Lāsma Irša

Pirmdiena, 15 Janvāris 2018 14:16

Apsveicam “Jēkabpils sporta laureātus 2017”!

Piektdien, 12.janvārī, Jēkabpils Tautas namā norisinājās sumināšanas pasākums “Jēkabpils sporta laureāts 2017”. Svinīgajā ceremonijā tika godināti labākie Jēkabpils pilsētas vārdu nesušie sportisti, komandas, treneri un sabiedriskie darbinieki.

Pasākumā tika sveikti sportisti, kas olimpiskajos (vieglatlētika, galda teniss, tratlons) un neolimpiskajos sporta veidos (spēka trīscīņa, šautriņu mešana, orientēšanās, taku orientēšanās, raketlns, novuss, makšķerēšana, svarbumbas, krosmintons, kartings, rallijs) izcīnījuši godalgotas vietas Latvijas, Eiropas un pasaules čempionātos.

Izvērtējot aizvadītā gada sportisko sezonu tika piešķirti arī dažādi tituli par pozitīvu attieksmi sporta arēnā:

• Titulu ,,Sports kā Dzīvesveids’’ - sakarā ar 80 gadu jubileju, kā arī par sportisku pašiedvesmu un vairāku līdzpilsoņu motivēšanu būt aktīviem ikdienā pārvietojoties ar videi draudzīgāko transportlīdzekli – velosipēdu, piešķīra Marģeram Jaudzemam.

• Latvijas Sporta veterānu Savienības apbalvojumus saņēma Aija Rogāle, Valdis Alksnītis, Viktors Zarņickis. Latvijas sporta veterānu savienība ar vienu no augstākajiem apbalvojumiem - “SPORTA SLAVA” III BRONZAS PAKĀPE, sveica Arnoldu Jakubovski sakarā ar 85 gadu jubileju, kā arī par sporta dzīves popularizēšanu, sacensību organizēšanu un tiesāšanu vairāku paaudžu garumā, par sirdsdegsmi sportam kalpojot neskaitāmu gadu kopskaitā.

• Tituls ,,Uzlecošā zvaigznīte sportā’’ – krosmintona un raketlona jaunajam talantam – Artūram Dzirkalim.

• Tituls “Sirdsdegsme sportā” – Dainai un Justam Lūkiniem - personībām, kas savu brīvo laiku velta sporta attīstībai un nepārtraukti rūpējas par to, lai tautā vispopulārākais sporta veids kļūtu ikviena aktīva dabas drauga neatņemama sastāvdaļa.

• Tituls “Sirdsdegsme sportā” arī cilvēkam ar lielu mīlestības lādiņu sporta izaugsmei – Mārim Jaudzemam.

• ,,Gada Paralimpiskā komanda’’ – vīri, kas kopīgiem spēkiem jau daudzu gadu garumā izcīna komandas uzvaru Latvijas Taku orientēšanās komandu rangā – Guntis Jakubovskis un Valdis Strods.

• Tituls “Tautas Sporta vēstnesis” par pilsonisko aktivitāti, apzinīgumu un brīvprātīgo ieguldījumu Jēkabpils pilsētas iedzīvotāju veselīga un sportiska dzīvesstila motivēšanā, organizējot kopīgus treniņus amatieru un Tautas sporta dalībnieku vidū tika piešķirts Anatolijam Macukam.

• Tituls “Brīvprātīgais sportā” - par neatkarīgas sportistu grupas izveidi, kas ikdienā organizē velopārgājienam atbilstošas sportiskas aktivitātes ikvienam iedzīvotājam un palīdz organizēt sacensības, kurās ir iesaistīti vairāku paaudžu velocienītāji – Igors Mihaļevs.

• Tituls “Entuziasts sporta arēnā” – atsaucīga, draudzīga jauniešu komanda, kas vairākkārtīgi izrādīja iniciatīvu gan jauniešu, gan bērnu sporta aktivitātēs – komanda MAKONDO TEAM.

