Sandra Mikanovska

Sandra Mikanovska

Atbilstoši jaunākajai "Global Forecast System" prognozei oktobra pēdējās piecās dienās daudzviet Latvijā gaidāms sniegs, tādēļ autovadītājiem jāapsver iespēja savus spēkratus aprīkot ar ziemas riepām.

Saskaņā ar "Latvijas Valsts ceļi" datiem sestdienas rītā Latgalē gaisa temperatūra pazeminājās līdz nepilniem -4 grādiem, taču apledojums uz autoceļiem nav konstatēts.

Nākamajā un aiznākamajā nedēļā pieaugs varbūtība, ka autoceļi vietām apledo un apsnieg. Lai gan ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka ziemas riepas ir obligātas laika periodā no 1.decembra līdz 1.martam, autovadītāji tiek aicināti laikus parūpēties par automašīnas tehnisko stāvokli un sagatavot to ziemas apstākļiem. Ziemas riepas ieteicams uzlikt, tiklīdz iestājas mainīgi laika apstākļi, negaidot 1.decembri.

Vietām Latvijā slapjš sniegs un apledojums iespējams jau nākamās nedēļas vidū, bet aukstākais laiks gaidāms, sākot ar nākamās nedēļas nogali. Mēneša izskaņā sniegs prognozēts daudzviet valstī, vietām - tai skaitā Rīgā - var veidoties vairākus centimetrus bieza sniega kārta.

Pērn pirmais sniegs bija 25.oktobrī, un naktī uz 26.oktobri lielu valsts daļu pārklāja līdz septiņiem centimetriem bieza sniega sega. Teju katru gadu pirmais sniegs Latvijā ir vai nu septembra beigās vai oktobrī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau šā gada 25.septembrī Ventspilī novēroja sniega graudus, savukārt sensors Staļģenē ziņoja par pirmajām sniegpārslām, lai gan vēl tikai četras dienas iepriekš šajā novērojumu stacijā gaiss sakarsa līdz +30 grādiem.

Šogad Latvijā gan pārspēts vēlāko +30 grādu rekords, gan atkārtoti sasniegts vēlāko +20 grādu rekords - vēl 18.oktobrī termometra stabiņš Daugavpilī un Dobelē pakāpās līdz +20 grādiem.

Dažos gados oktobris pārsteidzis ar dziļu sniegu. 2002.gada 20.oktobrī Zemgalē un Vidzemē sniega segas biezums pieauga līdz 12-17 centimetriem, turklāt divas dienas vēlāk Vidzemes augstienē gaisa temperatūra noslīdēja līdz -16 grādiem, kas ir mēneša aukstuma rekords Latvijā. 2012.gada 27.oktobrī Cēsu apkaimi pārklāja 35 centimetrus dziļš sniegs, savukārt šajā dienā 2003.gadā Rīgā bija pat 39 centimetri sniega.

Foto: jekabpils.lv

Šogad oktobra pēdējā svētdienā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika, un pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ. Latvijā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 28.oktobrī plkst.4 jeb naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.

Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2019.gada 31.martā.

EM atgādināja, ka šā gada vasarā Eiropas Komisija (EK) veica Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu viedokli par nepieciešamību veikt izmaiņas pastāvošajā kārtībā sezonālajai laika maiņai. Arī Latvijas valdība pauda viedokli, norādot, ka atbalsta vienotu dalībvalstu atteikšanos no divkāršās laika maiņas, vienlaikus uzsverot, ka jāsaglabā vienota un koordinēta pieeja visā ES attiecībā uz laika joslu noteikšanu.

Ņemot vērā aptaujas rezultātus, septembrī EK sagatavoja direktīvas priekšlikumu, kas paredz atcelt sezonālo laika maiņu un dot iespēju dalībvalstīm izvēlēties pastāvīgi palikt vasaras vai ziemas laikā. Priekšlikums paredz, ka laika maiņa tiek atcelta pēc ES dalībvalstu vienotās pārejas uz vasaras laiku nākamā gada martā. Savukārt tās dalībvalstis, kuras vēlēsies ziemas laiku noteikt kā savu pamatlaiku, nākamā gada oktobrī varēs pāriet atpakaļ uz ziemas laiku un tad pārtraukt sezonālo laika maiņu.

