Pirmdiena, 09 Decembris 2013 10:53

Adatu terapija - pret hronisku slimību saasinājumiem un atkarībām

Informācijas avots:  Radio 1
Vērtēt šo objektu
(1 Balsot)
Rudens ir laiks, kad daudziem saasinās hroniskas slimības - sāk sāpēt locītavas, ceļgali, mugura un jostasvieta, galva un muskuļi. Organisms jutīgāk reaģē uz klimata pārmaiņām. Šī iemesla dēļ cilvēki sāk apmeklēt mediķus un ārstniecības iestāžu uzgaidāmās telpas pildās ar pacientiem.
Taču ir arī cits veids, kā atbrīvoties no hroniskām sāpēm un noteikt to cēloni, lai nav jādzer daudz stipras iedarbības ķīmisku medikamentu, kas atstāj iespaidu uz cilvēka gremošanas orgāniem. Tāds veids ir adatu terapija. Par to daudzi būs dzirdējuši, bet ne katrs izmēģinājis. Tā ārstē un atbrīvo no sāpēm muguras, spranda, locītavu, īpaši ceļgalu un krustu zonā. Ar to ārstē kakla spondilozi, muguras sāpes, reimataloģiskās slimības un daudzas citas, kas nav saistītas ar neiroloģiskām saslimšanām, tostarp plaušu, žultspūšļa, nieru, kuņģa, zarnu trakta, aknu, sirds slimības, ar to regulē asinsspiedienu u.c. Pat, ja ir onkoloģiskās saslimšanas, ar adatu terapijas palīdzību iespējams stimulēt imunitāti un tādējādi paildzināt dzīvi par vairakiem gadiem. Ar šīs metodes palīdzību noteikti var gūt labumu tad, ja cilvēks mokās ar sāpēm un slimībām, kas citādi nav izārstētas: ja cilvēks vēlas samazināt atkarību no medikamentiem, ja meklē dabisku terapijas veidu, kam ir iespējami mazāki blakņu, kā arī, ja vēlas uzlabot savas dzīves klvalitāti. Akūtu sāpju noņemšanai nepieciešami 1-5 terapijas seansi, bet hronisku sāpju gadījumā - ilgāk.
 
Jēkabpilī adatu terapiju praktizē ārsts, senās austrumu medicīnas zinātājs, holistiskās tradicionālās Ķīnas medicīnas un ausu mikrosistēmas diagnostikas speciālists Aleksandrs Petļura (attēlā). Viņš  teic, ka akupunktūra jeb adatu terapija ir efektīva 95 procentos gadījumu. Tomēr šīs senās Ķīnas medicīnas zinības nav apgūstamas tik vienkārši, tāpēc jau arī šo speciālistu ir maz. A. Petļura stāsta, ka cilvēka ausīs vien atrodas 1000 dažādu punktu. Konkrētu diagnozi pacientam var noteikt vienas konsultācijas laikā, turklāt adatu terapijai nav nekādu blakus parādību.
 
Kā tad darbojas adatu terapija?
 
Saskaņā ar ķīniešu medicīnas teoriju, akupunktūra harmonizē un līdzsvaro enerģijas plūsmu ķermenī, iedarbojoties uz punktiem ādas virsmā ar ļoti tievu adatiņu palīdzību. Katram punktam ir noteikts iedarbības efekts. Akupunktūras adatas ir daudz tievākas, nekā parastās, tāpēc, iedurot adatu, pacientam šķiet, ka it kā iekodis ods.
 
Ar adatu terapijas palīdzību var cīnīties pret dažāda veida atkarībām, kas ir aktuālas daudziem cilvēkiem. Pazīstamākas un masveidīgākas ir atkarības no alkohola un nikotīna. Alkoholisma, smēķēšanas un narkotiku atkarībai lielākoties izmanto punktus uz ausīm. Taču A. Petļura uzsver, ka arī pacientiem pašiem jābūt ieinteresētiem pozitīvā rezultātā. Atkarības gadījumos cilvēks jūtas kā slims, ne savās ādā, ja nav saņēmis kārtējo apreibinošo vielu devu. Saviem spēkiem vien cilvēkam ir visai sarežģīti tikt galā ar šādām atkarībām. Īpaši bīstams ir nikotīns, jo šī inde iesūcas katrā dzīvā organisma šūnā, un katrs ceturtais no smēķētājiem mirst no plaušu vēža. Procesi smadzenēs apreibinošo  vielu rezultātā ir izmainīti, un slimnieks var noturēties tikai kādu laiku, līdz atkal iekrīt atkarībā. Līdz ar viņu atkarīgi ir kļuvuši un nonākuši nelaimē ģimenes locekļi. Sievietes nodzeras daudz ātrāk nekā vīrieši, ņemot vērā viņu organisma īpatnības, un ātrāk arī aiziet no tā bojā.
 