• Tituls “Spēcīgākais jaunietis” - šo titulu saņem jaunietis, kurš divus gadus pēc kārtas konkursos ,,Latvijas spēcīgākā jauniešu pilsēta’’ un Latvijas spēcīgāko jauniešu top sarakstā Jēkabpils vārdu ieraksta līderpozīcijās - Kalvis Daukste.

• Balva par sadarbību-sapratni-atbalstu tika pasniegta Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim.

• Titulu “Labākais sporta skolotājs” ieguva Pēteris Krastiņš no Salas vidusskolas.

Nominācijām “Jēkabpils gada sportists” un “gada treneris” no sporta padomes tika izvirzītas trīs kandidatūras, bet ikvienam balsotājam ņemot vērā savu skatījumu un viedokli tika dota iespēja izvirzīt savu pretendentu. Balsošana šogad bija ļoti aktīva - tajā piedalījās 718 respondenti, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komiteja, Jēkabpils sporta skolas treneru un Jēkabpils sporta centra padomes.

Nominācijai Gada sportists tika izvirzīti trīs sportisti, kuri 2017. gadu apliecinājuši ar izaugsmi sportā – Rihards Puķītis, Aleksandrs Kucs un Uldis Dzirkalis. 59 % no balsotāju skaita par līderi nominācijai “Gada sportists 2017” izvirzīja Rihardu Puķīti, bet balvas par izaugsmi sportā saņēma Aleksandrs un Uldis.

Nominācijai Gada treneris izvirzīti tika Mārcis Obrumans, Aivars Noris un Andrejs Krūmiņš. Titulu “Gada treneris” ar 58% balsojumu saņēma Mārcis Obrumans, bet balvas par izaugsmi sportā saņēma Aivars un Andrejs. Nominantu vidū balsošanas laikā izvirzījās arī sabiedrības līderis un “Gada populārākā trenera” titulu saņēma CrosFit speciālists Aivis Ivbulis!

Nomināciju “Gada sportiskākā ģimene” balvu šogad saņēma ģimene, kas ciena ikdienu pavadīt sportiskā skriešanas kopsolī, gan treniņos, gan sacensībās – Urtānu ģimene!

Nominācija - ”Gada sporta komanda 2017’’ – viennozīmīgi un bez vārdiem - Sporta Klubam „Jēkabpils Lūši’’.

Nozaudēts zaļš maks!

Pirmdien, 15. janvārī Jēkabpilī, Bebru "Betas" vai "Depo" apkārtnē nozaudēts zaļš maks ar Andra Urbāna personas dokumentiem un bankas kartēm. Atradējam lūgums zvanīt pa tālruni: 28730269

Sestdien, 13. janvārī Jēkabpils sporta namā Latvijas Telpu futbola asociācijas organizētajā Latvijas 1.līgas čempionāta 7. kārtā "Jēkabpils Lūši/Ošukalns" komanda ar rezultātu 2:4 piekāpās “LDZ Cargo/DFA” vienībai.

Piedāvājam ielūkoties spraigākajos cīņas mirkļos. Foto: Lāsma Irša

Brīvdienās darbu uzsākusi Pils rajonā esošā slidotava. Slidošanas entuziasti ar personīgajām slidām te tiek gaidīti darba dienās no plkst. 16:00 līdz 21:00 un brīvdienās no plkst. 12:00 līdz 20:00.

Tikmēr Jēkabpils stadiona slidotava darbu sāks otrdien, 16.janvārī. Slidotavas darba laiks – darbadienās no plkst. 15:00 līdz 21:00, sestdien un svētdien no plkst. 12:00 līdz 21:00.

Stadiona slidotavas izmantošanas maksa slidošanai par 1 stundu vienai personai - EUR 2,00, slidu noma par 1 stundu - EUR 0,50. Skolēniem, pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm un personām ar invaliditāti tiek piemērota 50% atlaide. Pirmsskolas vecuma bērniem gan slidotavas izmantošana, gan slidu noma ir bez maksas. Iznomājot slidas, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Slidotavas kontakttālrunis: 29114672 /dežurants/.