Patlaban diskusijas par EK priekšlikumu turpinās un gala lēmums vēl nav pieņemts.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Kundze no Jēkabpils, kuru pārsteidzis iespaidīgais 100 000 eiro laimests "Simtgades loterijā", šķiet patiesi samulsusi par šādu veiksmi. Viņa arī atklāj sava vaļasprieka ieradumus: jau kādus četrus mēnešus viņa 5 eiro no pensijas atvēlot vienai Simtgades loterijas biļetei, liecina publikācija VAS "Latvijas Loto" mājaslapā latloto.lv.

VAS "Latvijas Loto" Mārketinga projektu vadītāja Baiba Laganovska informē, ka sieviete, kas laimējusi 100 000 eiro esot atzinusi, ka nekad “bešā” neesot palikusi, jo vienmēr 5 eiro laimējot atpakaļ. Šoreiz kundze laimētos piecus eiro atkal veltījusi biļetes iegādei un zem simbola Bize atklājies acīmredzamais neticamais – 100 000 eiro.

Apmulsums vēl liels un idejas ko īsti iesākt ar šādu summu neesot, bet kundze vēlas to likt lietā kaut kam lielākam, paliekošākam.

Foto: jekabpils.lv

 

Piektdiena, 19 Oktobris 2018 14:43

CVK apstiprina 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien apstiprināja 13.Saeimas vēlēšanu rezultātus.


Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem partijai "Saskaņa" jaunajā parlamenta sasaukumā būs 23 vietas, partijai "KPV LV" un Jaunajai konservatīvajai partijai - katrai 16 vietas, partiju apvienībai "Attīstībai/Par!" un nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzem

ei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - katrai 13 vietas, Zaļo un zemnieku savienībai - 11 vietas, bet partiju apvienībai "Jaunā Vienotība" - astoņi mandāti.
13.Saeimas vēlēšanās kopā piedalījušies 844 925 jeb 54,6% balsstiesīgo pilsoņu, no tiem ārvalstīs - 31 946 jeb 23,7% no ārvalstīs reģistrēto vēlētāju skaita vēlēšanu dienā, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.


Vēlēšanās tika saņemtas 843 920 derīgas vēlēšanu aploksnes, kurās bija 839 000 derīgas vēlēšanu zīmes. No visām derīgajām zīmēm 499 632 jeb 59,6% zīmju bija grozītas jeb tādas, kurās vēlētāji ar "+" bija atzīmējuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu īpaši atbalsta, vai svītrojuši tos kandidātus, kuru ievēlēšanu neatbalsta.


Ar tukšu vēlēšanu aploksni nobalsojuši 2114 vēlētāju. 96 vēlēšanu aploksnēs bijušas saplēstas vēlēšanu zīmes, 15 aploksnēs - cita vēlēšanu apgabala zīmes. 2695 vēlētāji vēlēšanu aploksnē ievietojuši vairākas atšķirīga satura vēlēšanu zīmes, kā rezultātā neviena no šīm zīmēm nebija līdzskaitāma.
Pusgada laikā CVK vēlēšanu rezultāti būs jāizdod atsevišķā izdevumā, kam jābūt pieejamam valsts bibliotēkās.


Saskaņā ar likumu CVK lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu kandidātu sarakstu iesniedzējiem ir tiesības triju darbdienu laikā pēc tā pieņemšanas pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.


No partijas "Saskaņa" jaunajā Saeimā Rīgas vēlēšanu apgabalā pie Saeimas deputātu mandātiem ticis ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis, Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova, bijusī Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes direktora vietniece Ļubova Švecova, publicists Nikolajs Kabanovs, kā arī līdzšinējie Saeimas deputāti Andrejs Klementjevs, Jānis Urbanovičs, Jūlija Stepaņenko, Boriss Cilevičs, Ivans Klementjevs, Igors Pimenovs un Artūrs Rubiks.


Vidzemes apgabalā no "Saskaņas" saraksta nākamajā Saeimā iekļuvusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, deputāts Jānis Ādamsons un bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Evija Papule. Latgalē no "Saskaņas" saraksta Saeimā tikusi Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga un Daugavpils novada domes deputāts Edgars Kucins, 12.Saeimas deputāti Ivans Ribakovs, Jānis Tutins un Vladimirs Nikonovs, kā arī SIA "Rēzeknes slimnīcas" valdes loceklis Jānis Krišāns.


Kurzemē no "Saskaņas" saraksta nākamajā Saeimā ticis Liepājas domes deputāts Valērijs Agešins, savukārt no Zemgales apgabala - Saeimas deputāti Ivars Zariņš un Vitālijs Orlovs.