Adatu terapija palīdz arī tiem, kam ir liela apetīte un reizēm ar to palielinās svars, taču ar to visu tomēr tikt galā ir grūtāk. Parasti no pārmērīgas apetītes cieš sievietes, un tas lielākoties notiek uz nervu pamata. Sāk nervozēt, un gribas ēst. Šādos gadījumos, iedurot adatas bioloģiski aktīvajos punktos, pakāpeniski tiek koriģēts hormonālais fons un vielmaiņas ātrums. Adatu terapija mazina apetīti un padara vielmaiņu intensīvāku, rezultātā uzņemtā pārtika sadeg, nepaspējot pārveidoties taukos.
 
Aleksandrs Petļura pastāstija, kā arī domformu medicīnā tiek izmantoti tradicionālās ķīniešu medicīnas visbūtīskākie pamatprincipi. Tā ir jauna un unikāla medicīnas nozare, un tās teorijas sakņojas Ķīnas seno un prasmīgo dziednieku Bjan Cue un Hua Tuo diagnostikas un ārstniecības metodēs. Šī medicīna pilnveido seno tradicionālās ķīniešu medicīnas diagnostikas metodi - pulsa diagnostiku, kā arī attīsta domformu iekšējā redzējuma metodi, un tā ir dabiska dziedniecība. Šī jaunā  domformu medicīnas attīstība nozīmē, ka ķīniešu medicīna ir unikāla, neatkārtojama zinātne.
 
Speciālists stāsta, ka visi viņa pacienti aizgājuši apmierināti, pastāstot par savu izveseļošanos citiem, un tā šai metodei ir vislabākā reklāma.
 
Daži no viņa pacientiem bija ar mieru pastāstīt par savu izveseļošanos adatu terapijas rezultātā.
 
Melita, 69. gadus vecā pensionāre: - Ilgu laiku cietu no nervu sistēmas traucējumiem, man stipri trīcēja rokas, nereti bija arī slikts miegs. Gāju pie dakteriem, bet stāvoklis neko daudz neuzlabojās. Tad izlasīju avīzē par šadas ārsniecības pieejamību Jēkabpilī un aizgāju pie minētā  speciālista. Man bija vajadzīgi desmit seansi, bet toties tagad es labāk guļu, arī roku trīce ir mitējusies.
 
Biruta, 70 gadus vecā pensionāre: - Man bieži sāp mugura, un šīs sāpes īpaši saasinās pavasaros un rudeņos. Smērēju visādas smērītes, ko jau dakteri ieteica, bet nepatīkamās sajūtas joprojām lika sevi manīt. Man pietika piecu adatu terapijas seansu, un tagad vairs nesāp.
 
19 gadus vecā Jāņa mamma: Mans dēls jau pāris gadus bija atkarīgs no smēķēšanas. Pamēģinājis bija jau agri - 12 gadu vecumā, tāpēc ka citi tā darīja, bet tad atmetis. Taču 17 - 18 gadu vecumā atkal atsāka. Nonāca tik tālu, ka izsmēķēja 10 cigaretes dienā un ilgi bez nokotīna iztikt nevarēja, gandrīz vai sākās "lomkas". Vismaz pāris dūmus vajadzēja ievilkt, lai nomierinātos. Sacīja, ka varot beigt smēķēt pats saviem spēkiem, bet neesot motivacijas to darīt. Tomēr piekrita aiziet uz adatu terapijas seansiem. Pietika ar trim reizēm. Dēls atzīst, ka tagad jūtot vienaldzību pret cigaretēm, vairs neesot tik lielas tieksmes pēc tām. Arī pati novēroju, kad  dēls stāv jauniešu vidū: citi smēķē, bet viņš - nē.

Plašāka informācija un pieteikšanās pie A. Petļuras pa tālruni: 29714901
Lasīts 11618 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 09 Decembris 2013 17:43

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Vai Jēkabpils domei LTV raidījumam "Aizliegtais paņēmiens" jāļauj veikt kontrolurbumus Bebru ielas mikrorajonā?