Avots: Jēkabpils sporta centrs
Svētdien, 14. janvārī Rīgā, „Elektrum” Olimpiskajā centrā saspringtā „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) cīņā „lūši” noturēja otrajā ceturtdaļā iegūto pārsvaru un izcīnīja uzvaru pār „Latvijas Universitātes” komandu – 81:73. Visvairāk – 21 punktu – guva Renārs Magone.

Pirmajās četrās spēles minūtēs jēkabpiliešu rindās izcēlās amerikānis Deriks Rolends, kurš guva astoņus punktus, tajā skaitā realizēja divus tālmetienus un sasniedza „lūšiem” piecu punktu pārsvaru pār studentiem - 14:9. Tālākās piecās minūtēs studenti punktus no spēles neguva, bet septiņas reizes izmantoja iespēju savu kontu papildināt no soda metienu līnijas (22:16). Pirmās ceturtdaļas izskaņā „lūši” vadības grožus nenoturēja un noslēdza pirmo spēles nogriezni ar viena punkta deficītu (22:23).

Otrās ceturtdaļas ieskaņā mājinieki palielināja savu pārsvaru līdz trīs punktiem, bet tad viesi pilnībā pārņēma spēles kontroli savās rokās. „Lūši” veica 15 punktu izrāvienu, no kuriem 12 bezatbildes punktus pēc kārtas guva Renārs Magone (37:25). Aizvadījuši pārliecinošu ceturtdaļu, jēkabpilieši lielajā pārtraukumā devās ar iepriecinošu 11 punktu handikapu (43:32).

Laukuma saimnieki nebūt netaisījās padoties, un trešā ceturtdaļa aizritēja sīvā cīņā. Jēkabpiliešu pusē vēl joprojām „karsts” bija Magone, kurš vairāk kā sešas minūtes bija vienīgais, kurš „lūšiem” guva punktus no spēles un saviem jau gūtajiem 15 punktiem pievienoja vēl sešus. Ar to nepietika, lai BK „Jēkabpils” noturētu iegūto pārsvaru, un „Latvijas Universitātes” basketbolisti ceturtdaļas vidū samazināja savu deficītu līdz pat pieciem punktiem. „Lūšiem” rezultatīvi uzbrukumi beidzot padevās arī citiem basketbolistiem, Denisa Vikentjeva īsā laikā gūtie pieci punkti un komandas kapteiņa Oskara Virša precīzais tālmetiens palīdzēja Sanda Buškevica vadītajai komandai pirms pēdējās ceturtdaļas atjaunot desmit punktu starpību (62:52).

Pēdējās desmit spēles minūtēs „lūšu” pārsvars lēnām saruka, un 71 sekundi pirms mača beigām bija vairs tikai piecus punktus liels (73:68). Tomēr kopīgiem spēkiem viesiem uzvaru izdevās nosargāt! Mačs noslēdzās ar rezultātu 81:73 BK „Jēkabpils” labā. Šī bija „lūšu” piektā uzvara šajā sezonā un trešā pēc kārtas, tas ļauj jēkabpiliešiem nostabilizēties LBL rezultātu tabulas sestajā pozīcijā.

„Spēle bija stabilāka nekā iepriekšējās, bet tomēr bija arī tādi momenti, kad spēlētāji pārāk lēnu reaģēja uz maniem norādījumiem. Tādejādi pretinieks tika pie brīviem metieniem un samazināja rezultātu starpību, bet pēc tam mēs atkal atguvām kontroli pār spēli un spējām uzvarēt. Šodien ikviens tika pie spēles laika un ikviens sniedza nozīmīgu ieguldījumu uzvarā,” izcīnīto panākumu komentē BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics. Atzīmējot Renāra Magones sniegumu, Buškevics norāda, ka basketbolistiem vienmēr ir īpaša vēlme pierādīt sevi tieši pret savām bijušajām komandām un Renāram tas šodien lieliski arī izdevies. Kā jau zināms, Magone savas karjeras laikā bijis „Latvijas Universitātes” kapteinis.

Renārs Magone bija rezultatīvākais spēlētājs un guva 21 punktu, savukārt savu atgriešanos pēc atveseļošanās no traumas ar 13 punktiem atzīmēja Edgars Štelmahers, 12 punkti amerikāņa Derika Rolenda kontā.