Partiju "KPV LV" no Rīgas apgabala nākamā parlamenta pārstāvēs Saeimas deputāts un bijušais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Artuss Kaimiņš, partijas premjerministra amata kandidāts un advokāts Aldis Gobzems, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents, bijušais "RīgaTV 24" raidījuma vadītājs Didzis Šmits, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Puga un SIA „Jumburgs” valdes locekle Iveta Benhena-Bēkena.


No "KPV LV" Vidzemes saraksta Saeimā iekļuvusi uzņēmēja Linda Liepiņa, zvērināts advokāts Aldis Blumbergs, reģionālās pašvaldības policijas lietvede Ieva Krapāne un Ādažu novada domes deputāte, bijusī partijas "Saskaņa" deputāta amata kandidāte Karina Sprūde. Zemgales apgabalā no "KPV LV" nākamajā Saeimā iekļūs Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens, Jelgavas novada domes Ralfs Nemiro un SIA "Lietas MD" lielo klientu pārdošanas vadītājs Jānis Vitenbergs.


Saeimas vēlēšanu rezultātā Kurzemē "KPV LV" ieguvusi trīs deputātu mandātus un Saeimā strādās Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa palīgs un Latvijas Lobētāju asociācijas valdes loceklis Atis Zakatistovs, kravas pārvadājumu uzņēmuma SIA "Monēta" finanšu vadītāja Ramona Petraviča un Kuldīgas novada domes deputāts Ēriks Pucens. Savukārt "KPV LV" no Latgales pārstāvēs Saeimas deputāta, "Saskaņas" deputāta kandidāta Anrija Matīsa palīdze Janīna Kursīte.


Jauno konservatīvo partiju (JKP) no Rīgas apgabala Saeimā pārstāvēs Rīgas domes deputāte Juta Strīķe, kādreizējais Latvijas ekonomikas un finanšu uzraudzības administrators Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirektorātā Gatis Eglītis, lidostas "Rīga" padomes loceklis un satiksmes jomas eksperts Tālis Linkaits, Rīgas domes deputāte Linda Ozola un SIA "Your move" rīkotājdirektors Reinis Znotiņš. No Latgales apgabala JKP pārstāvēs Latgaliešu kultūras biedrības vadītāja Ilga Šuplinska un Valsts ieņēmumu dienesta vecākais izmeklētājs Juris Rancāns.


JKP no Vidzemes Saeimā pārstāvēs Rīgas domes deputāti, bijušais tieslietu ministrs, partijas premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns un Rīgas domes deputāte, operdziedātāja Evita Zālīte-Grosa, kā arī Jūrmalas domes deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, Daugmales pamatskolas skolotāja Anita Muižniece un JKP Ētikas komisijas vadītāja vietnieks Normunds Žunna. No Zemgales JKP 13.Saeimā pārstāvēs Rīgas domes deputāti Krišjānis Feldmans un Sandis Riekstiņš, bet no Kurzemes JKP darbu Saeimas deputāta amatā sāks Rīgas domes deputāts, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs Juris Jurašs un SIA "Hubbs" valdes priekšsēdētājs Uldis Budriķis, kurš ierindojies otrajā vietā dziedātājas Ievas Akureteres kandidatūras daudzo svītrojumu dēļ.


Partiju apvienību "Attīstībai/Par" nākamajā Saeimā no Rīgas apgabala pārstāvēs bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, uzņēmējs Mārtiņš Staķis, Pasaules Dabas fonda valdes locekle Vita Anda Tērauda, ANO Attīstības programmas Ukrainā padomniece pretkorupcijas jautājumos Inese Voika un SIA "RHC Consulting" direktore Marija Golubeva. Vidzemes apgabalā no "Attīstībai/Par" Saeimā iekļuvis Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks, kardiologs Andris Skride, SIA "ACT" finanšu direktore Inese Ikstena un rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska.


No Latgales apgabala "Attīstībai/Par" mandātu 13.Saeimā ieguvuši Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars, savukārt no Zemgales apgabala - Bauskas novada domes deputāts Artūrs Toms Plešs un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes dekāns Ilmārs Dūrītis. Bet no Kurzemes - bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.


Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK no Rīgas apgabala pārstāvēs kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī Saeimas deputāti Rihards Kols, Ritvars Jansons un Aleksandrs Kiršteins. No Vidzemes apgabala deputāta krēslus iegūs partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, deputāts Jānis Dombrava un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš.


