, kam vajadzēja palīdzēt, nepalīdzēja. Mēs savus iemeslus zaudējumam zinām, ņemsim tos vērā un gatavosimies nākamai cīņai.”

Rezultatīvu cīņu „lūšu” rindās aizvadīja Renārs Magone, viņš guva 17 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

„OlyBet” LBL, 21. februāris, Liepājas Olimpiskais centrs
BK „Betsafe/Liepāja” – BK „Jēkabpils” 89:73 (20:18, 27:21, 14:18, 28:16)
BK „Jēkabpils”: Magone 17 (7ab), Vītiņš 11 Kanbergs 10, Aleksejevs 9, Štelmahers 7, Domarks 7, Vikentsjevs 7, Stumbris 3, Virsis 2, Koļesinskis, Surkulis

Nākamreiz „lūši” cīņā dosies sestdien, 24. februārī, kad Jēkabpils sporta namā savā mājas laukumā uzņems BK „Jūrmala” komandu.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, „AJSK”.

Ēnu dienā”, 14. februārī Jēkabpils Radio1 studijā un laikraksta “Ceturtdiena” redakcijā viesojās trīs ēnas – Varakļānu vidusskolas 8.b klases skolnieks Niks Golubcovs un Jēkabpils pamatskolas 4.d klases skolnieces Anete Gogule un Kristiāna Čupīte.

Skolēni iepazinās ar mediju ikdienas darbu, radio dzīves noslēpumiem un par visu piedzīvoto pastāstīja īpašā “Ēnu” dienai veltītā raidījumā (lūdzu, skatīt zemāk). Raidījumu vada Lāsma Irša.

Paldies “ēnām” par viesošanos mūsu kolektīvā!

Svētdien, 11. februārī Jēkabpils sporta namā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārajā turnīrā neveiksmīgu cīņu aizvadīja BK “Jēkabpils” komanda. Jēkabpiliešu aizsardzība nespēja apturēt trāpīgos “Betsafe/Liepāja” basketbolistus, un “lūši” piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 83:91.

BK “Jēkabpils” iesāka spēli neveiksmīgi. Ja pirmajās trīsarpus minūtēs iekrāto astoņu punktu deficītu (4:12) vēl izdevās atspēlēt (19:18), tad turpmāk viesu pārsvars turpināja augt līdz pat trešajai ceturtdaļai, kad sasniedza 30 punktus (37:67). Tad “Jēkabpils” komandā iniciatīvu savās rokās ņēma Edgars Štelmahers, kurš guva deviņus punktus pēc kārtas, un “lūši” pēdējā starpbrīdī pirms noslēdzošā spēles nogriežņa devās ar 22 punktu iztrūkumu (53:75).

Lai gan pēdējā ceturtdaļā mājinieki demonstrēja lielu cīņassparu un vēlmi uzvarēt, sākotnēji nogādāt bumbu līdz pretinieku grozam bija sarežģīti un rezultāts auga lēni. Kad tablo līdz spēles beigām vēstīja nepilnu pusotru minūti, “lūšiem” kopīgiem spēkiem bija izdevies pietuvoties liepājniekiem septiņu punktu attālumā (78:85). Diemžēl izlieto ūdeni līdz galam sasmelt neizdevās, un spēle noslēdzās ar nepatīkamu zaudējumu ar rezultātu 83:91.

Līdz ar to “lūši” zaudēja liepājniekiem arī izcīnīto piekto vietu LBL rezultātu tabulā un šobrīd ar septiņām uzvarām un 13 zaudējumiem ieņem sesto pozīciju.

Pa 18 punktiem sameta Edgars Štelmahers un Dominiks Domarks, bet 17 pievienoja Renārs Magone.

“Es spēlētājus pirms spēles brīdināju, ka tas, ka liepājnieku saspēles vadītājs Toms Leimanis ir prom, vēl neko nenozīmē. “Liepāja” tāpat atbrauks un cīnīsies. Šoreiz es uzņemos vainu par zaudējumu, jo acīmredzot nesagatavoju pareizi komandu psiholoģiski. Tomēr, ja mēs esam profesionāli un gribam kaut ko sasniegt, tad mums ir jāspēlē no pirmās līdz pēdējai sekundei. Mēs nevaram nespēlēt trīs ceturtdaļas un tikai tad sākt spēlēt,” zaudējumu komentē BK “Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics.