„OlyBet” LBL, 14. Janvāris, „Elektrum” Olimpiskais centrs
„Latvijas Universitāte” – „Jēkabpils” 73:81 (23:22, 9:21, 20:19, 21:19)
„Jēkabpils”: Magone 21, Štelmahers 13 (1p - 11/11), Rolends 12, Kanbergs 7 (10ab), Aleksejevs 6, Vītiņš 6, Virsis 6, Vikentjevs 5, Domarks 5 (5rp), Koļesinskis.

Nākamais „OlyBet” LBL  mačs BK „Jēkabpils” komandai atkal notiks „Elektrum” Olimpiskajā centrā – trešdien, 24. janvārī „lūši” mērosies spēkiem ar „VEF Rīga” vienību.

Basketbola klubu „Jēkabpils” atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA „LDz Cargo”, SIA „Pata”, SIA „Jēkabpils PMK”, AS „LNK Industries”, SIA „Mikor”, SIA „Pilna Servisa Līzings”, SIA „Astarte Nafta”, „Joma”, "AJSK".

Lāsma Irša
BK „Jēkabpils”
sabiedriskās attiecības

Trešdien, 10. janvārī otro maču pēc kārtas izšķirošos uzvaras punktus BK „Jēkabpils” rindās guva lietuvietis Dominiks Domarks, „OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) kaldinot „lūšu” uzvaru pār „Valmiera/ORDO” ar rezultātu 74:73. Domarks ar 21 punktu, astoņām rezultatīvām piespēlēm un sešām bumbām zem groziem bija rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās.

Spēli ar labu precizitāti iesāka abas komandas un līdzvērtīgā cīņā aizvadīja lielāko daļu pirmās ceturtdaļas. Spēles astotajā minūtē jēkabpilieši sasniedza komandas piezīmju normu un mājinieki veiksmīgi izmantoja iespēju tikt pie punktiem no soda metienu līnijas. Pēc rezultatīvām 10 minūtēm „lūšiem” bija iekrājies četru punktu deficīts – 16:20.

Otrās ceturtdaļas ieskaņā „lūšiem” nepatikšanas turpināja sagādāt valmieriešu „tornis” Viktors Iljins, kurš guva četrus punktus pēc kārtas, panākot savai komandai līdz šim lielāko – septiņu punktu pārsvaru (19:26). BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics sasauca savus vīrus uz minūti garu apspriedi, un tas deva rezultātu. Pēc tam, kad piecus punktus pēc kārtas bija guvis Kristaps Kanbergs, „lūšus” no mājiniekiem šķīra vairs tikai divi punkti (26:28). Tomēr noturēt rezultātu viesiem neizdevās, „Valmiera/ORDO” basketbolisti atkal palielināja savu pārsvaru nu jau līdz astoņiem punktiem (28:36), bet „lūši” līdz pirmā puslaika izskaņai spēja atspēlēties līdz piecu punktu iztrūkumam (35:40).

Otrā puslaika pirmā pusotra minūte pagāja bez gūtiem groziem, bet tad lieliski sevi parādīja Jurijs Aleksejevs, kurš nepilnu divu minūšu laikā guva septiņus punktus un izlīdzināja rezultātu (42:42). Tomēr sasniegto atkal noturēt neizdevās un pirms izšķirošajām 10 minūtēm rezultātu tablo „lūšiem” uzrādīja septiņu punktu deficītu (48:55).

Ar Dominika Domarka palīdzību „lūši” sadeldēja savu deficītu līdz diviem punktiem, savukārt valmierieši atbildēja ar 9:2 izrāvienu (55:64). Jēkabpilieši parādīja raksturu, nesalūza un kārtējo reizi spēja atspēlēties. Nepilnas divas minūtes līdz ceturtās ceturtdaļas noslēgumam Deriks Rolends no soda metienu līnijas panāca 65:67. 59 sekundes pirms mača noslēguma Edijs Stiebriņš sniedza savu artavu trīs punktu vērtībā.

