Piektdiena, 12 Janvāris 2018 08:57

Ainars Vasilis noraida visus viņam adresētos pārmetumus

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(2 balsis)

Pēc Jēkabpils domes sēdes vietējo plašsaziņas līdzekļu žurnālisti lūdza SIA “JK namu pārvalde” valdes locekli Ainaru Vasili komentēt viņa adresē izteiktos pārmetumus.

Ainars Vasilis sacīja, ka saņemtais iesniegums no Kaspara Ģirģena bijis nekorekts un tādu dokumentu, kādu saņēmis no deputāta, viņš nevarot nedz iegrāmatot, nedz arī uz tādu sniegt atbildi. Pirmkārt, iesniegums esot adresēts SIA “Jēkabpils namu pārvalde”, taču šāds uzņēmums neeksistējot. Ainara Vasiļa vadītais uzņēmums ir SIA “JK namu pārvalde”. Turklāt Ģirģena kungs esot norādījis, ka iesniegumu rakstījis Jēkabpils domes deputāts, arī šāda statusa neesot, esot Jēkabpils pilsētas domes deputāts. Tāpat arī iesniegumā neesot norādīta adrese uz kuru sniegt atbildi. Protams, ka Vasiļa kungs pazīstot Ģirģena kungu, tāpēc jau pērn decembrī viņam piezvanījis, lai noskaidrotu vai tiešām iesniegums ir no viņa un aicinājis atnākt uz namu pārvaldi, lai klātienē izrunātu deputātu interesējošos jautājumus. Savā iesniegumā Ģirģena kungs esot pieprasījis SIA “JK namu pārvalde” konta izdruku par 2017.gada novembri. Taču Vasiļa kungs šādu informāciju nevarot sniegt, jo tā satur visu uzņēmuma klientu, tajā skaitā lielas daļas Jēkabpils iedzīvotāju, persondatus, kas atklājas viņu maksājumos par īri un namu apsaimniekošanu un šāda informācija viena mēneša ietvaros esot uz 190 lappusēm. Tāpēc Vasiļa kungs aicinājis Ģirģena kungu ierasties namu pārvaldē, lai noskaidrotu, kāda informācija viņu interesē un izdrukātu vajadzīgo. Taču Ģirģena kungs neesot ieradies.

Šī gada sākumā Vasiļa kungs esot mēģinājis atkārtoti aicināt uz sarunu Ģirģena kungu, zvanot viņam vairākas reizes, taču Ģirģena kungs neesot cēlis klausuli. Līdz beidzot 8.janvārī Vasiļa kungs saņēmis īsziņu no Ģirģena kunga ar šādu tekstu: “Sveiki. Nevaram sazvanīties. Atsūtiet visus papīrus uz domes pastkastīti man.” Telefona īsziņā beidzot bijusi norādīta adrese jeb pateikts, kur sūtīt atbildi jeb deputāta pieprasītos dokumentus un Ainars Vasilis tos nosūtījis 9.janvārī. Tāpēc viņam neesot skaidrs, kāpēc deputāts pārmet, ka viņš it kā neesot atbildējis likumā paredzētajā laikā – 15 dienās, jo neesot iespējams sniegt atbildi, ja nav norādīta adrese. Kolīdz uzzinājis adresi, kur sūtīt dokumentus, to arī izdarījis. Vasiļa kungs žurnālistiem parādīja gan telefonā, gan ļāva izlasīt Ģirģena kunga īsziņu, kā arī viņa rakstīto iesniegumu, lai arī vizuāli žurnālistiem pierādītu, ka viņa sacītais atbilst patiesībai.

Runājot par automašīnām, Ainars Vasilis skaidroja, ka uzņēmuma bijis nepieciešams specifisks mikroautobuss, kādu Latvijā nopirkt neesot iespējams, jo uzņēmumam esot vajadzīgs nevis vienkāršs buss ar vienu kasti salonā, bet gan buss ar salonu, kas ir piemērots remontbrigādes darbam un aprīkots ar daudzām instrumentu kastēm, tāpēc sazinoties ar Vācijas firmām noskatījis trīs automašīnas no kurām viena šķitusi vispiemērotākā. Šai firmai pārskaitīti 9 000 eiro ar norunu, ka līgums tiks parakstīts uz vietas, ja arī pēc klātienes apskates auto būs piemērots SIA “JK namu pārvalde” vajadzībām, ja nē, tad vācu firma līdzekļus atgriezīs uzņēmumam un tiks apskatīti klātienē vēl divi rezervētie auto. Ierodoties Vācijā tika konstatēts, ka izvēlētais auto atbilst visām prasībām, parakstīts līgums un auto iegādāts. Uz Vāciju Vasilis braucis personiski, lai gadījumā, ja attālināti izvēlētais auto nebūs piemērots, varētu operatīvi risināt jautājumu par cita auto iegādi, jo šis esot viņa kompetences jautājums. Ja no uzņēmuma tiktu sūtīta pilnvarotā persona, šāda lēmuma pieņemšana būtu sarežģītāka un darbiniekam būtu jāapmaksā komandējums. Vasilim komandējums neesot formēts, viņš to darījis par algu. Uz Vāciju braucis ar autobusu, pārsēžoties vilcienā un līdz vajadzīgajam uzņēmumam no dzelzceļa stacijas dodoties ar taksi, atceļā braucis pie stūres iegādātajam mikroautobusam, kuram ceļā divas reizes iepildījis degvielu un vienu nakti nakšņojis viesnīcā Polijā, par to visu kopumā iztērējot 188 eiro.