Buškevics norāda arī uz to, ka komanda nepietiekami uzmanīja pretinieku labākos snaiperus. Attiecīgi 21 un 18 punktus liepājnieku labā guva Mareks Jurevičus un Kārlis Lasmanis, savukārt trīs svarīgus tālmetienus realizēja kapteinis Roberts Krastiņš: “Viss sākas no aizsardzības. Spēlētāji zināja, ka Liepājai ir divi spēlētāji, kas met, un tie arī sākumā iemeta savus metienus. Tagad mums ir mājas darbs, gatavosimies un pēc desmit dienām brauksim uz Liepāju...”

Kā jau katru spēli, arī šoreiz Jēkabpils sporta namā lielisku cīņas atmosfēru uzturēja sanākušie basketbola mīļotāji, kas sniedza “Jēkabpils” komandai lielisku atbalstu. Visa komandai un arī treneris Buškevics ir pateicīgs par aktīvo līdzi jušanu: “Paldies līdzjutējiem, kas bija sanākuši kuplā pulkā! Cītīgi strādāsim, lai nākamreiz sagādātu vairāk pozitīvu emociju.”

Nākamajā LBL cīņā “lūšiem” atkal jātiekas ar “Betsafe/Liepāja” komandu. Spēle notiks 21. februārī Liepājā.

“OlyBet” LBL, 11. februāris, Jēkabpils sporta nams

BK “Jēkabpils” – “Betsafe/Liepāja” 83:91 (19:23, 12:31, 22:21, 30:16)

“Jēkabpils”: Domarks 18 (4rp), Štelmahers 18, Magone 17 (5ab, 4rp), Aleksejevs 9, Vītiņš 8, Stumbris 7 (5ab), Kanbergs 4, Virsis 2, Vikentsjevs, Koļesinskis.

Lāsma Irša

Šoreiz neierastā laikā – svētdien, 11. februārī plkst. 17.00 Jēkabpils sporta namā BK “Jēkabpils” otro reizi sezonā tiksies ar visiem no Kurzemes – BK “Betsafe/Liepāja”. Abas komandas cīnīsies par uzvaru “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas regulārajā sezonā.

BK “Jēkabpils” izcīnījis piecas uzvaras pēdējās sešās spēlēs, un šie panākumi jēkabpiliešus pacēluši uz LBL rezultātu tabulas piekto vietu (7/12, 36,8%), apsteidzot nākamos pretiniekus – BK “Betsafe/Liepāja” komandu (5/10, 33,3%). “Lauvas” savukārt pēdējās sešās spēlēs izcīnījuši divas uzvaras un piedzīvojuši četrus zaudējumus, tajā skaitā 21. janvārī “Latvijas Universitātei” ar rezultātu 70:78.

Pagājušā sezonā BK “Jēkabpils” liepājniekiem nezaudēja ne reizi, arī šosezon pirmajā savstarpējā spēlē, kas notika 28. oktobrī, "lūši" izcīnīja uzvaru ar 72:62. Toreiz “lūši” vadības grožus no rokām neizlaida visas spēles garumā un rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Kristaps Kanbergs. Kopš tās reizes pagājis ilgs laiks un abās komandās notikušas būtiskas izmaiņas sastāvā. Jaunākie papildinājumi ir Roberts Stumbris “lūšiem” un Lauris Blaus “lauvām”.

“Jēkabpils” rindās rezultatīvākais punktu guvējs ir lietuvietis Dominiks Domarks (vidēji 13,5 punkti spēlē), bet liepājniekiem visvairāk grozā trāpījis Toms Leimanis (vidēji 13,7 punkti spēlē). Interesanti, ka abi ir arī tie, kas saviem komandas biedriem izdala visvairāk rezultatīvu piespēļu – attiecīgi Domarks – 4,5 un Leimanis – 4,2 piespēles vidēji katrā cīņā. Zem groziem lielākais palīgs “lūšiem” ir Jurijs Aleksejevs (vidēji 7,5 atlēkušās bumbas katrā spēlē), bet liepājniekiem – amerikānis Kails Bendžamins (vidēji 8,5 bumbas zem groziem).

Jēkabpilieši ir noskaņoti turpināt panākumu sēriju! Esi svētdien kopā ar savu komandu cīņā par uzvaru!