Pēdējā minūtē laukumā risinājās trillera cienīgi notikumi, un galveno lomu nospēlēja lietuvietis Domarks. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas septiņas sekundas, jēkabpiliešiem bija divu punktu deficīts, un uz soda metienu līnijas stājās Domarks. Tālāk situācija risinājās pēc jēkabpiliešiem ideāla scenārija – Domarks iemeta pirmo soda metienu, otro netrāpīja, bet pats izcīnīja atlēkušo bumbu un guva divus punktus, izvirzot „Jēkabpils” komandu vadībā ar 74:73. Atlikušajās piecās sekundēs valmieriešiem punktus neizdevās gūt un BK „Jēkabpils” svinēja sīvā cīņā izrauto uzvaru.

Tā bija BK „Jēkabpils” otrā uzvara pēc kārtas un  ceturtā uzvara 15 mačos, kas ļauj „lūšiem” pakāpties uz LBL rezultātu tabulas sesto pozīciju un ielauzties „play-off” zonā.

BK „Jēkabpils” galvenais treneris Sandis Buškevics ir gandarīts par izcīnīto uzvaru un savas komandas sniegumu: „Pēc pirmās spēles izdarījām secinājumus, un man prieks, ka komanda izpildīja manus norādījumus un labāk strādāja aizsardzībā. Pretinieki vairāk uzbruka, spēlēja enerģiski, izmantoja mājas laukuma priekšrocības un praktiski visu spēli bija vadībā. Neskatoties uz to, mūsu spēlētāji saņēmās, noticēja sev un komandai. Palīdzēja arī veiksme! Protams, bija kļūdas, kas jālabo, bet tas ir tikai normāli – mēs esam sevis pilnveidošanas procesā.”

„OlyBet” LBL, 10. janvāris, Vidzemes Olimpiskais centrs

BK „Valmiera” – BK „Jēkabpils” 73:74 (20:16, 20:19, 15:13, 18:26)

BK „Jēkabpils”: Domarks 21 (8rp, 6ab), Kanbergs 14, Rolands 12 (5ab), Aleksejevs 9, Vītiņš 6, Magone 5, Stiebriņš 3, Vikentjevs 2 (8ab), Virsis 2

Nākamreiz „lūši” cīņā dosies jau svētdien, 14. janvārī, kad „Elektrum” Olimpiskajā centrā mērosies spēkiem ar „Latvijas Universitātes” komandu.

Lāsma Irša

Sestdien, 6. janvārī Jēkabpils sporta namā “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra mačā BK “Jēkabpils” jaunā galvenā trenera Sanda Buškevica debijā pieveica “Valmiera/ORDO” komandu ar rezultātu 67:63.

Pa 12 punktiem un sešām bumbām zem groziem uzvarētāju rindās guva Artūrs Vītiņš un jaunpienācējs Deniss Vikentsijs.

Pirmajā puslaikā pavisam nedaudz, bet tomēr labāk veicās laukuma saimniekiem, “lūši” savāca par trīs atlēkušajām bumbām vairāk nekā pretinieki (22 pret 19), izdarīja vairāk rezultatīvu piespēļu (6 pret 3) un mazāk kļūdījās (4 pret 5). Sliktāk padevās tālmetieni (2/12 pret 0/4), kā arī soda metienu precizitāte nebija no labākajām (8/17 pret 4/5). Pirmais puslaiks noslēdzās ar jēkabpiliešu četru punktu pārsvaru (30:26).

Trešā ceturtdaļa bija bagāta ar spraigiem pavērsieniem, tās ieskaņā Jēkabpils sasniedza desmit punktu pārsvaru (39:29), bet valmierieši atbildēja ar 11 bezatbildes punktiem pēc kārtas un pārņēma spēles vadības grožus savās rokās (41:45). Līdz trešā spēles nogriežņa beigām “lūšiem” vadību neizdevās viesiem atņemt (45:47).

Pēdējās desmit minūtēs abas komandas sīvi cīnījās par uzvaru, viesi vairākkārt panāca piecu punktu pārsvaru, bet jēkabpilieši katrreiz atspēlējās un, “lūši”, ieķērušies uzvarā ar zobiem un nagiem, to nosargāja un pieveica “Valmiera/ORDO” vienību ar rezultātu 67:63.