Nacionālo apvienību no Latgales pārstāvēs Rēzeknes domes deputāts Edmunds Teirumnieks, no Kurzemes apgabala Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule un Talsu novada pašvaldības deputāte Ilze Indriksone, savukārt no Zemgales apgabala - Saeimas deputāti Edvīns Šnore un Inguna Rībena.


Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) no Rīgas apgabala Saeimā pārstāvēs finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un veselības ministre Anda Čakša. No Vidzemes apgabala ZZS Saeimā pārstāvēs Ministru prezidents Māris Kučinskis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Saeimas deputāts, Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze.


No Latgales apgabala ZZS nākamajā Saeimā pārstāvēs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, no Kurzemes - Saeimas deputāti Gundars Daudze un Jānis Vucāns, bet no Zemgales - Saeimas deputāts Viktors Valainis un satiksmes ministrs Uldis Augulis.
Partiju apvienību "Jaunā Vienotība" no Rīgas apgabala nākamajā Saeimā pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Saeimas deputāti Andrejs Judins un Ojārs Kalniņš. No Vidzemes apgabala "Jauno Vienotību" pārstāvēs Saeima deputāti Inese Lībiņa-Egnere un Ainars Latkovskis, no Latgales - Saeimas deputāts Aldis Adamovičs, no Kurzemes - ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, bet no Zemgales - labklājības ministrs Jānis Reirs.


Pēc 13.Saeimas vēlēšanām CVK nebija saņēmusi sūdzības par būtiskiem pārkāpumiem, kam varētu būt bijusi ietekme uz vēlēšanu rezultātiem, kā arī Saeimas vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā CVK nav apstrīdēts neviena vēlēšanu iecirkņa balsu skaitīšanas protokols. Līdz ar to CVK nolēma apstiprināt visu 1078 vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas rezultātus, kādi tie publicēti 13.Saeimas vēlēšanu interneta vietnē "https://sv2018.cvk.lv".


13.Saeimas vēlēšanas notika šā gada 6.oktobrī. Atbilstoši Satversmei 13.Saeimai uz pirmo sēdi jāsanāk novembra mēneša pirmajā otrdienā - 6.novembrī, kad arī izbeidzas 12.Saeimas pilnvaras.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Valsts lielākajā daļā gaisa temperatūrai ceturtdien paaugstinoties līdz +18..+20 grādiem, 12 novērojumu stacijās labots 18.oktobra siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Zem +18 grādiem gaisa temperatūra saglabājās daļā Kurzemes un Vidzemes. +20 grādu atzīme sasniegta Dobelē un Daugavpilī. Galvaspilsētas centrā termometra stabiņš pakāpās līdz +19,4 grādiem.

18.oktobra maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts Rīgā, Jelgavā, Dobelē, Saldū, Stendē, Kolkā, Zvejniekciemā, Rūjienā, Gulbenē, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī.

18.oktobris ir vēlākais datums Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, kad sasniegta +20 grādu robeža. Šajā dienā 1949.gadā maksimālā gaisa temperatūra bija +20,3 grādi.

Kā ziņots, siltuma rekordi Latvijā pārspēti katru dienu kopš 11.oktobra, bet, sākot ar 19.oktobri, gaiss būs vēsāks un temperatūras rekordi vairs nav gaidāmi.

Šā gada 21.septembris kļuva par vēlāko datumu Latvijas vēsturē, kad gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +30 grādiem. Iepriekšējais rekords bija 7.septembris 2008.gadā.

Foto: jekabpils.lv

Jēkabpilietim, Krievijas mūziķu aprindās pazīstamajam, talantīgajam jaunietim Igoram Melkinam iznācis jauns albums “Bez liekvārdības” ("Без лишних слов").

Pagājušajā gadā, piedaloties pasākumā “Ielu blasis” ("Голос Улиц"), ko rīkoja pazīstamais reperis Basta ( Баста) no 42 000 dalībnieku Igors Melkins iekļuva 300 labāko skaitā un nominācijā Jager Music Awards hip-hop izpildītāju vidū ieguva piekto vietu.

Lūk, sejot šim linkam dziesmas var klausīties:
https://soundcloud.com/ 

Izmantojot šos linkus, dziesmas var augšupielādēt:
https://yadi.sk/d/ 

Šajās interneta adresēs ir iespēja, atbalstot jauno mūziķi, viņa skaņdarbus iegādāties:
https://itunes.apple.com/ru/ 
https://music.yandex.ru/album/ 

Ja ir vēlme ar mūziķi sadarboties, izteikt priekšlikumus vai uzdot jautājums, interesenti var rakstīt uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Trešdien, 17.oktobrī atklāja izstādi “Mantojums” par godu Jēkabpils Mākslas skolas 25 gadu jubilejai. Atklāšanā piedalījās Jēkabpils mākslas skolas pedagogi un audzēkņi.

Jau ieejot pa Jēkabpils Mākslas skolas durvīm ikviens nonāk jubilejas izstādē, kur daļa darbu izvietoti pirmā stāva foajē, bet daļa otrā stāva izstāžu zālē. Izstādē eksponēti 14 pedagogu un viņu bijušo skolēnu darbu saspēle. Kopā izstādē piedalās 28 autori ar gleznojumiem, grafikām, keramiku un stikla apgleznojumiem.

Izstādes atklāšanā skolotāja Ruta Štelmahere visus iepazīstināja ar izstādes ideju un tapšanas vēsturi. Viņa sacīja, ka 25 gadu laikā ir izaugusi paaudze, kas savulaik te mācījās un šobrīd ir atgriezušies kā pedagogi, savukārt citi strādā dažādās radošas profesijās, tāpēc Jēkabpils Mākslas skola jau var runāt par zināmu mantojumu. Katrs no pedagogiem īsumā pastāstīja par savu un audzēkņa darbu, atklājot, kāpēc izstādei izvēlēta konkrētā glezna vai autors. Jēkabpils Mākslas skolas dirtektors Ziedonis Bārbals sacīja, ka, sagaidot jubileju, ir mērķis apzināt, cik n o skolas absolventiem turpinājuši izglītoties un strādā radošajās profesijās. Pagaidām esot zināms, ka no 600 absolventiem tādu ir aptuveni 200.

Jēkabpils Mākslas skolas 25 gadu jubilejas izstāde “Mantojums” būs skatāma līdz 12.decembrim, skolas darba laikā to var apmeklēt ikviens interesents.

Sestdien, 20.oktobrī plkst.16 izglītības iestādē norisināsies absolventu salidojums, kurā būs iespēja piedalīties skolotāju piedāvātajās darbnīcās, atsvaidzinot atmiņas par skolā pavadīto laiku. Absolventi aicināti līdzi ņemt cienastu.

Jau ziņots, ka 25 gadi Jēkabpils Mākslas skolai apritēja 1.oktobrī.

Jēkabpilī trešdien tika svinīgi atklāts un darbu sācis Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs, kas ir ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrības "Domus" struktūrvienība.

Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra vadītāja Kristīne Ozola stāsta, ka atbalsta centrs veiks Labklājības ministrijas deleģēto uzdevumu nodrošināt valsts atbalstu ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu sniegšanā, veicinot bez vecāku gādības palikušu bērnu labklājību, drošību, patstāvību, kā arī audžuģimeņu, jo īpaši specializēto audžuģimeņu, adoptētāju, aizbildņu, viesģimeņu skaita pieaugumu Jēkabpilī un blakus esošajos novados. Paredzēts, ka atbalsta centrs piesaistīs jaunas audžuģimenes, nodrošinās to apmācību, sniegs bāriņtiesā psihologa atzinumus, nodrošinās psihologa, jurista, sociālā darbinieka un citu speciālistu atbalstu, nodrošinās psihosociālo atbalstu un veiks citas funkcijas.

Kristīne Ozola atklāšanas pasākumā sacīja, ka iestādē pastāvīgi tiks nodarbināti seši speciālisti, bet vajadzības gadījumā tiks piesaistīti citi speciālisti. Atbalsta centrs sniegs individuālas konsultācijas, kā arī organizēs atbalsta grupas audžuvecākiem, aizbildņiem un adoptētajiem.

Jau novembrī ir paredzētas jaunu audžuģimeņu un specializētu audžuģimeņu apmācības, tāpēc atbalsta centrs jau tagad aicina ģimenes, kas vēlas uzņemt savā aprūpē bērnus, nākt uz centru un saņemt visu nepieciešamo informāciju.

Jau ziņots, ka 1.jūlijā spēkā stājās grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kā arī Audžuģimenes noteikumi un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra noteikumi, kuri paredz, ka Latvijā sāk darboties speciālās audžuģimenes un Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri.

Izmaiņas likumā paredz Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru izveidi. Centri sniegs atbalstu ne tikai specializētajām audžuģimenēm, bet arī esošajām audžuģimenēm, viesģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem.

Jaunizveidotie Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri būs komersanta, biedrības vai nodibinājuma izveidotas institūcijas, kas piesaistīs jaunas audžuģimenes, aizbildņus, viesģimenes un adoptētājus, nodrošinās apmācības un psihosociālā atbalsta šīm grupām, nodrošinās audžuģimenes psiholoģisko izpēti, kā arī atlīdzības aprēķināšanu un izmaksu specializētajām audžuģimenēm un veiks citus atbalsta pasākumus.

Jēkabpils ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs atrodas Brīvības ielā 157 (2.stāvā), Jēkabpilī.

Darba laiks darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00

 

Speciālistu kontaktinformācija:

Amats,vārds/uzvārds Tālruņa nr. e-pasts

Pieņemšanas laiks

atbalsta centrā

Atbalsta centra vadītāja

Kristīne Ozola

22312018

(diennakts)

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Otrdiena 13.00 – 17.00

   Ceturtdiena 13.00 – 17.00

Atbalsta centra operatore

Ilona Rimeiķe

26618575

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pirmdiena 9.00 – 16.00

Trešdiena 9.00 – 16.00

Atbalsta centra operatore

Lilija Saviska

28443516

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

    Otrdiena 9.00 – 13.00

Piektdiena 9.00 – 13.00

Sociāla darbiniece

Natālija Jaudzema

29556920

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  Piektdiena 13.00 – 17.00

Psiholoģe

Inese Pūcīte

28448368

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pirmdiena 16.00 – 17.00

  Trešdiena 16.00 – 17.00

Finanšu speciāliste      Renāte Pokšta

22342248

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ceturtdiena 9.00 – 13.00

Psiholoģe

Dzintra Vanaga

26350461 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. pēc iepriekšēja pieraksta

Jēkabpilī notika Latvijas Būvinženieru savienības izbraukuma valdes sēde. To atklāja Latvijas Būvinženieru savienības valdes loceklis Mārtiņš Straume un domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos Līga Kļaviņa. Pasākumā piedalījās Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekļi, Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība un atbildīgie darbinieki, kā arī vairāku būvfirmu pārstāvji. Jēkabpils dome no būvniekiem dāvanā saņēma fotoalbumu par skaistākajiem Eiropas tiltiem ar vēlējumu, lai nākamajā fotoalbumā būtu arī jaunais tilts pār Daugavu, ko plāno būvēt tuvāko gadu laikā. Tāpat arī pašvaldībai tika pasniegti jaunākie būvcniecības žurnāla numuri.

Sēdē informāciju par būvniecības aktivitātēm Jēkabpilī un ieceru realizācijas problēmām sniedza Jēkabpils pilsētas Būvvaldes vadītāja Inga Līce Vilciņa. Viņa arī pastāstīja par būvniecības plusiem un mīnusiem pilsētā, iepazīstināja ar pilsētas pēdējo gadu jaunbūvcēm un nākotnes iecerēm.

Sēdē informēja par būvniecības nozares nodrošinājumu ar būvspeciālistiem – projektētājiem, būvdarbu vadītājiem un būvuzraugiem, par gaidāmajām izmaiņām būvspeciālistu sertificēšanā, kā arī citi jautājumi.

Sēdes noslēgumā notika divu objektu apskate - “Krustpils pils A daļas un fasādes atjaunošana. Krustpils pils pagalma atjaunošana, strūklakas un dārza pārbūve Rīgas ielā 216B, Jēkabpilī” un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas stadiona pārbūve.

Foto: sandra Mikanovska un Jānis Lācis/jekabpils.lv

Šodien pirms pulksten astoņiem no rīta Jēkabpilī, Vienības ielā, taranējot cita citu, saskrējušās trīs automašīnas.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka trešdien 17.oktobrī pulksten 7.44 Jēkabpilī, Vienības ielā 1960.gadā dzimušais, vadot automašīnu MERCEDES BENZ uzbrauca stāvošai automašīnai NISAN, kuru vadīja 1947.gadā dzimis vīrietis, kas savukārt uztriecās virsū automašīnai CITROEN C5, kuru vadīja 1968.gadā dzimušais. Bojāti transporta līdzekļi.

Ieva Sietniece arī informē, ka vakar Jēkabpilī nozagts velosipeds, kuru īpašnieks uz neilgu laiku bija atstājis bez pieskatīšanas pie veikala. Zādzība notikusi Celtnieku ielā. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Tāpat arī vakar kādu 1989.gadā dzimušu vīrieti Jēkabpils policija nogādājusi uz ekspertīzi aizdomās par narkotiku lietošanu.

Page 1 of 766

Noskaties

Aktuāli