Otrdiena, 27 Februāris 2018 16:05

Ziņo par bērniem nedrošu braukšanu ar ragavām Jēkabpils Mežaparkā. Sporta centrs sola polsterēt stabus

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Radio1.lv saņēma vēstuli no jēkabpilietes, kas ziņo par nedrošu braukšanu ar ragaviņām no kalna Mežaparkā, kā rezultātā bērni gūst traumas.
Lūk, vēstule, ko saņēmām:

“Labdien!

Rakstu jums sakarā ar novērojumu un sliktu pieredzi, lai pievērstu jūsu un citu lasītāju uzmanību un cerams arī atbildīgās instances. Mežaparkā pie izveidotās kameršļūkšanas vietas blakus bērni var braukt ar ragavām no kalna. Mēs arī šo iespēju izmantojām ļoti bieži līdz bērns, šļūcot no kalna, pārlidoja pāri uzkalniņam un ietriecās stabā, gūstot nopietnas traumas. Tur viens stabs ir norobežots ar mazu uzkalniņu, bet pārejie nekādīgi nav norobežoti, ir pat iespēja iebraukt meža uz akmeņiem, tik tālu tiek citi bērni. Tādi novērojumi ir bijuši katru reizi, kad kāds aizslīd par tālu vai noslīd pāris centimetrus gar stabiem. Dažkārt sanāk būt tuvu traumu gušanaš vietām, sakarā ar to, ka bērnam vajag izvairīties no pieaugušajiem, kas lejā sastājas un skatās vai arī kāp kalnā tieši pa vidu, ne gar malu ejot, netraucējot citus. Tagad daudzi teiks - vecāki paši vainīgi vai kur skatījās - tad tiem gudrajiem iesaku aizdodies uz kalnu un novērot, kā viss notiekas un, ka jebkurš bērns var gūt traumas negribot un esot lielā vecāku uzraudzībā.

Kapēc stabi ir pliki un nav nekādu norobežojumu, lai bērni droši varētu bez traumu gūšanas šļūkt no kalna? Kas ir atbildīgs, lai norobežotu visu vai vizmaz tās bīstamākas vietas? Pilsētā spējuzstādīt Sudraba koku par 30 000, bet par bērnu drošību nevar iztērēt pat nedaudz?

Es ceru, ka pievērsīs uzmanību atbildīgās instances šim ļoti nozīmīgajam jautājumam, lai vizmaz citi bērni negūtu traumas un vecākiem nebūtu jāuztraucas katru reizi, braucot bērnam no kalna lejā!”

jaunās māmiņas vēstuli pārsūtījām Jēkabpils pilsētas pašvaldībai. Atbildi sniedza SIA “Jēkabpils sporta centrs direktora vietniece” Aiva Jakubovska:

“Par Ziemas aktivitāšu baudīšanas (slēpošanu, šļūkšanu, braukšanu ar ragavām u.c. aktivitātēm) drošību un drošu rīcību Jēkabpils Mežaparkā atbildīgi ir vecāki, vai pieaugušie, kuru pavadībā ir nepilngadīgs bērns. Tā kā kalns vēl ir tapšanas stadijā, uz doto brīdi Jēkabpils sporta centra darbinieku uzraudzībā ir vissezonas kameršļūkšanas trase.

Lai varētu iztikt bez traumu gadījumiem, aicinām izvērtēt izvēlētās ziemas aktivitātes pieredzi, prasmes, māku un modrību un izvēlēties piemērotu braukšanas augstumu, attālumu un bremzēšanas iespējas.

Paldies par ieteikumu. Jēkabpils sporta centrs līdz 03.03.2018. parūpēsies par polsterējumu novietošanu apkārt stabiem.”

Foto: Ilustratīvs attēls

Lasīts 1147 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 27 Februāris 2018 16:22

Komentāri  

-1 #13 Māte 2018-03-04 14:29
Lielākajai daļai laikam nav bērnu, ja jau bērnu drošība ir pēdējā vietā. Tie kas raksta, ka bērnībā viņu - bija viss kārtība un neviens nesūdzējās galvas sita utml., laikam aizmirst ka tas BIJA. Tagad bērniem nedrīkst būt zilumi, jo redz bērnu aizsardzība, kur nu vēl lūzumi, tad ir jāskaidrojas kur bērns guva ko tādu un vai nav vecāku vaina. Un arī nevajag aizmirst tanīs laikos kauli bija stiprāki, bet tagad dēļ visām ķimikālijām un piedevām organismi tiek novājināti un kaulu struktūra nav vairs tāda. Vecāki kam ir bērni - ikviens uztrauksies un negribēs, lai vēl kāds var gūt kaut niecīgas traumas, jo tas ir Bērns. Bet tiem, kam liekas normāli, ka bērni var gūt traumas, tad jautājums vai jūs vispār kādreiz varēsiet kļūt par labiem vecākiem?
Citēt
+6 #12 Jecis 2018-03-02 05:23
Atbilde Gudrinieks
20 gadus atpakaļ, braucām ar ragavām no ceļa grāvī, jo nekur citur nebija kalna, grāvis aizaudzis ar kokiem. Pa viesiem tiem gadiem, tik viena meitene lauza kāju. Neviens no vecākiem necēla nekādu trobeli. Tagad, kā tik kaut kas drusku notiek, tā uzreiz jāliek ziņās.
Citēt
+7 #11 Juris 2018-03-01 14:39
Izskatās, ka te lielai daļai ne tikai bērnībā vajag stabus nopolsterēt. Izaug tādas Juzes un Gudrinieki, kuriem visur jābūt brīdinājumiem, aizliegumiem un lietošanas pamācībām, citādi vēl ieskries stabā un galviņu sasitīs. I bērni šiem izaugs tādi paši.
Citēt
-3 #10 Gudrinieks 2018-03-01 12:05
Citēju Juris:
Gudriniek! Es vispār nesaprotu, kā mana paaudze izdzīvoja. Nevienu polsterētu koku vai stabu bērnībā neredzēju. Varbūt vecākiem vajadzētu vairāk piestrādāt pie savu bērnu prātiņa veidošanas.