Tā ir BK “Jēkabpils” trešā uzvara 14 spēlēs un ļauj “lūšiem” pakāpties uz astoto pozīciju LBL rezultātu tabulā, nobīdot šīs dienas pretiniekus uz pēdējo – devīto vietu.

Piedāvājam nelielu pēcspēles interviju ar BK “Jēkabpils” galveno treneri Sandi Buškevicu!

- Kā Jūs vērtējat šīs dienas spēli?
S. Buškevics: No mana skatu punkta viss ir paskaidrojams, kāpēc mēs tā spēlējām. Puiši ļoti gribēja šo uzvaru. Cītīgi trenējās treniņos, centās ātri saprast manu filozofiju un sistēmu, jo mēs visu mainījām, šobrīd viss ir jāmācās no jauna. Ja komandas sezonai gatavojas pusotru mēnesi vai divus, un tad  vēl nav optimālajā spēļu formā, tad ņemot vērā to, ka mēs šodien uzvarējām, es komandas sniegumu vērtēju pozitīvi. Protams, ir ļoti daudz lietu, kas ir jāanalizē, jāmācās. Laika nav daudz, nākamā spēle ar šo pašu pretinieku ir jau 10. janvārī. Ir liels prieks, ka uzvarējām, un liels prieks, ka bija pilnas tribīnes skatītāju!

- Kas bija uzvaras pamatā?
S. B.: Es teiktu, ka sestais spēlētājs. Nekāda taktikas, nekas tāds. Mūs uz priekšu dzina līdzjutēji. Kad pēdējā ceturtdaļā bijām punktu priekšā, tad, ja tā var teikt,  ar zobiem jau bijām iegrābušies uzvarā, un bija sajūta, ka ne par ko to neatdosim. Prieks, ka līdzjutēji noticēja! Jo mēs spēlējam viņiem!

- Kā vērtējat jaunā komandas biedra Denisa Vikentsija debiju?
S. B.: Ļoti pozītīvi, viņš mums daudz palīdzēja. Deniss ātri mācās. Ir redzams, ka Ventspilī ar viņu ir labi strādājuši. Viņš spēlē ienāk ar enerģiju, gribasspēku, vēlmi. Tas ir ļoti svarīgi jaunam spēlētājam parādīt sevi no labās puses. Kļūdas mēs labosim. Prieks, ka izdevās mums viņu piesaistīt. Gaidām atpakaļ arī Edgaru [Štelmaheru].

- Kā ir vadīt komandu, ko pats neesat izveidojis?
S. B.: Zvans ar piedāvājumu trenēt “Jēkabpils” komandu bija pārsteigums, bet man patīk izaicinājumi! Redzēsim, kāds būs rezultāts, bet es uz visu raugos pozitīvi. Komanda par daudz grib. Ir loģiski, ka spēle neaiziet tā, kā gribētos, ka neiekrīt kādi metieni. Ar laiku, kad nebūs jāpiedomā, kur skriet, kur dot piespēli, kā ieņemt pareizu pozīciju, tad spēlei arī vajadzētu veidoties vieglākai. Šobrīd ir grūti ne tikai spēlētājiem, bet arī man pašam, jo sezonas pirmo daļu netrenēju. Uzdevums ir mums kopā “ieiet formā”!

“OlyBet” LBL, 6. janvāris, Jēkabpils sporta nams
“Jēkabpils” – “Valmiera/ORDO” 67:63 (15:12, 13:12, 15:21, 22:16)
“Jēkabpils”: Vītiņš 12 (6ab), Vikentsijs 12 (6 ab), Domarks 11 (7rp), Aleksejevs 9, Magone 6, Kanbergs 5 (6ab), Virsis 5 (5ab), Rolends 4, Stiebriņš 3.

Arī nākamais mačs “Jēkabpils” komandai ir pret “Valmiera/ORDO” un tas notiks jau trešdien, 10. janvārī Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Lāsma Irša

Sestdien, 6. janvārī plkst. 17.00 Jēkabpils sporta namā sāksies BK „Jēkabpils” pirmā šī gada „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēle, kura būs arī pirmā „lūšu” cīņa jaunā galvenā trenera Sanda Buškevica vadībā. Jēkabpilieši mērosies spēkiem ar „Valmiera/ORDO” komandu. Spēli varēs vērot televīzijā - „Lattelecom” kanālā „Best4Sport.TV”.

