Valsts robežsardzes darbinieki otrdien aizturējuši kādu Lietuvas pilsoni, kura vadītās automašīnas bagāžas nodalījumā tika atrasti desmit Vjetnamas pilsoņi, kuri Latvijā uzturējās nelikumīgi, informē Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Valsts robežsardzes amatpersonas otrdien uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils apturēja kādu Lietuvā reģistrētu automašīnu. Apskates laikā "Opel Vivaro" bagāžas nodalījumā tika konstatēti desmit Vjetnamas pilsoņi, kuri Latvijā uzturas nelikumīgi.

Vjetnamas pilsoņi tika aizturēti Imigrācijas likuma kārtībā un ievietoti Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā "Daugavpils".

Saistībā ar Vjetnamas pilsoņu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā robežsargi aizturēja arī automašīnas vadītāju - 1972.gadā dzimušu Lietuvas pilsoni.

Par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā pret Lietuvas pilsoni sākts kriminālprocess. 1972.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un ievietots Valsts policijas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: grani.lv

(Papildināta 7.rindkopa)

SIA "Vidusdaugavas SPAAO" sadzīves atkritumu poligonā "Dzīļā vāda" svētdien 400 kvadrātmetru platībā deguši sadzīves atkritumi, turklāt ugunsgrēka dzēšanas darbi joprojām turpinās, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Ilze Dāme-Birziņa.

Viņa informē, ka svētdien ap plkst.15 VUGD saņēma izsaukumu uz Krustpils novada Mežāres pagastu, kur dega atkritumi. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg sadzīves atkritumi 400 kvadrātmetru platībā.

Pēc aptuveni septiņām stundām šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Pašvaldību kapitālsabiedrības SIA "Vidusdaugavas SPAAO" valdes loceklis Jānis Bisenieks sarunā ar Radio1.lv apstiprināja, ka ugunsgrēks noticis atkritumu apsaimniekotāja poligonā "Dziļā vāda". Viņš sacīja, ka "panikai nav pamata", jo uguns ātri nodzēsta, lai arī VUGD darbinieki objektā dežūrējuši visu nakti un arī šorīt. Tāpat notiek atkritumu pārstumšana ar tehniku. Tāpat arī Jānis Bisenieks apgalvoja, ka notikušais ugunsgrēks videi kaitējumu nav nodarījis.

Viņš sacīja, ka pašlaik tiek izskatīti divi ugunsnelaimes iemesli - ļaunprātīga dedzināšana vai pašaizdegšanās. Par notikušo paziņots Valsts policijai, notiks izmeklēšana.

Jautāts, vai poligona "Dziļā vāda" slēgtajā teritorijā var iekļūt nepiederošas personas, lai izraisītu ugunsgrēku, Jānis Bisenieks apstiprināja, ka tas ir iespējams, jo žogs apkārt poligonam celts, lai tajā neiekļūst meža zvēri, cilvēki tam varot bez pūlēm tikt pāri un 20 hektāru lielajā poligona teritorijā, kāds to varējis izdarīt arī nemanīts. Policija noskaidros patiesos apstākļus.

Svētdien paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks bija izcēlies arī Jēkabpilī. Plkst. 23.56 saņemts izsaukums uz Madonas ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu ķieģeļu saimniecības ēka 300m2 platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts plkst. 2.58 un un pilnībā nodzēsts pirmdien ap pulksten 10.45. VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa informē, ka ugunsgrēkam paaugstinātas bīstamības stauss tika noteikts vairāku iemeslu dēļ: degšanas platība bija liela, blakus notikuma vietai atradās ražošanas ēka, kā arī tika saņemta informācija par vairākiem sprādzieniem ēkā un ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, arī nogranda vairāki sprādzieni. Šajā saimniecības ēkā atradās vairāki gāzes baloni, kuri, visticamāk radīja šos sprādzienus. Ugunsdzēsēji glābēji no saimniecības ēkas iznesa trīs propāna gāzes balonus un divus skābekļa balonus. Cilvēki ugunsgrēkā nav cietuši. Materiālie zaudējumi tiek aprēķināti.

Foto no arhīva jekabpils.lv

Vairākas jēkabpilietes vērsa Radio1.lv uzmnību ka vandaļi sabojājuši Kena parka jaunās estrādes solus – vairākiem no tiem ir apzīmētas atzveltnes, savukārt uz solu koka daļām ar nazi vai citu asu priekšmetu izgrebti burtu iniciāļi vai kaut kādi ķeburi.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis Radio1.lv sacīja, ka solus sabojājuši divi nepilngadīgi jaunieši. Pašvaldības policija viņu darbošanos fiksējusi videonoverošanas kamerās un operatīvi ieradusies notikuma vietā. Pieķerot huligānus notikuma vietā, sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols. Huligāni pieķerti 28.augustā. Iundulis Surkulis sacīja, ka ir informējis pašvaldības Pilsētvides departamentu par notikušo, tāpat arī pašvaldības policijā ir saglabāts videomateriāls, kurā redzams, kā huligāni bojā Kena estrādes solus, lai nepieciešamības gadījumā videomateriālu nodotu valsts policijai. Tā kā šis nodarījums ir ļaunprātīga īpašuma bojāšana, tas j;aizmeklē valsts policijai, ja pašvaldība iesniegs pieteikumu par nodarītajiem zaudējumiem valsts policijā.