Savukārt vieglā automašīna iegādāta uzņēmuma vadības vajadzībām, jo SIA “JK namu pārvalde” vadībai – Ainaram Vasilim, viņa vietniekam Guntim Apsītim un galvenajam inženierim Jānim Antonovam nebijis auto. Procedūra bijusi gaužām vienkārša, sākot darbu SIA “JK namu pārvalde” viņš konstatējis, ka uzņēmumā pie sētas stāvot pamests auto, ar bojātu motoru, neejošs, taču kurš joprojām bijis uzņēmuma uzskaitē un par kuru maksāti nodokļi. Šis auto ticis norakstīts, notikusi visa uzņēmuma auto parka pārskatīšana un pārkārtošana, nodrošinot darbiniekus darba vajadzībām ar transportu. Bez auto palikusi uzņēmuma vadība un ticis lūkots pēc jauna mašīnas. No uzņēmuma ekonomistes tā iegādāta, jo darbiniece vēlējusies savu auto pārdot un tas atbildis visām prāsībām, turklāt iegādāts zem tirgus cenas. Kā atbildīgā persona par auto esot nozīmēts Ainara Vasiļa vietnieks Guntis Apsītis, taču auto izmantojot visi trīs SIA “JK namu pārvalde” vadošajos amatos esošie darbinieki.

Ainars Vasilis sarunā ar žurnālistiem uzsvēra, ka noraida visus viņa adresē izteiktos pārmetumus, jo kā jau minēts atbildi neesot varējis sniegt norādītajā termiņā, jo iesniegums adresēts neeksistējošam uzņēmam un nebija norādīta adrese uz kuru sūtīt atbildi, savukārt iegādājoties mikroautobusu un vieglo auto nav pārkāpta likuma norma, iepirkums neticis izsludināts, jo tas nav vajadzīgs, ja darījuma summa nepārsniedz 10 000 eiro.

Foto: No radio1.lv arhīva

Saistīta ziņa: Ģirģens pieprasa ierosināt disciplinārlietu pret Vasili, izskatot šo jautājumu izceļas asas deputātu diskusijas (AUDIO)(PAPILDINĀTS AR VIDEO)

Lasīts 2776 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 12 Janvāris 2018 09:18

Komentāri  

0 #13 ko? 2018-01-15 17:10
Vai vinš nejiet jau pa Zaķa pēdām?
Citēt
-3 #12 Es111 2018-01-15 11:44
Citēju Guest:
Kas tos autiņus apmaksās? Jā, kura gada autiņi, litrāža, un cik katrs maksāja? Kāpēc žurnālisti neuzdeva šos jautājumus? Kas tie vispār par žurnālistiem?


Vajadzējapašam kļūt par žurnālistu, jo tadnoteikti butu pareizie jautājumi uzdoti. Mēs visi no malas gudri esam :)
Citēt
0 #11 tantuks 2018-01-13 23:08
Ak, jēziņ, Vasilis ir tik [cenzēts]...
Citēt
+1 #10 katūns 2018-01-13 18:25
kur var apskatīt šī brīnišķīgā automobīļa bildes vismaz? Uz NP aiziet nesanāks. Naudiņa jāpelna lai var komunālos maksājumus nomaksāt.
Citēt
+4 #9 hi hi 2018-01-12 19:16
Citēju jautajums:
radio1 komentāru sadaļā tiek rīkots konkurss par to, kurš izdomās absurdāko iemeslu, lai nomelnotu Nitišu un Vasili?

nav jau jāizdomā iemesls - viņu darbi liecina par to melnumu :)
Citēt
-13 #8 jautajums 2018-01-12 18:50
radio1 komentāru sadaļā tiek rīkots konkurss par to, kurš izdomās absurdāko iemeslu, lai nomelnotu Nitišu un Vasili?
Citēt
0 #7 Tax 2018-01-12 15:28
Ak debestiņ žēlīgā, kāds proletariāts ir šīs iestādes vadībā nolasījies. Ekonomistei laikam žēl šo nabadziņu palika, ka pa lēto pārdeva tiem savu auto.Nezi, vai autovadītāja tiesības maz ir? Vajadzēs šoferi štatu sarakstos ievest!
Citēt
+12 #6 braukšna 2018-01-12 13:39
to remontauto, kuru iegādāja, varēs pa mazā vasiļa gonkām vizināt, neticu, ka tas auto stāvēs JK namu pārvaldes teritorijā, bet es pavērošu...inte reses pēc.
Citēt
+8 #5 Strādnieks 2018-01-12 12:35
Paskatieties uz šo godīgo seju
Citēt
+14 #4 Guest 2018-01-12 10:01
Kas tos autiņus apmaksās? Jā, kura gada autiņi, litrāža, un cik katrs maksāja? Kāpēc žurnālisti neuzdeva šos jautājumus? Kas tie vispār par žurnālistiem?
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli