Ceturtdiena, 31 Oktobris 2013 15:27

Ticība dod spēku ikdienai un paver ceļu uz Tibetu

Informācijas avots: 
Vērtēt šo objektu
(5 balsis)
Juris Brants ir liepājnieks, kuru pazīst visā Latvijā, arī Jēkabpilī, kā dziednieku, bioenerģētiķi, Cigun – Reiki meistaru, "Esi Vesels" Cigun-Reiki alternatīvā veselības centra vadītāju un netradicionālu domātāju, kura ikdienas darbs ir veltīts cilvēkiem un cilvēku veselībai. Viņam ir radusies izdevība doties mācībās uz Tibetu, lai atgriežoties ar jaunām zināšanām un jaunu enerģiju sniegtu vēl lielāku atbalstu cilvēkiem savas veselības sakārtošanā. Lai segtu ceļa izdevumus mācību centrs latviešiem visā pasaulē "Dzīves elpa" rīko labdarības akciju, kurā aicina ikvienu, kam ir šāda iespēja, finansiāli atbalstīt Juri Brantu. Kā to izdarīt, informācija ir šī raksta beigās. Jurim Brantam jautājām, kā tika saņemts piedāvājums doties uz Tibetu?
Stāsta Juris Brants:
 
"Pēdējā laikā ļoti daudz cilvēki man jautā par ticību un attieksmi pret reliģiju. Kādam var rasties jautājums:"Kāpēc?"
No 19.līdz 20.oktobrim Liepājā viesojās kāds Tibetas Lama, vārdā Lama Kedrup, kurš, neskatoties uz savu mūka dzīvi, ir arī ļoti gudrs saistībā ar mācību par to, kā cilvēku emocijas attiecas uz civēka veselību. Ar tādu mācību un "Pudžu" uguns rituālu viņš viesojās Liepājā, lai ar savām zināšanām dalītos ar liepājniekiem, neskatoties uz to, ka pats ir izcils mākslinieks, kurš arī izglezno "Stupu vai Miera pogoda" svētvietu, kura tiek celta Latvijā no brīvprātīgo ziedojumiem, pēc Dalailamas ierosinājuma un ar viņa svētību 2007. gadā, bet ne par to ir šoreiz stāsts.
 
Pateicoties šiem uzņēmīgiem Tibetas mūku darbiem un zināšanām, uz Latviju brauc daudz Budistu mūku un dažādu skolotāju. Vienu no viņiem es satiku 2013. gada sākumā Lama Nima, kurš viesojās Liepājā ar lekciju un par to, kā mēs veidojam savu karmu un, kā to attīrīt ar lūgšanām. Šādu svētību vinš arī deva tiem, kuri to vēlējās.

Arī es, Juris Brants, biju viens no tiem.
 
Interesants fakts, ka dažas dienas iepriekš, pirms viņa ierašanās Liepājā mana mīļotā sieviete avīzē ieraudzīja sludinājumu, par šāda skolotāja ierašanos un padomāja, ka man tas iespējams interesētu. Viņa nekļūdījās. Patiesībā notika tas, ko vismazāk gaidīju. Esmu plaši pazīstams un ikdienā praktizēju meditāciju gan miera stāvoklī sēžus vai guļus, gan kustībā ar Taidzi vai Cigun vingrojumiem, bet ne tur arī ir tas stāsts. Stāsts ir par to, ka pēc sludinājuma izlasīšanas šo Lamu es nekad iepriekš netiku redzējis dzīvē, taču redzēju sapnī. Tā notika vairākas naktis pēc kārtas, līdz ieraudzīju viņu dzīvē tieši tādu, kāds viņš izskatījās sapnī. Pēc semināra man bija iespēja pajautāt viņam:"Kapēc?!" Viņa atbilde bija mierīga un tūlītēja pat iespējams nesaprotot manu jautājumu:"Viņš pateica, mēs esam karmiski saistīti."
 
Pieņemsim kā faktu un iespējamību, bet arī ne tur ir tas stāsts.

Stāsts ir par to, ka Lama Kedrup, kurš viesojās šā gada oktobrī mani ieraudzīja paīstam. Uzdevu arī dažus jautājumus, uz ko gudrajam cilvēkam bija neviltota interese atbildēt man ar jautājumiem, ko es praktizēju, kādas meditācijas, kas es esmu. Ar vieglu smaidu sejā atbildēju, ka ar prieku padalīšos, bet pēc lekcijas, lai sarunu varētu turpināt. Tā arī notika, mēs parunājām, kas izraisīja vēl lielāku Lamas interesi par mani, līdz mēs nonācām pie manis manā alternatīvā veselības centrā. Ienākot, cienījamais kungs, apskatīja telpas, tās svētot un pasakot man vārdus, ka viņš rekomendēs mani doties uz Tibetu uz Himalaju kalniem uz 14 dienu apmācībām. Aiz pacilātības un prieka man sirds dauzījās, bet ar prātu sapratu to, ka man nav tādu līdzekļu, lai aizbrauktu. Tajā pašā laikā mana ikdiena ir saistīta ar cilvēku apmācību, kā tiem rūpēties pašiem par sevi, kā mainīt savu domāšanu, lai uzlabotu savu veselību, prāta spējas un protams ticību. Es nekautrējos lūgt cilvēku palīdzību, lai man būtu līdzekļi doties uz Tibetu. Esmu no visas sirds pateicīgs Dievam un cilvēkiem par to, ka viņi mani atbalsta šajā ceļā un palīdz man savākt nepieciešamo summu ceļojumam.
Protams tas izraisīja daudz jautājumu no cilvēkiem, vai Latvijā mums ir šādas zināšanas vajadzīgas, kapēc iesaistīt un vest šo reliģiju uz Latviju, bet šeit es sniedzu savu atbildi cilvēkiem, kā es uztveru ticību un reliģiju.
 
