Ceturtdiena, 05 Oktobris 2017 00:15

Rutko: Jāveic aptauja, kas ir primārais – multifunkcionālās halles celtniecība vai mikrorajonu iekškvartālu rekonstrukcija

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

Viesītes un Nameja ielas mikrorajona iedzīvotāji interesējās, kad šajā teritorijā tiks uzbūvēti automašīnu stāvlaukumi un veikta iekškvartāla rekonstrukcija. Žurnālisti uz šo jautājumu atbildi meklēja preses konferencē ar Jēkabpils domes vadību.

Tiekoties ar vietējiem medijiem, Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības jautājumos Andris Rutko sacīja, ka viņa personīgais viedoklis ir sekojošs: “Šobrīd ir rekonstruēts Bebru ielas mikrorajons, kurā ir plašas autostāvvietas un iepriekšējā sasaukumā tika runāts, ka soli pa solim rekonstruēsim un sakārtosim arī citus pilsētas mikrorajonus. Taču līdz ar daudzfunkcionālās multihalles projektu, ja to realizēs, pašvaldības naudas plūsma būs apstājusies. Tad, kad solījām sakārtot pārējos pilsētas mikrorajonus, nebija runas par multihalles būvniecību. Manuprāt, vajadzētu veikt iedzīvotāju aptauju, kas, viņuprāt, ir primārais multifunkcionālās sporta halles būvniecība vai mikrorajona iekškvartāla rekonstrukcija un stāvlaukumu būvniecība.”

Jēkabpils pilsētas pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis uzsvēra, ka daudzdzīvokļu mājās, kas ir kopīpašums un pieder vairākiem īpašniekiem, tiem jāapsaimnieko arī piegulošās teritorijas un pašiem, izstrādājot būvprojektus, par saviem līdzekļiem jābūvē autostāvlaukumi, jo pašvaldība nevar ieguldīt līdzekļus privātā teritorijā. Gogulis arī norādīja, ka Bebru ielas mikrorajona rekonstrukcija un auto stāvlaukumu izbūve bija izņēmums. Turpmāk, ja iedzīvotāji nolemj, ka pie viņu daudzdzīvokļu mājas nepieciešams izbūvēt auto stāvlaukumu, tā izbūve jāuzņemas dzīvokļu īpašniekiem. Savukārt pašvaldība var iesaistīties, sniedzot atbalstu vai nelielu finansiālo palīdzību. Guntars Gogulis uzsvēra, ka uzbūvēt stāvlaukumus pašvaldībai visos daudzdzīvokļu mikrorajonos tiesiski ir neiespējami, jo “tur ir privātā zeme un pašvaldība iegldīt būvēs uz privātās zemes nevar .”

Žurnālisti iebilda, ka arī Bebru ielas mikrorajonā visas daudzdzīvokļu mājas atrodas uz privātās zemes, taču tur tika rasta iespēja veikt mikrorajona rekonstrukciju un izbūvēt plašus, skaistus auto stāvlaukumus.

Andris Rutko atbildēja, ka diemžēl turpmāk auto stāvlaukumu būvniecība daudzdzīvokļu māju mikrorajonos ir dzīvokļu īpašnieku ziņā. Pie viņa pirms pāris mēbnešiem esot vērsies kādas daudzdzīvokļumājas vecākais no Viesītes ielas, kas arī lūdzis pagalmā izbūvēt auto stāvlaukumu. Andris Rutko esot izskaidrojis situāciju un norādījis, ka stāvlaukuma izbūve ir mājas iedzīvotāju ziņā. Šīs mājas vecākais esot viņu sapratis un ar atkārtotu lūgumu pašvaldībā vairs nav vērsies.

Žurnālisti sarunā ar Jēkabpils domes vadību vēlējās zināt vai šī ir galīgā atbilde, ka citos pilsētas mikrorajonos tik vērienīga rekonstrukcija un auto stāvlaukumu izbūve, kā Bebru ielas mikrorajonā, nenotiks. Te vietā ir retorisks jautājums: Vai citu pilsētas mikrorajonu iedzīvotāji ir sliktāki, jo arī viņi maksā nodokļus?

Andris Rutko sacīja, ka vēl par šo jautājumu vēl tiks lemts, notiks diskusijas ar iedzīvotājiem.

Žurnālisti atgādināja, ka iepriekšējā sasaukuma laikā bija doma, ka šī mikrorajona rekonstrukcija notikas divās daļās un jau tika sākts domāt par projekta izstrādi.

Raitis Sirmovičs atzina, ka tā bijusi tikai tāda priekšvēlēšanu runāšana, nevis reāli darbi.

Andris Rutko vēlreiz atgādināja, ka tad, kad iedzīvotājiem tika solīts, ka pašvaldība, līdzīgi kā Bebru ielas mikrorajonu, rekonstruēs arī citus pilsētas daudzdzīvokļu mikrorajonus, nebijusi runa par multifunkcionālās halles celtniecību, šobrīd var gadīties, ka tās būvei būs jāņem tik liels kredīts, ka citiem darbiem un vajadzībām naudas nepaliks.

Jēkabpils mērs Raivis Ragainis, iesaistoties sarunā, piebilda, ka nevajadzētu sasaistīt multifunkcionālās halles būvniecību ar mikrorajonu iekškvartālu rekonstrukciju un auto stāvlaukumu izbūvi. Jautājums ir vienkāršs: ir rekonstruēts Bebru ielas mikrorajons, bet citu mikrorajonu iedzīvotājiem tas netiek solīts vai pašvaldībai ir vienāda attieksme pret visiem pilsētas iedzīvotājiem?

Raivis Ragainis norādīja, ka Bebru ielas mikrorajonā tika definētas ielas - Dūmu, Kadiķu, Atmodas un rekonstruējot šīs ielas, tika uzbūvēti stāvlaukumi. Līdzīgi pašvaldība rīkosies, rekonstruējot Draudzības aleju, arī tur tiks izbūvēti stāvlaukumi. Savukārt ne visus pilsētas mikrorajonus šķērso ielas. Vietās, kur iekškvartālos starp mājām ir celiņi vai piebraucamie ceļi, rekonstrukciju un stāvlaukumu uzbūve ir jāveic par dzīvokļu īpašnieku naudu, ja viņi to vēlas, jo apsaimniekojot māju ir jāapsaimnieko arī tai pieguļošā teritorija.

“Protams, ir radīts precendents Bebru ielas mikrorajonā un mums tagad ir jāmāk izskaidroties un salikt pa plauktiņiem, kāpēc vienā vietā var, bet citā nevar veikt rekonstrukciju,” sacīja Raivis Ragainis.

Jautāts vai pašvaldība ir veikusi izpēti pilsētas mikrorajonos un noskairojusi, cik daudz un, kurās vietās tā var veikt rekonstrukciju un auto stāvlaukumu izbūvi un, kur tas nav iespējams, Raivis Ragainis atzina, ka šāda pētījuma pašvaldībai nav. Taču šobrīd akcents esot likts uz Draudzības alejas rekonstrukciju, kad tā tiks pabeigta, varēs domāt, ko darīt tālāk.

Lasīts 11701 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 11 Oktobris 2017 11:15

Komentāri  

+3 #9 Es arī jauns 2017-10-06 09:49
Tieši tā! Ko trīs cilvēkiem būs darīt pilsētas sakārtotās ielās un kvartālos! Pensionāri priecāsies, jā, bet lai te turpinātu dzīvot arī jaunie- jādomā!!! Brīnos, ka cilvēkiem var būt tik ačgārna domāšana. Būs halle- būs jaunas darba vietas, būs vieta, kur rūpēties par savu veselību sportojot VISIEM pilsētas iedzīvotājiem, uzrīkos noteikti arī kādas sacensības- brauks no citām pilsētām sportisti, līdzjutēji- pirks bulciņas mūsu veikalos, ēdīs mūsu kafejnīcās, gulēs mūsu viesnīcās, kur arī iespējams būs jaunas darba vietas! Uzrīkos arī kādu lielāku koncertu! Mūsu pilsētā šobrīd ir tik daudz tieši jauno darīt gribētāju (treneri, organizatori, rīkotāji)- volejbols, basketbols, handbols, florbols, futbols. Mums viņi jānotur šeit. Redzam taču arī panākumus! Kāpēc, piemēram, tādā Valmierā var attīstīties un viss iet uz urrā, bet pie mums nē? Plus mēs esam centrs- no Rēzeknes, Daugavpils un Madonas uz Rīgu! Mēs to varam!!! Domājiet jel!
Citēt
+5 #8 Jaunatne 2017-10-05 23:16
Nafig mums vajadzēs tos Jūsu kvartālus! Mēs te neatgriezīsimie s! Ko te darīt, nav halles, nav nekādu izklaižu! Mirusi pilsēta! Rutks te visu laiž uz grunt!
Citēt
+3 #7 salvis 2017-10-05 21:57
murgs kāda aptauja ja tāpat skaidrs ka pensionarem noteikti iekškvartāli. jauniešiem halle.
Citēt
+1 #6 es 2017-10-05 20:43
veči tikai uz priekšu tā turpināt
Citēt
0 #5 sveicieni no purva 2017-10-05 19:29
Pareizi Rutko domā. Lai veic aptauju. Manuprāt ir jāsakārto pilsētā ielas un apgaismojums, mikrorajoni, tad var celt multihalli. Nu kur jau vēl vairāk nolaist pilsētu, mīlīši? Multihalle prasīs daudz izdevumu uzturēšanai, to arī neaizmirstiet, ibio! Ja uzcels pirmo multihalli, tad nekauciet, ka ielu bedrēs vai pagalmos riteņus un papēžus var nolauzt.
Citēt
+3 #4 Sarkanais 2017-10-05 17:08
Rutko ... [cenzēts]!
Citēt
0 #3 Eh 2017-10-05 16:05
Skaidrs, halles nebūs
Citēt
+9 #2 Naivie iedzivotaji 2017-10-05 10:14
Bebru mikrorajonu pārbūvēja, jo nāca vēlēšanas, Ļona vēlējās iegūt vairāk balsu! Papētiet kam pieder bebru mikrorajona zemes, tur īpašnieki ir gan fiziskas personas, gan Jaukta statusa kopīpašumi. Kāpēc tad šeit visu sabūvēja pa privātīpašnieku zemēm, ar ko viņi labāki par citu kvartālu iedzīvotājiem? Tāpēc nepūtiet mums miglu acīs Ragaini, Goguli un Rutko.
Par multifunkcionāl o halli jau diskutēja šā gada martā!!
Nitiša priekšvēlēsanu programmā teikts:
Turpināsim daudzdzīvokļu māju iekškvartālu renovāciju un privātmāju rajonu ielu asfaltēšanu.
Vai nav meļi?
Citēt
+5 #1 Gunta 2017-10-05 00:44
Un Auseklīši rajonā joprojām varēsim turpināt lauzt mašīnas uz kanalizācijas lūkām kuras ir pārs cm augstumā no asfalta seguma. kaut gan asfalts ir noliets tikai uz 21 māju. Iedzīvotāja turpinās uz mājām peldēt pēc kārtīga lietus.
Citēt

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aktuāli