Šī būs abu komandu otrā tikšanās šajā sezonā. Pirmoreiz, 11. novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā pavērsieniem bagātā spēlē BK “Jēkabpils” nespēja noturēt iegūto 14 punktu pārsvaru un piekāpās “Valmiera/ORDO” komandai ar rezultātu 65:77. Toreiz visvairāk – 19 punktus – pretinieku grozā sameta Jurijs Aleksejevs.

Abām komandām līdz šim veicies diezgan līdzīgi – BK „Jēkabpils” 13 spēlēs izcīnījis divas uzvaras, bet valmierieši 14 spēlēs guvuši trīs panākumus, abas vienības LBL regulārā turnīra rezultātu tabulā atrodas blakus, attiecīgi devītajā un astotajā pozīcijā. Jāatzīmē, ka abas komandas vēl aizvien var iesaistīties cīņā par iekļūšanu labāko sešiniek. „Lūšus” no sestajā vietā esošās „Betsafe/Liepāja” vienības šķir vien trīs uzvaras.

Jēkabpiliešu rindās līdera lomu turpina uzņemties Juris Aleksejevs, pieredzējušais basketbolists vidēji katrā spēlē guvis 14,1 punktu un izcīnījis astoņas atlēkušās bumbas. Labus statistikas rādītājus uzrādījis arī jaunpienācējs – lietuvietis Dominiks Domarks, viņš aizvadītajās divās spēlēs iemetis vidēji 16 punktus katrā.

Arī valmieriešiem ir savs stabils līderis, un tas ir Viktors Iljins, kurš savas komandas kontā katrā spēlē ieskaita vidēji 17,8 punktus un 9,9 izcīnītas bumbas zem groziem.

Uz tikšanos sestdien Jēkabpils sporta namā!

Lāsma Irša

Vecā gada nogalē BK “Jēkabpils” kolektīvs ciemos uzņēma mazos draugus no ģimenes atbalsta centra “Saulstari”. Tradicionāli jau sesto gadu pēc kārtas basketbolisti un bērni kopā pavadīja interesantām aktivitātēm un jaukām emocijām piepildītu svētku dienu.

Jau no paša rīta bērni iepazinās ar Jēkabpils sporta nama aizkulisēm un pabija vietās, kur jebkurš vis netiek ielaists – komandas ģērbtuvē, svaru zālē un fizioterapeites Lienes Liepiņas kabinetā. Tālāk rīts mazajiem un lielajiem turpinājās ar rīta rosmi un radošo darbnīcu.

Kad darba galds tika noklāts ar dažnedažādiem, jautriem un krāsainiem plastilīna basketbolistiem, pienāca laiks nedaudz panašķoties un tad doties ekskursijā uz Krustpils pili. Vienus vairāk aizrāva senās kartes, rakstāmmašīna un veco laiku telefons Sarkanajā istabā, bet citi pieklusa tumšajos pils pagrabos, sveču gaismā pētot ēnas un ieklausoties katrā skaņā un atbalsī. Nav jau noslēpums, ka Instagramā atrodams pat pašas Krustpils pils Brūnās dāmas personīgais profils. No tukša gaisa jau tas tur neuzradās...

Pēcāk Krustpils pils Lielajā zālē atlika vien uzrakstīt pa nedarbam, ievietot to lielajā sadedzināmo nedarbu burkā, un bija pienācis laiks pusdienām. Pēc kopīgas maltītes, smieklu pilnām rotaļām un lūša Lussillo dalītajām dāvanām visi devās uz Jēkabpils Mežaparku, lai bezbēdīgi izbaudītu kameršļūkšanas trases priekus.

Pēc garās svētku dienas ikviens sev līdzi paņēma vezumu prieka, kaudzi jauku atmiņu un saujiņu pārdomu. Lai visiem laimīgs Jaunais gads!