Es ticu Dievam un tam, ka Dievs mums visiem ir tikai viens un visur, visi pārējie svētie ir viņa palīgi. Kāds iespējams reliģiski noskaņots cilvēks var nepiekrist manam uzskatam. Mans uzskats par ticību ir tāds, ka Kristietībā ir svētie cilvēki kā Jēzus kristus, citi Dieva svētītie cilvēki, Enģeļi Dieva palīgi. Kādā citā tīcībā ir kādas citas personas, tieši tāpat kā Budismā ir Buda. Es atzīšos godīgi, es ticu, ka viņi visi ir un pastāv. Tikai atšķirība ir tāda, kā Enģeļi ir Enģeļi, ir sargenģeļi, kuri ir pakļauti kādam Ercenģelim un ir svētie cilvēki vai apgaismotie cilvēki, kā tos sauc Budisti. Svētie vai apgaismotie nevar kļūt par eņģeļiem tie ir svēti cilvēki, kuriem ir dota iespēja nākt šajā pasaulē un gūt jaunu mācību vai ar Dieva vārdu un Dieva vārdā palīdzēt Dievam, lai atvieglotu viņa darbu, jo mēs cilvēki esam daudz un mums nav lemts saprast Dieva plašo prātu un darbu. Tapēc ir svētie cilvēki, kuriem mēs ticot un lūdzot viņus caur viņu sapratni un žēlastību, varam iegūt Dieva žēlastību un palīdzību. Šīs svētās būtnes ir tās kuras mums palīdz ikdienā un, ja mēs tām ticam tad tās mums var dot lieliskus spēkus, kā dziedniecību.
 
Šeit gan ir viens āķis. Dievs ir it visur tieši tāpat kā svētās būtnes, bet svētās būtnes var atnākt un aiziet, bet Dievs ir it visur un it visā un tas tuvākais mums ir daba caur kuru mums ir lieliska iespēja sajust Dieva spēku un vēlmi mums palīdzēt. Tapēc dziedniecības daudzie ceļi ir arī diezgan interesanti un tie ir tie, kuri ved mani uz Tibetu, jo tas ko es meklēju tur ir zināšanas, kuras gadu tūkstošos no paaudzes paaudzē ir slīpētas un atsrādātas.
 
Kā Reiki dziednieciskās sistēmas 3. līmeņa meistars un ikdienā praktizējoš meditāciju un daudz dažādu fizisko vingrojumu kompleksu, es zinu, kas ir enerģija un kā tā darbojas ne tikai mūsu ķermenī, bet arī ārpus tā, jo to var just, tai ir dažādas vibrācijas atkarībā no vietas, situācijas un arī cilvēka ķermeņa un to, kā cilvēks ir rūpējies par savu ķermeni.
 
Man ir Dievs devis lielisku iespēju doties uz Tibetu uz Himalajiem un gūt dažādas mācības, kuras saistās ar ticību sevī un tajā, ko mēs varam iegūt ar ticību un šeit es nerunāju par reliģiju, bet tikai par ticību, par ticību sevī un tajā, ko mēs daram, man ir lieliska iespēja iemācīties dziļi un patiesi izprast to, kā domāt un, ko domāt ikdienā, man ir lieliska iespēja iegūt zināšanas dziedniecībā un visas šīs zināšanas atvest uz Latviju un ar tām dalīties ar mūsu Latvijas iedzīvotājiem, ko arī es vēlos darīt.
 
Mans mērķis ir iemācīt cilvēkiem sparast to, ka katram cilvēkam ir iespēja sev palīdzēt, uzlabot atveseļošanos pēc smagām slimībām, bet veselam cilvēkam uzturēt sevi pie labas veselības. Tiem, kuri lieto medikamentus ir iespēja ar sevi strādājot, samazināt to lietošanas ilgumu. To es saku no personīgās pieredzes ikdienas darbā ar cilvēkiem.
 
Tad nu lūk šāds ir stāts, par to ,kā es ticu un kā mana ticība un nesautīgais darbs ir mani aizvedis līdz iespējai, no kuras ir atkarīgs, vai turpināt to, kas ir iesākts tagad, vai turpināt iesākto ar vēl plašākām zināšanām un līdz ar to lielākām iespējām palīdzēt un rūpēties par cilvēkiem ar prieku un pateicību.
 
Kā es teicu kādai savai senioru vingrotāju grupai, es ļoti cienu vecākus cilvēkus, jo pateicoties viņiem un viņu priekštečiem, kuri ir arī mani vecāki un vecvecāki, man ir iespēja šajā pasaulē nest jaunas un labas zināšanas un ar tām dalīties mūsu valstī un, ja nepieciešams ārpus tās robežām, bet visu pamatā palikt tik pat vienkāršam cilvēkam ikdienā, kāds es esmu tagad, jo būtība ir dzīvot šodien, jo tas, kas bija vakar, tas jau ir aizgājis, bet kas būs rīt, vēl ir tālu nezināms."
 
Plašāk par Juri Brantu var lasīt un uzzināt, kā viņam ar ziedojumiem palīdzēt ceļā uz Tibetu šajā mājaslapā -
 
 
brants1
Lasīts 4069 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 06 Novembris 2013 12:40

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt

Noskaties

Aptauja

Vai iepazīstaties un vērtējat partiju pirmsvēlēšanu programmas?