Tādam bezsmadzeņu radījumam kā tev būtu jāiemācās drošība ir pirmajā vietā tad jau tavi bērni var skriet stabos un gut traumas un pie ārstiem nevest ai tač maza trauma - tik sekas nekad jau nepadomā! Te iet runa lai citiem bērniem nenotiktu nekas.
Citēt
+2 #9 zita 2018-03-01 11:43
Varbūt ''gudrajām māmiņām'' vajadzētu bērniem vispirms iemācīt piesardzību un uzmanību, lai nav jātriecas katrā stabā, nevis prasīt polsterēt katru stabu.
Citēt
-2 #8 juze 2018-03-01 11:24
Citēju Juris:
Pirmie cukura bērni jau ir izauguši par "jēkabpilietēm", kuras raksta tamlīdzīgas vēstules, un paši audzina nākamos cukura indigo. Iesaku pieņemt saistošos noteikumus, ka bērnam nedrīkst iet no mājas ārā, kamēr nav spilvens pie pakaļas piesiets, bez peldvestes un glābšanas riņķa, ugunsdzēšamā aparāta, gāzmaskas, skābekļa balona, piecām signālraķetes, bākuguns uz galvas u.t.t.

Skatos, tu laikam bērnībā bez ķiveres galvā jau biji ietriecies kādā stabā
Citēt
+3 #7 Juris 2018-03-01 11:20
Gudriniek! Es vispār nesaprotu, kā mana paaudze izdzīvoja. Nevienu polsterētu koku vai stabu bērnībā neredzēju. Varbūt vecākiem vajadzētu vairāk piestrādāt pie savu bērnu prātiņa veidošanas.
Citēt
-2 #6 Gudrinieks 2018-02-28 19:29
Citēju Juris:
Pirmie cukura bērni jau ir izauguši par "jēkabpilietēm", kuras raksta tamlīdzīgas vēstules, un paši audzina nākamos cukura indigo. Iesaku pieņemt saistošos noteikumus, ka bērnam nedrīkst iet no mājas ārā, kamēr nav spilvens pie pakaļas piesiets, bez peldvestes un glābšanas riņķa, ugunsdzēšamā aparāta, gāzmaskas, skābekļa balona, piecām signālraķetes, bākuguns uz galvas u.t.t.
Ja Jums un Jūsu gudrajiem tāda diagnoze kā - Smadzeņu satricinājums - ir smieklu lieta, iesaku pakonsultēties ar ārstiem. Esmu pietuvināta persona šīs vēstules raksta autorei un varu galvot, ka bērnam pienācas 2 dienas gulēt slimnīcā un tagad vizmaz 2 nedēļas gultas režīmā mājās un tad vēl redzēs kā aizies. Tas nozīmē, ka no cukura? Gudri mēs visi mākam runāt, kamēr tas nenotiek ar mums un mūsu tuvajiem.
Iesaku ļoti padomāt kādus komentārus rakstat!
Citēt
0 #5 Ilze 2018-02-28 17:39
Kalna daļa , kur vecāki ļauj bērniem šļūkāt, nav oficiāli tam domāts, bet gan tikai kameršļūkšanai- par samaksu un norobežotā laukumā.
Tā ir tikai un vienīgi vecāku atbildība.
Citēt
+9 #4 Juris 2018-02-28 08:31
Pirmie cukura bērni jau ir izauguši par "jēkabpilietēm" , kuras raksta tamlīdzīgas vēstules, un paši audzina nākamos cukura indigo. Iesaku pieņemt saistošos noteikumus, ka bērnam nedrīkst iet no mājas ārā, kamēr nav spilvens pie pakaļas piesiets, bez peldvestes un glābšanas riņķa, ugunsdzēšamā aparāta, gāzmaskas, skābekļa balona, piecām signālraķetes, bākuguns uz galvas u.t.t.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Vai iepazīstaties un vērtējat partiju pirmsvēlēšanu programmas?