Pilsētvides departamenta direktors Raits Sirmovičs sacīja, ka pagaidām valsts policijai par notikušo nav ziņots. Vispirms tikšot aprēķināts nodarītais zaudējums un, ja zaudējuma summa būs pietiekami liela, no kuras iestājas kriminālatbildība, tad sniegs pieteikumu valsts policijai. Raits Sirmovičs arī sacīja, ka sabojātās solu daļas tikšot mainītas un, visticamāk, ka darbus veikt pasūtīs Kena estrādes būvētājiem SIA “Erbauer group”. Pagaiodām, cik šie darbi varētu izmaksāt nav zināms.

Jau ziņots, ka augusta sākumā ekspluatācijā tika pieņemta Kena parka estrāde un darbu kopējās izmaksas ir 274 445 eiro. Būvdarbus veica SIA "Erbauer group", būvuzraugs objektā bija SIA "LA Konsultants", bet būvprojekta izstrādātājs - pilnsabiedrība "Austrumi PB". Objekta būvdarbu laikā tika veikta estrādes demontāža, estrādes pamatu liešana, sienu, karkasa uzstādīšana, estrādes jumta un seguma uzstādīšana. Tāpat veikti iekšējie apdares darbi, ārējo elektrotīklu ievilkšana, apgaismojuma uzstādīšana, lietus kanalizācijas ierīkošana. Projekta gaitā labiekārtota parka teritorija, izgatavoti un uzstādīti soli, metāla kulises un afišu stends.

Estrādes teritorija nožogota ar atbalsta sienu, uz kuras izveidotas pergolas no metāla konstrukcijām. Izmantotie metāla ažūrie raksti izvēlēti ar atsauci uz neogotiku, ņemot vērā, ka estrādes fonu veido bijusī Kena muiža, kas ir vienīgā neogotikas celtne Jēkabpilī. Tāpat veikta betona bruģakmens seguma izbūve, granīta plākšņu ieklāšana, kā arī dekoratīvo stādījumu izveidošana, zālāja atjaunošana un kokaugu stādīšana.

Trešdiena, 05 Septembris 2018 13:51

Vēsturiskajā Jēkabpils Mākslas skolas ēkā izsisti divi logi

Informācijas avots:

Naktī uz otrdienu izsisti divi logi Jēkabpils Mākslas skolai, kas izvietota Kena muižas ēkā, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības grupas vecākā inspektore Diāna Briede.

Izglītības iestādes direktors Ziedonis Bārbals stāsta, ka logus izdauzījuši divi jaunieši ap plkst.1.30, taču viņi nav skolas audzēkņi. Par notikušo ziņots Valsts policijai.

"Tie stikli stāvējuši kopš Kena laikiem," stāstīja Bārbals, piebilstot, ka kabineta un garderobes logi jau ir iestikloti. Negadījums nav ietekmējis mācību procesu.

Kena muiža ir vienīgā 19.gadsimta neogotikas celtne Jēkabpilī. Tā piederēja rūpniekam Alfredam Kenam, kas ap muižu veidojis parku, kurā stādīti tikai Latvijā sastopami koki. Tagad ēkā izvietojusies Jēkabpils Mākslas skola.

Foto: jekabpils.lv

Trešdiena, 29 Augusts 2018 19:49

Jēkabpilī trešdien nāvējoši sabraukta gājēja

Informācijas avots:

Trešdien, 29.augustā Jēkabpilī automašīna notriekusi gājēju, kura mirusi notikuma vietā, portālu Radio1.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Negadījums noticis pirms plkst.12 Dambja ielā, kur 1972.gadā dzimusi sieviete, braucot ar automašīnu "Toyota Aygo", uzbraukusi 1937.gadā dzimušai sievietei. Gājēja negadījumā zaudējusi dzīvību.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu, tiek skaidroti negadījuma apstākļi.

Sestdiena, 25 Augusts 2018 11:03

Salas novadā piektdien satiksmes negadījumā gājis bojā gājējs

Informācijas avots:

Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 77 ceļu satiksmes negadījumi, kuros viens cilvēks gājis bojā un 15 cietuši, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Vakar plkst.16.25 Salas novadā, Salas pagastā, vīrietis, vadot automašīnu "VW Polo", uzbrauca gājējam. Gājējs, kurš bija dzimis 1957.gadā, no gūtajām traumām notikuma vietā gājis bojā.

Aizvadītajā diennaktī pieķerti 11 autovadītāji, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā, par ātruma pārsniegšanu autovadītājiem noformēti 216 protokoli, bet par agresīvu braukšanu sodīts viens autovadītājs.

Kopumā ceļu satiksmes jomā vakar noformēti 499 administratīvo pārkāpumu protokoli.

Page 1 of 186

Noskaties

Aptauja

Vai iepazīstaties un vērtējat partiju pirmsvēlēšanu programmas?